Pług Pz3z

Widziałeś jakąś starą nieużywaną maszynę lub traktor? Może jest na sprzedaż?? Pisz - może uda się ją uratować
UrsusUrsus41
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2020, 21:05

Pług Pz3z

Post autor: UrsusUrsus41 »

Cześć. Kupiłem do swojej 40-stki pług Pz3z, niestety jest w dość kiepskiej kondycji i przyszła pora na regeneracje. Ktoś może wie gdzie mógłbym szukać części(niestety na portalach aukcyjnych brak)? A może ktoś posiada wymiary jakie powinny mieć poszczególne części robocze?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pług Pz3z

Post autor: Ursus »

Ale co konkretnie potrzebujesz? Lemiesze były przez jakiś czas produkowane w firmie Agrone, ale chyba obecnie wyszły z oferty z racji nikłego zainteresowania.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
UrsusUrsus41
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2020, 21:05

Re: Pług Pz3z

Post autor: UrsusUrsus41 »

Najbardziej zależało by mi na odkładnicach. Lemiesze i płózy jestem w stanie dorobić, mam trochę dobrego materiału.
Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 166
Rejestracja: 07 lut 2013, 22:38

Re: Pług Pz3z

Post autor: Boniek »

Jeśli masz stare odkładnie, to są firmy które dorabiają wg. powierzonego wzoru, np. do zachodnich pługów.
Po prostu biorą odkładnie, wymiarują, wycinają wodą/plazmą i walcują do oryginału.

Zapytaj np. tu: https://lemiesze.pl/
Kupowałem od nich różne części, co prawda nie na wzór, tylko z ich katalogu, ale jakość jest ok.
Moja filozofia brzmi: tanio kupić a potem się narobić i nakląć
ODPOWIEDZ