Snopowiązałka i młockarnia

Widziałeś jakąś starą nieużywaną maszynę lub traktor? Może jest na sprzedaż?? Pisz - może uda się ją uratować
ogin
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2018, 21:33

Snopowiązałka i młockarnia

Post autor: ogin »

Ile mogą być warte takie maszyny i czy ktoś wie co to za modele:

snopowiązałka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

młocarnia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sprzęt stoi pod dachem, młocarnia wiem, że do końca jej użytkowania była sprawna, mechanizmy poruszają się bez opporu, nic się nie zacina
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Snopowiązałka i młockarnia

Post autor: Ursus »

Snopowiązałka to WC-5 Warta (nie Warta 2) Za taką w stanie bdb dałem 1000 zł

Młocarnia przedwojenna, ale wbrew pozorom jest pełno takich młocarń różnych firm. A mało który kolekcjoner ma na tyle miejsca żeby decydować się na młocarnię, której w sumie nie ma jak nigdzie ruszyć - tylko transport na lawecie itd. A na dworze to zaraz zgnije.

Wiem jak jest bo sam mam Warmiankę - gdyby nie to, że można ją ciągać za traktorem i w większości jest metalowa konstrukcja - to bym się nie podjął jej odnowienia i utrzymania.



W wolnej chwili poprosiłbym Cię o dobrej jakości zdjęcie logo tej młocarni oraz tego co pod spodem - Towarzystwo Rolnicze. Do celów edukacyjnych - dla przyszłych pokoleń :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ogin
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2018, 21:33

RE: Snopowiązałka i młockarnia

Post autor: ogin »

mam takie zdjęcie (powiększa się po kliknięciu):
Obrazek
w wolnej chwili postaram się o lepsze
ODPOWIEDZ