Ursus C-451 - reanimacja

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Ursus-C45
Posty: 104
Rejestracja: 12 paź 2011, 15:08

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Ursus-C45 »

Ja wiem jak ma chodzić. Dziś te swoją przejrzałem i odpalilem na chwile. Płomień ładny był choć na fotce nie widać tego dokładnie. W każdym razie działa i nie wybucha i to cieszy:D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Ursus »

Jakby tak pryskała to znaczy, że zimna.



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Ursus-C45
Posty: 104
Rejestracja: 12 paź 2011, 15:08

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Ursus-C45 »

Była zimna, bo na dworze odpalilem i wiatr był. Pózniej sie rozgrzala i palila ładnie na niebiesko z powerem. Będzie dobrze.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: drandrzej »

wtryskiwacz w proszku , dziś wyjeżdżają części które będą regenerowane , jak regeneracja potrwa za długo to zawsze mogę pożyczyć swój na czas odpalania

robota jednorazowa i nietypowa więc się bronią przed takimi zleceniami
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Przemo »

Ursus-C45 napisał/a:
Ja wiem jak ma chodzić. Dziś te swoją przejrzałem i odpalilem na chwile. Płomień ładny był choć na fotce nie widać tego dokładnie. W każdym razie działa i nie wybucha i to cieszy:D
Kolego Ursus-c45 a coś Ty taki najmądrzejszy jak wiesz co i jak ma chodzić to po co pytasz???*stress* Przecież wiadomo że forumowicze piszą lub wskazują na coś co ma nam pomóc:p i napewno nie żeby Tobie zaszkodzić a bardziej pomóc jak do tej pory z resztą każdy dzieli się tym co wie*clap*

Oponki osobiście niezbyt dobry wybór do ursusa 45 Mitas jest dużo ładniajszy, no ale o guscie się nie rozmawia więc....

Pozdro Przemo*yes*
Ursus-C45
Posty: 104
Rejestracja: 12 paź 2011, 15:08

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Ursus-C45 »

Przemo,

akurat o lut lampe nie pytalem. Odpisalem na post i tyle. Najmadrzejszy nie jestem i nigdzie nie "stoi" ze tak sie okreslilem ale pewnie kazdy sadzi wg. siebie. *comfort*

Co do opon to nie wiem po co komentarz jesli skwitowales go sam stwierdzeniem o guscie. Mnie interesowal termin i cena vs jakosc i uwazam, ze ksztalt bieznika to akurat najmniej istotna sprawa bo oryginalny i tak nie jest.

Na przyszlosc postaraj sie o jakies tworcze komentarze nawet jesli beda krytyczne bo takie nic nie wnosza do dyskusji. szkoda miejsca na forum. :p

pozdrowienia

Szczepan
Przemo napisał/a:
Ursus-C45 napisał/a:
Ja wiem jak ma chodzić. Dziś te swoją przejrzałem i odpalilem na chwile. Płomień ładny był choć na fotce nie widać tego dokładnie. W każdym razie działa i nie wybucha i to cieszy:D
Kolego Ursus-c45 a coś Ty taki najmądrzejszy jak wiesz co i jak ma chodzić to po co pytasz???*stress* Przecież wiadomo że forumowicze piszą lub wskazują na coś co ma nam pomóc:p i napewno nie żeby Tobie zaszkodzić a bardziej pomóc jak do tej pory z resztą każdy dzieli się tym co wie*clap*

Oponki osobiście niezbyt dobry wybór do ursusa 45 Mitas jest dużo ładniajszy, no ale o guscie się nie rozmawia więc....

Pozdro Przemo*yes*
<br><br><br><br>
drandrzej napisał/a:
wtryskiwacz w proszku , dziś wyjeżdżają części które będą regenerowane , jak regeneracja potrwa za długo to zawsze mogę pożyczyć swój na czas odpalania

robota jednorazowa i nietypowa więc się bronią przed takimi zleceniami
Andrzej, czytasz mi w myslach. Wlasnie chcialem spytac czy jesli dlugo to zajmie to czy bys nie pozyczyl swojego do rozruchu. W miedzyczasie moze zrobia.
Bede dzwonil w tej sprawie - dzieki z gory i z dolu ;)

pozdr.SR
Kamil
Posty: 29
Rejestracja: 05 lut 2012, 22:36

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Kamil »

Przemo, nie tylko Ty odczuwasz takie wrażenie, że co po niektórzy zachowują się tak jak by pozjadali wszystkie rozumy *annoy*
Ursus-C45
Posty: 104
Rejestracja: 12 paź 2011, 15:08

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Ursus-C45 »

kolejny "tworczy" komentarz widze - moze sie na jakies babskie forum zapiszcie, tam sie mozna pozalic na madrzejszych i glupszych od siebie :D
Kamil
Posty: 29
Rejestracja: 05 lut 2012, 22:36

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Kamil »

