zrobienie opryskiwacza

Wszystko odnośnie opryskiwaczy, opylaczy i innego sprzętu do ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

zrobienie opryskiwacza

Post autor: Esiok »

witam jaki koszt zrobienia opryskiwacza takiego 200-300l i 10m szeroki lepiej kupić czy taniej zrobić :?:
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Re: zrobienie opryskiwacza

Post autor: Majo »

Opryskiwacz musi być atestowany i musi przejść przegląd, abyś mógł go użytkować.

W tym momencie raczej odpowiedź jest jedna. Kupić. Lepiej i podejrzewam, że taniej też.


P.S. Na kanale sklepu Mizar był film jak pewni rolnicy zbudowali opryskiwacz na podwoziu Stara. Ale jak im to zalegalizowali to nie wiem :roll:
PolskieUrsusyTeam
Posty: 20
Rejestracja: 07 kwie 2017, 9:02

Re: zrobienie opryskiwacza

Post autor: PolskieUrsusyTeam »

Taniej wyjdzie kupić bo Pilmet Termit kosztuje w granicach 400 zł :D Bez problemu przeszedł by atest nawet robiony, sam mam przykład rolnika który zrobił opryskiwacz i ma mauzera jako zbiornik. Przegląd przeszedł bez najmniejszego problemu najważniejszy wymóg to ma być sprawny.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: zrobienie opryskiwacza

Post autor: Bolszewik »

Myślę że skoro chcesz coś standardowego to lepiej kupić.
Jeśli opryskiwacz miałby być nietypowy wielkością lub funkcją można by rozważać czy go nie zrobić dokładnie pod swoje potrzeby.

Kilka lat temu miałem pomysł zrobienia opryskiwacz o pojemności ok 30 litrów tylko na lance do oprysku drzew owocowych. Dałem sobie spokój, zrobię dwa kursy plecakowym ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: zrobienie opryskiwacza

Post autor: Esiok »

co wy tu piszecie o jakims atescie co to sammochód ze do przegladu nim pojade :?: :lol:
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Re: zrobienie opryskiwacza

Post autor: Majo »

Ty nie musisz... Ale są uprzejmi sąsiedzi w dzisiejszych czasach...
ODPOWIEDZ