Remont-URSUS C-325

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: jarekstryszawa »

To jak będzie zasysał powietrze- bo nie bardzo rozumiem sens takiego zabiegu?
Grigs
Posty: 646
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Grigs »

W dieslach po co montować coś tamującego wdech powietrza, ma być przelotowo aż do filtra, jeśli będzie klapka zamknięta to na wolnych obrotach silnik będzie gasł kopcąc,
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2565
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: SEBRIGHT »

Ja też nie bardzo rozumiem 'co autor miał na myśli'... Tak jak kol Ziomas napisał diesel z odciętym powietrzem chwilę podymi i zgaśnie... chyba że jakąś rolę gra tu instalacja odparowywania wody już zamontowana w ciągniku...

Podsumowując nie bardzo rozumiem o co chodzi, ale poczekam co z tego wyniknie :D
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Już Panowie wyjaśniam sens tej przepustnicy na dolocie powietrza. Tak jak piszecie silnik diesla z odciętym powietrzem długo nie popracuje, ale z instalacją już się tak nie dzieje - pracuje i to bardzo cicho. Nie mam czym zmierzyć dB'li, ale jest spora różnica, ale to efekt uboczny, bo nie o to mi chodziło. Ta przepustnica ma za zadanie zmniejszyć zużycie ON na niższych obrotach, bo na wolnych obrotach jest mały przepływ powietrza przez filtr, a to właśnie przepływ powietrza reguluje mi ilością wody, która jest zużywana zamiast ON, dlatego na wolnych obrotach przepustnica musi zamknąć dopływ powietrza z filtra, aby zużycie wody nie spadało. Tak jak pisałem wcześniej przepustnica będzie połączona z pompą wtryskową i wraz z zwiększeniem dawki ON na pompie będzie równomiernie więcej powietrza dostawać się do silnika, a dawka wody będzie na odpowiednim poziomie.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
dartagnan
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2016, 20:36

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: dartagnan »

Do swojego NH mogę zamówić podobno-takową instalacje i tam też jest przepustnica tylko że ona jest sterowana elektronicznie i połączona z ecu silnika, wtryskiwacze od wody są w dolocie po jednym na cylinder(podgrzewane) umieszczone z góry lub same wtryskiwacze 2w1 również podgrzewane, tu mnie sie wydaje że tylko zmulisz tym silnik, nagraj filmiki z pracy silnika i wyglądu końcówek wtrysków.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

To prawda, że silnik się zmuli, ale jeśli dawka wody jest za duża. Silnik wtedy traci moc zaczyna dymić na biało, a ten dym to nic innego jak para wodna. To co dodaje silnikowi więcej mocy to właściwości wody, bo 1 cm3 wody po odparowaniu zwiększa swoją objętość o ponad 1600 razy, a to tak jakby każdy cylinder miał o dobre 1,5 (w zaokrągleniu) litra więcej objętości. Woda zmieniając swój stan skupienia w cylindrze na gazowy zwiększa ciśnienie na tłok i dlatego silnik jest mocniejszy i przy obciążeniu silnika nie trzeba wciskać tyle "gazu", a zatem silnik spali mniej ON.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
bartoxc330
Posty: 141
Rejestracja: 26 gru 2011, 18:04

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bartoxc330 »

Kolego od czego zastosowałeś tą dyszę dozującą? Masz wstawiony do tej instalacji manometr do pomiaru ciśnienia? *tup*
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Dyszę robiłem sam. To nic innego jak typowy inżektor, dlatego tak jak pisałem wcześniej ilością wody reguluje powietrze zasysane przez filtr. Manometry nie są potrzebne, ale można by zastosować podciśnieniowy na dolocie - tylko po co..., bo w tym wypadku niepotrzebny gadżet ;)



Witam Wszystkich po kolejnej małej przerwie *tup*

Wracając do tematu, to miałem ostatnio chwilę czasu, więc zabrałem się za wspomnianą wyżej przepustnicę:

Obrazek

Do dorobienia została dźwignia i sterowanie otwarcia linką.
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

nowe weź Damber uspokoj się..... zawsze coś pokażesz i trzeba myśleć jak on to zrobił? i czemu ja tak niemam. *yes* świetny garaż
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Wpędza w kompleksy, prawda? :) Garaż oczywiście na tip top :) Ale faktycznie - kiedy Ty chłopie to wszystko robisz, i jak to jest, że wszystko Ci tak ładnie wychodzi? :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

usunąć Dambera. naturalnie żart.
Awatar użytkownika
bartoxc330
Posty: 141
Rejestracja: 26 gru 2011, 18:04

