Andoria s301d brak oznak zycia

Widziałeś jakąś starą nieużywaną maszynę lub traktor? Może jest na sprzedaż?? Pisz - może uda się ją uratować
Mariuszt
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2020, 22:10

Andoria s301d brak oznak zycia

Post autor: Mariuszt »

Witam mam problem z siokiem7 301d odpalony po zimie chwile popracował przykopcil na niebiesko i tyle było ,kompresja jest paliwo przez wtrysk się rozpyla ,ktoś coś poradzi co może być przyczyną ?
Awatar użytkownika
Pitross18
Posty: 84
Rejestracja: 03 maja 2018, 10:26

Re: Andoria s301d brak oznak zycia

Post autor: Pitross18 »

paliwo przez wtrysk się rozpyla
A czy przez cały czas dochodzi paliwo do wtrysku? Może pompa jest zapowietrzona, albo przytkany filtr paliwa, woda w paliwie (jeżeli stare paliwo).
Jeżeli ma kompreche i paliwo prawidłowo dochodzi do wtrysku, to powinien pracować.
Niebieski kolor spalin to zwykle oznaka przepalania oleju.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Andoria s301d brak oznak zycia

Post autor: marek »

Sprawdź wzrokowo czy dobrze pracują zawory. Masz kompresję to znaczy że się domykają , ale nie znaczy że się otwierają. Np zgięty popychacz.
Mariuszt
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2020, 22:10

Re: Andoria s301d brak oznak zycia

Post autor: Mariuszt »

Na ten moment wtrysk przestał rozpylać nic nie leci po odkreceniu wtrysku widac że pompa podaje więc pewnie padła końcówka ,paliwo nowe bak wypłukany wyleciało dużo rdzy włożony nowy filtr ,klopot że w mojej okolicy nikt tego nie ogarnia sami wymieniacze bez kompa nic nie wiedzą o ile sama końcówka dostępna bez problemu tylko jak rozłożyć i wtrysk
Awatar użytkownika
Pitross18
Posty: 84
Rejestracja: 03 maja 2018, 10:26

Re: Andoria s301d brak oznak zycia

Post autor: Pitross18 »

Najlepiej, jak zaniesiesz do jakiegoś zakładu wtrysk i nowa końcówkę, oni Ci ją wymienią, i od razu wyregulują ciśnienie otwarcia ( ma być około 110-115 atm).
Mariuszt
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2020, 22:10

Re: Andoria s301d brak oznak zycia

Post autor: Mariuszt »

Ciekawe czy końcówka czy pompa daje zbyt małe ciśnienie trochę podzwonilem to artyści strzelali z ceny 250 PLN za sprawdzenie pompy a tyle to kosztuje pompa po regeneracji ,za wymianę końcówki 100 PLN + końcówka nie wiem skąd te ceny biora przynajmniej w mojej okolicy
Awatar użytkownika
Pitross18
Posty: 84
Rejestracja: 03 maja 2018, 10:26

Re: Andoria s301d brak oznak zycia

Post autor: Pitross18 »

O kurde skąd takie ceny ? 100zł za wymianę końcówki, i 250 zł za sprawdzenie pompy do piękne zdzierstwo, i faktycznie w tej cenie kupisz już po regeneracji.
Spróbuj dobrze odpowietrzyć pompę jeszcze, może jest czymś prztykana, jakimś paprochem z baku.
Jest jeden gość w Sędziszowie Małopolskim, który ma wszystkie dostępne części do tego silnika, oraz ma sporą wiedzie na ich temat, może zadzwoń do niego i się dopytaj.

Tutaj masz link do jego ofert z OLX, sam kupowałem u niego i jestem zadowolony.
https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtrysko ... 5546689e8d
Mariuszt
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2020, 22:10

Re: Andoria s301d brak oznak zycia

Post autor: Mariuszt »

Ja jestem z Łodzi a z tym gościem Rozmawiałem przd rozpoczeciem posta na forum ,nie wiedziałem że jest taki znany :) facet kumaty ale prawdę powiedział na odległość nic nie stwierdzi i on proponował po takim długim postoju regeneracje wtrysku i regeneracje pompy łączny koszt u niego to 350 zł + koszta wysylki i wszystko bylo by ok jak bym używał tego silnika jakiś czas a tak okaże się że wpakuje 400 zł i nadal będzie złom
ODPOWIEDZ