Remont-URSUS C-325

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Stary
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2016, 12:39

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Stary »

[quote]damber napisał/a:
Witam, i bardzo dziękuję za miłe słowa :) Tu w dziale "warsztat" jest sporo tematów o odbudowach naszych sprzętów, a niektóre są tak dopracowane i dopieszczone, że aż ciężko uwierzyć, że te ciągniki pracowały kiedyś w polu! Jeszcze raz dziękuję za dobre słowo i pozdrawiam *tup*

Myślę, że kolega zostanie stałym bywalcem RT ;)

________________________________________________________________________________



Pamiętam że ciapek na masce miał oznaczenie malowane URSUS C-25 - może dlatego że egzemplarz o którym mówię był kupiony jako "nowy po remoncie" tzn. nowe szły do PGR i Kółek rolniczych potem dojechane przechodziły "fabryczny" remont i sprzedawane dla rolników indywidualnych
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

damber napisał/a:
Jeśli chodzi o blokowanie dźwigni ręcznego gazu na tzw. "wolnych obrotach", to Wicher muszę powiedzieć, że bardzo podobnie chcę to zrobić, tylko ja chcę na ośce dźwigni zamocować grubą podkładkę, w której na obwodzie będzie wywiercony otwór w którym znajdzie się mała sprężyna z kulką stalową, a do kolumny będzie przykręcony kawałek płaskownika z wywierconym gniazdem na tą kulkę. Tym gniazdem można będzie regulować, czyli po ustawieniu wolnych obrotów zablokuję gniazdo w takim miejscu, że kulka wpadnie do niego i wtedy za każdym razem jak będę ujmował ręcznego gazu kulka wpadając do gniazda będzie mi blokowała dźwignię gazu ręcznego na wolnych obrotach, ale jeśli mocniej pocisnę dźwignię ręcznego gazu w kierunku kolumny kierowniczej kulka zostanie wepchnięta w otwór w podkładce i będę mógł wyłączyć podawanie ON na pompie wtryskowej.


Panowie zmiana planu co do ustawiania wolnych obrotów w ciapku! Dziś wpadłem na całkiem inny pomysł :) Odpalanie ciapka po modyfikacji, którą chce zrobić będzie wyglądało następująco: wyciskam sprzęgło, wciskam gaz nożny do tzw. "dechy" (ręcznej dźwigni gazu nie ruszam), odpalam silnik, puszczam gaz nożny i już mam ustawione wolne obroty. Dźwignia ręcznego gazu będzie działała normalnie można będzie sobie regulować obrotu ręcznie w razie potrzeby, ale na co dzień będzie w pozycji neutralnej. Do gaszenia służyć będzie mała dźwigienka, którą chcę zamontować na osi (tej przykręcanej do obudowy przekładni kierowniczej) ręcznego gazu, więc będzie łatwo dostępna. Tam też będzie zapadka blokująca wolne obroty silnika. Dużo pisania, ale przeróbka jest mało inwazyjna, bez kulek, linek itp. części i praktycznie niewidoczna.





Oto części, które będą potrzebne do budowy blokady wolnych obrotów:

Obrazek

Urządzenie będzie proste jak budowa przysłowiowego "cepa" :D łatwe w regulacji i co najlepsze będzie można zamontować to w każdym ciapku, bez jakichkolwiek przeróbek.
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

B) *eek* o_O *zipit*
s301d
Posty: 83
Rejestracja: 29 lis 2015, 17:30

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: s301d »

Ale jestem tego ciekaw efektu końcowego :)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Blokada wolnych obrotów zrobiona:

Obrazek

I co najważniejsze działa ;) Jak ktoś też nie lubi po każdym odpaleniu regulować wolnych obrotów w ciapku, to polecam takie urządzenie - proste do zrobienia i łatwe w montażu. Jedynie muszę jeszcze tą blokadę pomalować przed założeniem.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 66
Rejestracja: 09 gru 2013, 14:37

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: kupiec »

Witam,jako pierwszy zamawiam takie cudo,może być bez malowania:D serio jaki koszt i czy możesz wykonać?

