Remont-URSUS C-325

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Czym usuwasz farbę że tak spytam?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Ursus napisał/a:
Czym usuwasz farbę że tak spytam?
Szlifierka kątowa+szczotka druciana, ale ta twarda z zawiniętymi drutami - dobrze ździera grubą farbe i usuwa rdze, a na dodatek jest wytrzymała i nie wypadają z niej druty tak jak z tych zwykłych szczotek o drutach prostych.
Miejsca trudno-dostępne to już ręcznie skrobakiem i starym płaskim śrubokrętem.

Troche czasochłonne *no*
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Robimy podobnie. Używamy także tych "wypadających" szczotek, w niektórych wypadkach są lepsze.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Mumik93 napisał/a:
Elegancko :p Powodzenia w dalszym remoncie ciapka *yes* Pzdr*tup*
Dzięki. Pozdro.
Ursus napisał/a:
Robimy podobnie. Używamy także tych "wypadających" szczotek, w niektórych wypadkach są lepsze.
Zgadzam się z Tobą, np. do czeszczenia aluminium są lepsze te zwykłe :)



Kolejna dorobiona część :)
Obrazek

No i przymiarka chłodnicy:
Obrazek



Dawno nic w tym temacie nie pisałem.
A więc tak, zabrałem się za zwolnice. Jak narazie jest jedna wyczyszczona i przygotowana do montażu.
Obrazek
Facebook. old URSUS tractor
ciapek25
Posty: 91
Rejestracja: 29 cze 2010, 17:34

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: ciapek25 »

Witam, mam pytanie czy regenerowałeś przednie zawieszenie?
Jeżeli tak to jak to robiłeś?
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Tak regenerowałem cały przód. Kilka postów wyżej jest napisane jakie prace zostały wykonane.
Mogę tylko dodać, że w moim ciapku była konieczna wymiana wałków zwrotnic bo były już bardzo wyrobione, a wyglądały tak:
Obrazek
Aby wydostać wałek z czopu zwrotnicy był konieczny nacisk o sile 9 ton na prasie hydraulicznej *yes*
Obrazek
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Pokaż jakieś takie bardziej całościowe fotki :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Ursus napisał/a:
Pokaż jakieś takie bardziej całościowe fotki :D
Narazie nie ma co pokazywać Paweł :D

Tył rozebrany...
To co udało mi się zregenerować w ostatnim czasie to dzwignie WOM-u i POMPY HYDRAULICZNEJ, podesty w 70% i dużo małych drobnostek których nie będzie widać w skończonym ciągniku, ale świadomość że zostało to dobrze zrobione poprawia mi humor *comfort*

Dużo czasu pochłonie blacharka, która na zdjęciach dość dobrze wygląda, ale w rzeczywistości jest co robić. Z tylnych błotników zostaną tylko górne płaty, reszta będzie nowa.



No i stało sie *saycheese*
Błotniki poszły pod "nóż" *lol*



I kolejna sobota spędzona przy ciągniku, a dokładniej to przy blacharce.
Jak już wcześniej pisałem błotniki zostały rozcięte po to, aby wymienić boczne płaty widoczne na tym zdjęciu :
Obrazek
A oto tył błotnika przed :
Obrazek
w trakcie :
Obrazek
i po odnowie :
Obrazek
Oczywiście błotnik nie jest jeszcze skończony. Pewnie spędze przy nim jeszcze jakieś 20 godzin...


Nowe płaty boczne błotnika gotowe:
Obrazek
Teraz jeszcze tylko nowy C-ownik kupić i pospawać wszystko razem.
Z tymi błotnikami to mi dłużej zejdzie niż myślałem *no*



Nowa deska rozdzielcza:
Obrazek
Jeszcze tylko natrasować wszystkie otwory i je powycinać i będzie gotowa :)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Pięknie. Czym będziesz je wycinał?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Otwory pod liczniki, stacyjke, kontrolki itd. będą wycinane za pomocą otwornicy do blach.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
pazur
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2009, 21:44

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: pazur »

damber skąd dorwałeś taką deskę rozdzielczą *eek* po wycieciu wszystkich potrzebnych otworów bedzie prezentować się lepiej niż orginał :D sam ją dorobiłeś czy kupiłeś gotową gdzeiś w sklepie? ma przepiekne wyżłobienie
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Ursus »

Raczej w sklepie się takiej gotowej nie kupi :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
HARY
Posty: 149
Rejestracja: 13 sie 2010, 14:40

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: HARY »

Myślę, że dobry blacharz z zaginarką lub prasa.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Jacek ze Skansena »

Zamawiam taką tablicę. W zamian dam zegary.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

pazur napisał/a:
damber skąd dorwałeś taką deskę rozdzielczą *eek* po wycieciu wszystkich potrzebnych otworów bedzie prezentować się lepiej niż orginał :D sam ją dorobiłeś czy kupiłeś gotową gdzeiś w sklepie? ma przepiekne wyżłobienie
Deske sam dorabiałem, bo moja była bardzo zniszczona, a na dodatek miała jakieś dodatkowe otwory porobione. Wiec nie było innego wyjścia jak zrobić nową :)
Jacek ze Skansena napisał/a:
Zamawiam taką tablicę. W zamian dam zegary.
Jeśli chodzi o zegary, to ja szukam tych małych (fi 60mm) bo takie miałem orginalnie zamontowane.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
pazur
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2009, 21:44

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: pazur »

tak podejrzewałem bo wcześniej wspominałeś ze masz żłobiarkę do blach. mam pytanie czy zrobiłbyś dla mnie jeszcze jedną taką bez otworów bo niestety nie mam dostępu do wyżłobiarki a to jest najtrudniej wykonać, to jak, moge na Ciebie liczyc?oczywiście nic za free:D
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Pazur nie ma sprawy, moge zrobić jeszcze jedną tylko nie na "już", bo mam ostatnio mało czasu tym bardziej, że zbliżają się Święta...
Dopiero gdzieś po Nowym Roku, co Ty na to - może być?
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
pazur
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2009, 21:44

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: pazur »

ok :D poczekam. dziękuję że się zgodziłeś, to przypomne Ci po nowym roku. tamta na zdjeciu wygląda naprawde super. ps. tylko wstaw jeszcze fotki jak już wytniesz w niej wszystkie otwory dopiero bedzie efekt. pozdrawiam
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: damber »

Jak skończe tz. powycinam otwory i polakieruje na czarno (taki kolor był fabryczny mojej deski) to wrzuce foto.

Deski nie kończe, bo będe miał nowy zbiornik paliwa i muszę sprawdzić czy otwory do mocowania deski do zbiornika paliwa mają taki sam rozstaw jak w moim starym zbiorniku.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Remont-URSUS C-325

Post autor: Jacek ze Skansena »

Zrób dla mnie bez otworów i podaj cenę. Takich zegarów nie posiadam od przejściówki. Tylko te pierwsze. Otwory się wytnie jakby co bo mam wzór z ebonitu to mniej więcej wiem gdzie co i jak. Jeśli dasz radę to oczywiście prośba. Nie pali się z czasem.
ODPOWIEDZ