Opryskiwacz do tv-521

Wszystko odnośnie opryskiwaczy, opylaczy i innego sprzętu do ochrony roślin.
NapalonyRolnik
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2014, 17:28

Opryskiwacz do tv-521

Post autor: NapalonyRolnik »

Witam, poszukuje opryskiwacza sadowniczego na kolkach poj. do 200l.
Do ciagniczka tv-521.
Mogli byście mi podać nazwę takie opryskiwacza?
lis
Posty: 47
Rejestracja: 07 wrz 2013, 19:49

RE: Opryskiwacz do tv-521

Post autor: lis »

Tak się składa, że stoi u mnie taki opryskiwacz oryginalny do mojego Tv-521 i nie był używany,baniak stoi pod przykryciem na dworze, reszta w pomieszczeniu, kółek żadnych nie widziałem więc mocuje się go do TV, nie mam do niego instrukcji obsługi.
NapalonyRolnik
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2014, 17:28

RE: Opryskiwacz do tv-521

Post autor: NapalonyRolnik »

Mi szczególnie chodzi o taki jak sie ciągnie przyczepkę.
z52j23
Posty: 26
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:33

RE: Opryskiwacz do tv-521

Post autor: z52j23 »

Opryskiwacz jest tak samo zamocowany jak glebogryzarka i ma napęd z WOM-u. Całe urządzenie przykręcone na 4 śruby (przy wałku WOM) i tak ma być.
lis
Posty: 47
Rejestracja: 07 wrz 2013, 19:49

RE: Opryskiwacz do tv-521

Post autor: lis »

Jestem na etapie małego remontu i prób z opryskiwaczem, pompę mocuje się do WOMu za pomocą przejściówki długości ok.5cm (sprzęgiełko) zaś zbiornik 200l do podnośnika i tu mam problem bo podnośnik nie trzyma na 100% i opada na pompę, jak będzie z ciężarem to ją uszkodzi, drugie pytanie-głowica pompy ma zaworek taki jak przy kołach, po co on jest?
Opryskiwacz jest firmy Agromehanika Kranj KZK

Domyśliłem się, że zbiornik nie może wisieć na podnośniku, musi być oddzielna podstawka, może gdzieś ją mam.
Wyczytałem (odnośnie drugiego mojego pytania)że trzeba tam napompować około 2atm ale to w innym opryskiwaczu, tu może jest to samo.
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Opryskiwacz do tv-521

Post autor: Traktorek98 »

Nie wiem jaki jest rozdzielacz w TV, ale w TZ wystarczy zablokować to znaczy rozdzielacz ustawić na pozycję "0".
Ten zawór jest do pompowania ciśnienie, pod pokrywką jest taka gumowa "błona" i ona musi mieć jakieś tam ciśnienie napompowane.

Czy TZ też miał w produkowanym dla niego osprzęcie, opryskiwacz?
cyfron
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2010, 16:59

RE: Opryskiwacz do tv-521

Post autor: cyfron »

Lis, jesteś w stanie mi wysłać mi zdjęcia tego opryskiwacza do TV co Ci stoi nie używany?
Chcesz go sprzedać?
Demiszaj
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2014, 17:01

RE: Opryskiwacz do tv-521

Post autor: Demiszaj »

Witam.
Jestem na etapie remontu opryskiwacza, i poszukuje dokumentacji, rysunku eksplodującego pompy.
Czy ktoś jest w posiadaniu takich dokumentów?
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