Mój zetor 25 A

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

Mój zetor 25 A

Post autor: dawid25 »

Witam wszystkich na forum jestem tu nowy właśnie dziś sie zarejestrowałem. Więc jeśli w złym miejscu dodałem post proszę go o przeniesienie i z góry dziękuje. Mam na imię Dawid i pochodzę z małej miejscowości z pod Rzeszowa. Moja przygodę z zetorkiem rozpoczałem w dośc nie typowy sposób będąc za granicą za dzwonił ojciec i mówi ze jest ciągnik do sprzedania cena 2500zł po rozmowie uzgodniliśmy ze go kupi. na drugi dzień ciagnik był już u mnie w domu z ceny udało się zejśc jeszcze 100zł mniej czyli 2400zł. Oczywiście ciągnik na chodzie przyjechał 15km bez żadnego problemu. Ale nie wszystko jest tak piękne na jakie by wyglądało ciągnik wymaga pracy i to dużej począwszy od silnika skończywszy na kosmetyce czyli lakier itp. W pierwszej kolejności bedzie regeneracja pompy i wtryskiwaczy ciągnik ma straszne cięzkie palenie aby go opalic trzeba mu poświęcić czasu tak jak teraz gdy jest chłodno i stoi nie odpalany chwile. Dopiero po przelaniu go ciepłą wodą i daniu tak zwanego knota zaczyna się coś dziać i po dłuższej chwili palenia oczywiscie z przerwami zaczyna łapać i zaskakuje z wielka chmurą czarnego dymu :). Druga sprawa to obroty nie mozna ich w zaden sposób ustawić falują po zwiekszeniu wksakuje zaraz na wysokie po zmniejszeniu spada tak że mało co nie gaśnie. To na silnik było by tyle. Bede miał napewno chłodnice do wymiany jest załozona od benzynowego zuka a skombinowałem sobie od diesla duza chłodnice która bedzie pasowac. Oponki przód i tył do wymiany no moze na tylnich jeszcze cos pojeździ jak dodam zdjęcia sami ocenicie. Martwi mnie to czy była to odbra inwestycja. Liczę na waszą pomoc w ocenieniu postu. Pozdrawiam Dawid
czyzor23
Posty: 158
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:08

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: czyzor23 »

witam jeśli chodzi o cięzkie palenie to po pierwsze sprawdż świece żarowe czy w ogóle działają i instalację jeśli nie działają to wymień na nowe bo szkoda akumulatora i rozrusznika co do obrotów to pewnie regulator
Awatar użytkownika
wujekcinek
Posty: 111
Rejestracja: 09 gru 2006, 9:52

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: wujekcinek »

Pójdzie w pracę to się okaże czy zakup dobry. To jest jak loteria. Na pewno włożysz w niego więcej niż zakładasz.
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: dawid25 »

no właśnie niby świeca żarowa w konsoli się żażyła ale czy w silniku są sprawne to juz nie wiadomo a czy to może byc tez przez to że wtryski leją. Z tego co mi wiadomo to były wlaścieciel mówił że ma coś z jedną sekcja na pompie i że to jest przyczyna ciezkiego palenia. A co do dołożenia to nawet nie mysle bo wiem ze wszystko kosztuje i trzeba będzie kupić
czyzor23
Posty: 158
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:08

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: czyzor23 »

weź przwód jedną część podłącz do akumulatora drugą do świecy jak zaiskrzy to znaczy że świece działają tylko sprawdzaj każdą z osobna i rozłącz je bo są połączone także jak nie rozłączysz to jak jedna będzie dobra to druga też będzie iskrzyć, a rozrusznik kręci wolno czy szybko??
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: dawid25 »

jak się włączy odprężnik to szybko jak jak się wyłączy to obroty spadają ale kręci tak średnio nie za wolno i nie za szybko
czyzor23
Posty: 158
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:08

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: czyzor23 »

to jeśli w miare szybko kręci to sprawdż te świece a masz zamontowany żarnik bo jak nie masz to oryginalne świece będą sie szybko przepalać sprawdż luz na zaworach
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: dawid25 »

będę musiał wykręcić i sprawdzić .Ale na pewno będą do wymiany ciągnik 20 lat temu przeszedł gruntowny remont i od tamtego czasu nie było przy nim nic robione. Także niespodzianek na pewno w nim nie zabraknie. A powiedz mi jeszcze w który miejscu jest regulator obrotów to mnie strasznie męczy na wolnych obrotach w ogóle nie postoi
czyzor23
Posty: 158
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:08

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: czyzor23 »

zagadaj do brutala66 on jest na etapie remontu pompy ma ten sam problem
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: dawid25 »

dzięki za pomoc teraz nmiej wiecej wiem na czym stoję i od czego zacząć. Jak dodam zdjęcia będziesz mógł ocenić stan zetorka :)
czyzor23
Posty: 158
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:08