Aha do 328 pasuje?
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

ciekawe... pochromoj te cacko.
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: jarekstryszawa »

Wrzuć fotki po montażu na ciągniku.
Awatar użytkownika
kumarzysta
Posty: 430
Rejestracja: 30 mar 2015, 19:50

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: kumarzysta »

mógłbyś podesłać jeszcze raz fotki deski rozdzielczej z okragłymi zegarami, kiedy ona występowała ;)
Znalazłem instrukcje obsługi, a chciałbym zobaczyć to choć na fotce, albo w lepszej jakosci ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Hej, postaram się wrzucić foto w najbliższym czasie.

Dziś za to chcę poruszyć temat awarii, a mianowicie po remoncie nie jest tak, że nie ma co robić przy ciągniku. Mam wyciek w przekładni kierowniczej, bo pękł O-ring :

Obrazek

Sam jestem sobie winny, bo od razu mogłem zrobić na osi rowek na drugi O-ring, a tak teraz będę miał trochę rozbierania *no* Zostawię to do zimy, bo ciapek jest mi potrzebny i nie mam teraz czasu na robienie tego.

A tu fota z dźwigienek pompy i wom-u :

Obrazek

Od razu przy remoncie zrobiłem dodatkowe rowki na drugi O-ring i uszczelniacz od strony skrzyni i jak widać po trzech latach użytkowania jest sucho! Tak miałem też zrobić na przekładni...

A tak ogólnie, to chyba musiał bym ciapka w końcu umyć :D

Obrazek
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

fajny ciapek ... dobrze ze napisałeś coś o tym wycieku mam jeszcze czas przed gruntownym lakierowanie na dorobienie drugiego oringu. teraz wiatrak chlodnicy.... czy ma 4 ramiona czy dwa?



fajny ciapek ... dobrze ze napisałeś coś o tym wycieku mam jeszcze czas przed gruntownym lakierowanie na dorobienie drugiego oringu. teraz wiatrak chlodnicy.... czy ma 4 ramiona czy dwa?
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Roman1313 »

Daj mieszanke smaru z olejem do przekładni kolumny
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Wiesiek »

Witam!
Damber, jakie szkła masz załozone w przednich lampach przy Capku:? Od czego je dopasowałeś?*rolleyes*
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Bossmann - jak masz możliwość, to zakładaj drugi O-ring w przekładni dla pewności, aby później nie było tak jak u mnie.

Tak jak Roman1313 pisze, będę na razie ratował się smarem pomieszanym z olejem w tym sezonie. Najbardziej mnie wkurza, że przez ten przeciek mam zaoliwioną lewą część skrzyni przekładniowej!

Wiesiek - przednie lampy są z jakiegoś współczesnego motocykla z żarówką H4. Po prostu zamówiłem reflektor 130 mm i okazało się, że pasuje do ramki bez przeróbek.
Facebook. old URSUS tractor
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Roman1313 »

Zawiń jakimś bandażem czy papierem i na trochę pomoże i nie będzie się rozlewało po całości.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

bossmann napisał/a:
teraz wiatrak chlodnicy.... czy ma 4 ramiona czy dwa?
Ja założyłem wiatrak czteroramienny, ale to dlatego, że ciapka nie oszczędzam w pracach i lepiej jak ma lepsze chłodzenie. Jeśli nie planujesz jakiś ciężkich prac, to spokojnie dwuramienny wiatrak też dobrze będzie chłodził.

Ostatnio ciapek znowu pracował przy pracach ziemnych, a w najbliższym czasie czeka ciapka orka z wałem doprawiającym, a zaraz po orce sadzenie ziemniaków.
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

to ciapek robi... napisz czy wzbudza jakieś emocje ,bo dziś pokolenie jeżdżące Johnem deerem klimatyzowanym może się dziwić co za małe ,ładne" ustrojstwo"
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Akcja "Sadzenie ziemniaka 2016" zakończona :)

Obrazek

Teraz mogę go w końcu umyć, bo sobie ciapek zasłużył na małą kąpiel ;)
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

:D to ciapek se pracuje .....
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Ursus c-325 »

I już fotka na kwiecień 2017 do kalendarza jest :)
ODPOWIEDZ