Remont-URSUS C-325

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Dokładnie! O tym samym pomyślałem - podeślij Damber przy okazji tą fotkę w pełnej jakości do mnie na ursus@retrotraktor.pl - jak masz inne ujęcia to również :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
JER2
Posty: 185
Rejestracja: 02 lut 2015, 19:37

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: JER2 »

Do kalendarza super! San bym przesłał zdjęcia swojego zetora 25k tylko że on wygląda troche jak c-330 :(
Awatar użytkownika
bartoxc330
Posty: 141
Rejestracja: 26 gru 2011, 18:04

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bartoxc330 »

Kolego była by możliwości zrobienia więcej zdjeci tej instalacji od "doładowania" ? Powiedz jak Ci się to sprawdza przy cięższej robocię. Pozdrawiam*tup*
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

chętnie obejzaloby się jakiś filmik z ciągiem w roli.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

JER2 napisał/a:
Do kalendarza super! San bym przesłał zdjęcia swojego zetora 25k tylko że on wygląda troche jak c-330 :(
Jeśli się nadaje do kalendarza, to czemu nie :)<br><br><br><br>
bartoxc330 napisał/a:
Kolego była by możliwości zrobienia więcej zdjeci tej instalacji od "doładowania" ? Powiedz jak Ci się to sprawdza przy cięższej robocię. Pozdrawiam*tup*
Możliwe, że jakieś zdjęcie wrzucę. Teraz aktualnie przerabiam ten zawór kulowy, który jest przy kolektorze ssącym przykręcony tak, aby można go było otwierać i zamykać za pomocą linki, bo teraz żeby nim sterować, to muszę z ciapka zejść za każdym razem, a elektrozaworu nie chcę zakładać, bo cholernie drogie są ;)

Przy ciężkich pracach ciapek ma większego "kopa" , że tak powiem. Robiąc w polu na samej ropie łatwiej zdusić silnik, a z "doładowaniem" już nie tak łatwo, bo silnik ma większą kompresję.



A tak przy okazji, to ostatnio przerobiłem mocowanie śruby centralnej (rzymskiej) podnośnika i zamieniłem odbój pod siedzeniem na sprężynę - teraz jest bardziej komfortowo :)
Facebook. old URSUS tractor
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Roman1313 »

Zapodaj fotke tych przeróbek.
Zdjęcie ładne tylko trochę to drzewko zasłania.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Jak wygeneruję trochę czas, to porobię fotki i wrzucę.

Muszę jeszcze instalacje trochę pozmieniać, bo teraz mam założony duży podgrzewacz i sporo wody "pali" ok. 200 ml w 10 - 15 minut (zależy od obciążenia). Zbiornik na wodę, który jest już zamontowany pochodzi od VW T4, ale nie wiem czy nie będzie za mały przy takim zużyciu...
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: SEBRIGHT »

Zbiorniczek od T4 ma chyba coś koło 2,5L, o ile dobrze pamiętam jak jeździłem takim w poprzedniej pracy...

Ogólnie wszystko zależy od tego jak często chcesz wody dolewać ;D
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Grigs »

To może żeby nie zchodzić za każdym razem zrobić elektro-zawór z włącznikiem pod deską np.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Jak już wcześniej pisałem elektro-zawór jest za drogi, a mój zawór na linkę będzie za "parę złotych" *yes*

Jedyny problem jaki miałem, to z dźwignią tego zaworu, ale już wpadłem na pomysł i będzie tak, że dźwignią ręcznego gazu będę otwierał i zamykał zawór, a jednocześnie ręczny gaz też będzie jak dotychczas na tej dźwigni z tym, że obie funkcje będą niezależne od siebie.




H2O POWER!