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: czyzor23 »

po wyglądzie to ja moge ocenić ale stan wizualny ważne aby silnik skrzynia i podnośnik były sprawne jak to będzie ok to można sie bawić w malowanie
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: dawid25 »

skrzynia jest ok biegi wchodzą bez problemu i prędkość też jest przyzwoita jak na ciągnik. Podnośnik też jest ok. Jedyne problemy to te palenie do póki tego nie zrobie niema sensu brać sie zacoś innego. Wiadomo wszędzie na pewno trzeba bedzie wymienic oleje poprzeczyszczać filtry itp i mam nadzieję że będzie wszystko ok. I mam nadzieję że pomozecie :)
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: chrapek3011 »

czyzor23 napisał/a:
to jeśli w miare szybko kręci to sprawdż te świece a masz zamontowany żarnik bo jak nie masz to oryginalne świece będą sie szybko przepalać sprawdż luz na zaworach
Przecież kolega pisał,że żarnik na tablicy działa.
Jeśli instalacja świec żarowych jest taka jak w oryginale to sądząc z opisu musi działać.Wszystkie elementy układu są połączone szeregowo,tak więc niesprawność jednego powodowałaby niedziałanie układu grzania świec.
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: dawid25 »

dzięki chrapek3011 za odpowiedz jak bym wiedział na początku co to żarnik w tym ciągniku to inaczej odpowiedz by sie potoczyła z reguły jest tak że to w ogóle pierwszy ciągnik umnie w rodzinie i nie jestem obeznany z nim na tip top czyli jak coś źle napisze prosze aby mnie ktos poprawił. A co jeśli żarnik w konsoli się stopił ? czy w silniku świece tez padły?
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: chrapek3011 »

Ale pisałeś,że żarnik się żarzy-no to świece powinny działać.Układ jest połączony szeregowo,tak,że jak jeden element nie działa to reszta też.Sądząc z Twojego opisu działa.Widzę,że reszta kolegów chyba nie dokładnie czytała Twoje posty albo nie bardzo wie jak działa instalacja grzania świec w Zetorku.
czyzor23 napisał/a:
weź przwód jedną część podłącz do akumulatora drugą do świecy jak zaiskrzy to znaczy że świece działają tylko sprawdzaj każdą z osobna i rozłącz je bo są połączone także jak nie rozłączysz to jak jedna będzie dobra to druga też będzie iskrzyć, a rozrusznik kręci wolno czy szybko??
Zetorek ma świece dwubiegunowe-potrzeba dwa przewody.
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: dawid25 »

czyzor23 pisał o połączeniu szeregowym. To ja mogłem nie zrozumieć to co napisał mój błąd :) będe musiał przeglądnąć to wszystko na spokojnie a nie mozna przerobić żarnika na zwykłą żarówkę ??
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: chrapek3011 »

Jak działa to po co przerabiać?
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: dawid25 »

moze nie doczytałeś poprzedniego postu żarnik w konsoli się stopił jak sprawdzałem probówką czy jest napięcie może gdzieś dotknęło oczywiście było na grzaniu świeć i żarnik zaczął się żażyć tak że sie stopił :(
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: chrapek3011 »

czyzor23 napisał/a:
weź przwód jedną część podłącz do akumulatora drugą do świecy jak zaiskrzy to znaczy że świece działają tylko sprawdzaj każdą z osobna i rozłącz je bo są połączone także jak nie rozłączysz to jak jedna będzie dobra to druga też będzie iskrzyć, a rozrusznik kręci wolno czy szybko??
Tu to jest tak opisane jakbyś miał sprawdzać w 330 a nie w Zetorku.O połączeniu szeregowym nic tu nie ma.Temat świec żarowych w Zetorkach był tyle razy poruszany.Poszukaj tam.Wszystko jest wyjaśnione krok po kroku.Ale to znów też nie jest takie skomplikowane.Po kolei.Żarnik zaczął się żarzyć i od razu się przepalił czy jak go tam kontrolką sprawdzałeś?
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Mój zetor 25 A

Post autor: dawid25 »

przegladne sobie na czasie. A co z pompą wody od 60-tki może mieć to wspólnego z temperaturą poprzedni właściciel mówił że w lecie czasem sie zagrzał dodam że ma wąską chłodnice od żuka i to moim zdaniem może byc tego przyczyna


Tak właśnie tak poprostu się stopił jak go sprawdzałem probówka na 12V zaświecił się jasno i pyk tyle stopił się nie wiem może gdzies tknęło i zrobiło zwarcie
ODPOWIEDZ