Haha:D powiedział co wiedział. Szkoda, że nie da rady wyremontować ciągnika samym gadaniem, bo tak to schodziły by od Ciebie jak z taśmy montażowej*annoy*
Ursus-C45
Posty: 104
Rejestracja: 12 paź 2011, 15:08

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Ursus-C45 »

To jak z konstruktywna krytyka albo uwagamia na temat? Bo na razie babskie posty leca...:p
lonus
Posty: 207
Rejestracja: 12 gru 2011, 12:28

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: lonus »

Na pierwsze odpalenie i do częstszego użytku zastosowałbym lutlampę gazową wydaje się bezpieczniejsza i nie musi się tyle nagrzewać co normalna benzynowa.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: drandrzej »

Panowie i Panie (w końcu nie wiemy kto nas czyta) nie róbmy tu sejmu :p
w celu zakończenia tej drobnej wymiany proponuję żeby każdy z dyskutantów zabrał butelczynę czegoś na poprawę humoru do Wilkowic !


PS

w razie potrzeby znajdzie się u mnie i pompa i wtryskiwacz , jak będę miał wieści - dam znać

PS do PS

przy okazji - poszukuję kuźni polowej - były takie wojskowe 80cmx80cm z małym paleniskiem i dmuchawą - podpory podłogi/błotników do LANZa kazały się nietypowe - musze odkuć sam na miejscu - kiedyś takie kuźnie z wojska mozna było odkupić - w okolicy było kilka ale z powodu pozostawienia na zewnątrz nie sa zdatne do uzytku
Kamil
Posty: 29
Rejestracja: 05 lut 2012, 22:36

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Kamil »

Pff :) Ursus-C45 widzę że masz spore doświadczenie, jeśli chodzi o kobiece strony wiec lepiej odpuszczę:) no nic, w takim razie postaram się o jakiś "twórczy" komentarz w nawiązaniu do tematu. Podobnie jak Paweł, uważam że lut lampa z bocznym palnikiem nie nadaje się do tego ciągnika. Może i był odpalany przy jej pomocy, ale po co sobie aż tak życie utrudniać? Najbardziej wydajne jest podgrzewanie dołu gruszy żarowej, a nie jej boku. A poza tym, lampa z palnikiem skierowanym ku górze, wygląda estetyczniej przy bombaju. Do odpalania, tym bardziej pierwszego, również polecam palnik gazowy. Ważny jest przy tym dobór odpowiedniej średnicy dyszy. Dzięki temu wystarczy parę minut grzania.

Podejrzewam że wiesz to wszystko, ale może innym się coś przyda z tego*annoy*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Ursus »

A polecisz jakiś konkretny palnik gazowy?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Kamil
Posty: 29
Rejestracja: 05 lut 2012, 22:36

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Kamil »

Wystarczy odpowiednia średnica dyszy. Zmierzę jutro naszą i napiszę. Np takie szerokie, często używane do klejenia papy nie są zbyt dobre, dają zbyt szeroki płonień. Musi być trochę mniejsza.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Ursus »

Ok, będę wdzięczny za informację.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: cobraxx »

Ja zakupiłem takie najtańsze palniki i są ok. Tyle że do podgrzewania używam tego średniego, bo najlepiej się do tego nadaje.

http://allegro.pl/palnik-dekarski-do-pa ... 72316.html
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Ursus »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Ursus-C45
Posty: 104
Rejestracja: 12 paź 2011, 15:08

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: Ursus-C45 »

Mamy pompy i wtryskiwacz - jeszcze pare detalii i bedzie mozna wykonac rozruch i test sprzeta ( Jarek, dzieki za pomoc !!!)
Wreszcie widac swiatelko w tunelu :)
drandrzej napisał/a:
wtryskiwacz w proszku , dziś wyjeżdżają części które będą regenerowane , jak regeneracja potrwa za długo to zawsze mogę pożyczyć swój na czas odpalania

robota jednorazowa i nietypowa więc się bronią przed takimi zleceniami
Andrzej, a co konkretenie bedziesz regenerowal?
Z tego co slyszalem to dorabiana dysza ma isc do chromowania, cos jeszcze jest do zrobienia? Wymiary byly zdejmowane ze starych czesci, moze jest jakis blad, przemierzymy jeszcze raz ze sprawnego wtryskiwacza.

BTW, miales czas spojrzec na tarcze sprzeglowa?
Jakies uwago nt. srednic i rozstawu otworow?
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus C-451 - reanimacja

Post autor: damber »

Paweł o ile dobrze pamiętam to pisałeś, że szukacie lamp tylnych do bombaja okrągłych(pozycja+kierunek) i jak nie znajdziecie tych starych lamp to mogą być jakieś nowsze no to może takie mogły by być:
http://inforolnik.pl/img/p/7313-7930-large.jpg
http://inforolnik.pl/img/p/13396-14127-home.jpg
http://inforolnik.pl/img/p/7328-7945-large.jpg

Te ostatnie to już bardzo drogie są, ale do bombaja by pasowały z wyglądu, bo taki retro wygląd mają;)
Facebook. old URSUS tractor
ODPOWIEDZ