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bartoxc330 »

Po prostu złota rączka :) Kolego do tej instalacji "parowej" lejesz zwykłom wodę czy destylowaną? Już zamontowałeś tą przepustnicę? Pozdrawiam*tup*
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Garaż muszę jeszcze wymalować w środku, ale to na przyszły rok, a co do wody, to używam deszczówki. Przepustnica była zamontowana do próby i spełnia swoje zadanie :)



__________________________________________________________________________________



Od pewnego czasu chodzi mi po głowie zrobienie kolejnego (trzeciego) tłumika do ciapka, ale tym razem rozkręcanego...



Planuję wykorzystać taką oto rurę na tłumik - powinna być dobra :)

http://sklep.patek.waw.pl/rura-kwasoodp ... 0-1mb.html
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
bartoxc330
Posty: 141
Rejestracja: 26 gru 2011, 18:04

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bartoxc330 »

Co ty znowu kombinujesz:D U Mnie Dziadek wpadł na dobry pomysł na nowy tłumik z którego będę pozyskiwał ciepło do ogrzewania kabiny.*tup*
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Chcę zrobić jeszcze cichszy tłumik od tego, który teraz mam założony, ale musi być rozkręcany, aby można go było czyścić z nagaru.

Czy to będzie ogrzewanie w tym stylu:

https://www.youtube.com/watch?v=uXt6D6R-5yo

jeśli tak, to musi być naprawdę szczelne, aby było bezpieczne!
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
bartoxc330
Posty: 141
Rejestracja: 26 gru 2011, 18:04

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bartoxc330 »

Nie to będzie zupełnie coś innego, tłumik będzie miał tak jakby jeszcze jedną "komorę" w której oczywiście nie będą krążyć spaliny, tylko powietrze wytworzone przez "nawiew" dmuchawę samochodową. Dmuchawa będzie wtłaczała powietrze które w tłumiku się nagrzeje dalej zostanie puszczonę do kabiny. Teraz obudowałem kolektor wydechowy daje ciepłe powietrze ale to jeszcze nie jest to co Mnie satysfakcjonuje. Tłumik wykona znajomy z kwasówki, Ja za bardzo nie
mam dobrego sprzętu żeby to wykonać samodzielnie. Pozdrawiam :)*tup*
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Aaa..., to co innego :) Takie ogrzewanie dużo lepsze, niż te z filmiku.
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

jestem ciekawy tego tłumika. .... wielka próba o pokazanie patentu .
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Jak zrobię, to oczywiście pokażę jego konstrukcje. Teraz tylko tak na szybko opiszę jak ma to wyglądać. Centralna rura będzie u dołu zakończona flanszem pod kolektor wydechowy, a u góry gwintem calowym na który będzie nakręcana końcówka (kolanko z przyspawaną dennicą baniaka zewnętrznego). Główna rura będzie miała przyspawaną dolną dennicę baniaka. Zewnętrzna rura będzie z kwasówki. Do środka będzie włożona wata stalowa nierdzewna.



Niech już wiosna przychodzi, bo ciapek od kopania ziemniaków stoi nieruszany, a na dodatek nowa instalacja H2O do wypróbowania czeka ;)



Witam Wszystkich - Ciapek mnie nie zawiódł - odpalił po mroźnej zimie bez problemu :) i od razu orka, kultywatorowanie i bronowanie łąki - akumulatorki się podładowały i właściciel zadowolony *yes* Pozdrawiam posiadaczy tych niezawodnych maszyn *tup*
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
bartoxc330
Posty: 141
Rejestracja: 26 gru 2011, 18:04

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bartoxc330 »

Nic ciapkiem nie orałeś na zimę? Nie dziwie się że Ci odpalił bez problemu bo widać jak właściciel o niego dba :D Jak tam kolego tłumik zrobiony? u Mnie tak i jestem zadowolony, czekam na zdjęcia twojego doładowania parą i oczywiście całego ciągnika.*tup*
ODPOWIEDZ