Obrazek



Czysta energia - zero dymienia. Fotka robiona na pracującym silniku :)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Ursus c-325 »

Kolejne zdjęcie do kalendarza :)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Ta fotka lepiej wyszła, no i ciapek był umyty ;)
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

normalnie piękny. .. brak słów. ale żeby nie było , felgi panie Damber nie orginal.*yes* tylne ma się rozumieć.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Dzięki :)

Felgi nie orginał...*eek* Eee... - 100% orginał. Na takich z taśmy zjechał. Pisałem kiedyś o tym, że od nr. 20 tys. w 25'kach były już montowane takie felgi jak w 28'kach, a mój ciapek ma nr. 23 tys.
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

aaaaaa . czyli śliczny w 100% . *yes*
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Wczoraj obsypywałem ostatni raz ziemniaki, a dziś byłem zobaczyć na polu i szok - dziki zniszczyły ok. 30 metrów! Oj będę musiał dać im "popalić" *sarcasm*
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: bossmann »

Problem z dzicza. jest sposób. dziki to mądre zwierzęta i jak raz coś zjedzą niedobrego to już w te miejsce nieprzyjdzie.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Pierwsze co zrobię, to zgłoszę szkodę do koła łowieckiego.



Sprawa z dzikami załatwiona - o dziwo nie było problemu z odszkodowaniem.


A tymczasem ciapek bierze czynny udział przy przebudowie starego garażu w którym będzie "mieszkał" ;)

Obrazek
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Bugiursus
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:40

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Bugiursus »

Witam bardzo mnie zaciekawilo twoje udoskonalenie moze bym cos takiego kiedys zastosowal w swojej szesdziesiatce, tylko zastanawia mnie co to za dysze zastosowales i jak ta woda jest zamieniana w ta pare trafiajac to tego kolektora bo wedlug mnie kolektor pewnie jest owiniety cienka rurka miedziana i pobiera cieplo z rozgrzanego kolektora i w ten sposob sie ogrzewa tak czy sie myle.


damber napisał/a:
Witam w Nowym Roku i życzę wszystkim Retro-Traktorzystom zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń w 2016 :)

Bartoxc330 - zdjęcia zrobię, a teraz może tylko tak na szybko opiszę schemat układu:
zbiornik z wodą - woda trafia do kolektora wydechowego, gdzie jest podgrzewana, a następnie wytworzona para trafia za pomocą węża do dyszy dozującej, która znajduje się między króćcem filtra powietrza, a kolektorem ssącym. W instalacji jest jeszcze zawór odcinający i wąż zwrotny pary do zbiornika.

Co do przednich błotników to miałem w planach zrobić takie krótkie jak w starych FENDT-ach, ale na razie odpuściłem, choć przydały by się, bo wyjeżdżając z błotnistego pola na drogę, to z przednich kół tak potrafi rzucać błotem, że oberwać można :D

Zaczepu używam tego nowego "uniwersalnego". Na co dzień jest wygodniejszy, a oryginalny jest zregenerowany i czeka na emeryturę ciapka - wtedy będzie zamontowany z powrotem.<br><br><br><br>
ziomas1233 napisał/a:
Zdradze co nie co:
1. Mechanicznie z dołożeniem dodatkowej wajchy i i służącej później do gaszenia coś jak w 3p-kach czy mf-ach
2. Elektronicznie czyli to co najbardziej uwielbiam w wykorzystaniem e-gazu i silniczka krokowego
do tego sygnał z alternatora o obrotach wału korbowego i z automatycznym gaszeniem silnika, gdy ciśnienie oleju spadnie poniżej ustalonej z przegrzaniem:p
Ja będę właśnie kombinował na lince tak jak w 3p ;)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Witam.

Pomiędzy kolektor wydechowy, a tłumik jest wkręcona grzałka - kolektor nie jest owinięty rurką miedzianą. Przeróbka praktycznie nie widoczna, bo taka miała być. Najważniejszą rzeczą w tej całej "zabawie" , to odpowiednia ilość wody - jak za mało, to efekt nieodczuwalny, a jak za dużo, to zadusi silnik. Teraz będę jeszcze montował przepustnicę na kolektorze ssącym, która na wolnych obrotach silnika będzie całkowicie zamknięta, a silnik w ogóle nie będzie pobierał powietrza z filtra.
Przepustnica będzie połączona z dźwignią gazu pompy paliwowej i będzie pracowała identycznie jak ta w gaźniku silnika benzynowego. To na tyle z nowości *tup*
Facebook. old URSUS tractor
ODPOWIEDZ