Majorek Sławka.

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Majorek Sławka.

Post autor: chrapek3011 »

3tys.plus koszty podróży.
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: Majorek Sławka.

Post autor: maly-agro »

Czyli cena normalna można powiedzieć. Ja niestety u siebie będę zmuszony chyba do zmiany skrzyni i jednej zwolnicy *bye*
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Majorek Sławka.

Post autor: chrapek3011 »

A nie możesz tego wyremontować?Części z Zachodu z rozbiórkowych Zetorów są w bdb stanie.Sam z nich korzystam.Między innymi kupiłem właśnie ten silnik.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Majorek Sławka.

Post autor: damber »

A ja się zastanawiałem, jak założyłeś opony na pomalowane felgi nie niszcząc od razu lakieru łyżką :D
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12232
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Majorek Sławka.

Post autor: Ursus »

Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: Majorek Sławka.

Post autor: maly-agro »

chrapek3011 napisał/a:
A nie możesz tego wyremontować?Części z Zachodu z rozbiórkowych Zetorów są w bdb stanie.Sam z nich korzystam.Między innymi kupiłem właśnie ten silnik.
Z zachodu...jest u nas taki facet co sprowadza, ale chce sprzedać ciągniki tylko i wyłącznie w całości...Najbliżej do części mam ok 300km...sporo nieco, jestem z pomorskiego, tam ciężko z częściami do tego.

P.S. Poluję na taką literaturę, zawsze się przyda, jak ktoś ma do sprzedania to proszę o cynk :)
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Majorek Sławka.

Post autor: chrapek3011 »

Dzięki Paweł.

A to literatura,z której korzystałem podczas remontu...Oprócz tego korzystałem również z katalogu części od Ursusa C-4011 i C-360.Niektóre elementy są produkowane do dziś w niezmienionej formie(oprócz materiałów użytych do produkcji).

Tarcza sprzęgłowa,np.podchodzi od C-360,tylko trzeba frez przenitować...Cylinderki hamulcowe,szczęki,taśmy hamulca ręcznego Zetor lub tańsze C-360,pompa hamulcowa też....
maly-agro napisał/a:
chrapek3011 napisał/a:
A nie możesz tego wyremontować?Części z Zachodu z rozbiórkowych Zetorów są w bdb stanie.Sam z nich korzystam.Między innymi kupiłem właśnie ten silnik.
Z zachodu...jest u nas taki facet co sprowadza, ale chce sprzedać ciągniki tylko i wyłącznie w całości...Najbliżej do części mam ok 300km...sporo nieco, jestem z pomorskiego, tam ciężko z częściami do tego.

P.S. Poluję na taką literaturę, zawsze się przyda, jak ktoś ma do sprzedania to proszę o cynk :)
W sprawie literatury kontaktuj się ze mną na PW.

Co do części...Jak jesteś z pomorskiego to do mnie nie masz tak daleko...Ja jestem z kujawsko-pomorskiego.Jak byłbyś poważnie zainteresowany częściami to dam Ci kontakty u nas,albo sam załatwię a Ty odbierzesz u mnie,nie ma problemu.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Majorek Sławka.

Post autor: drandrzej »

damber napisał/a:
A ja się zastanawiałem, jak założyłeś opony na pomalowane felgi nie niszcząc od razu lakieru łyżką :D
duże można od tyłu próbować , na kocu kładąc część widoczną

do 16 '' na maszynie sie powinno dać załozyć bez stresu
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Majorek Sławka.

Post autor: chrapek3011 »

U nas chłopaki mają montażownicę do ciągników,bez problemu....tym bardziej,że kupowałem u nich przednie opony i wszystkie dętki.Montaż miałem gratis.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12232
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Majorek Sławka.

Post autor: Ursus »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Majorek Sławka.

Post autor: chrapek3011 »

Dzięki Paweł.
Kilka oryginalnych detali.
Awatar użytkownika
dominik5211
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:34

RE: Majorek Sławka.

Post autor: dominik5211 »

ehh ile ja już poluje na te emblematy.... apropo tarczy sprzęgła 1 stopnia to ja mam założoną od c330, jest taka sama, mowa tu o frezie
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Majorek Sławka.

Post autor: chrapek3011 »

Co do tarczy od 330 to pierwszy stopień nowego typu jest taki sam jak w C-360.Nie wiem jak,ale frez od C-360 jest większy i grubszy jak w oryginalnym Majorku,choć spotkałem się już,że tarcza podchodzi bez przeróbek od C-360.
Awatar użytkownika
dominik5211
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:34

RE: Majorek Sławka.

Post autor: dominik5211 »

zgadza się ja sie pomylilem chodzi mi o tarcze sprzęgła z ursusa c 330 starego typu bo nowsza c 330 ma takie samo sprzęgło jak c 360


chodzi o takie sprzęgło:
http://tablica.pl/oferta/kolo-zamachowe ... DFvw3.html
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Majorek Sławka.

Post autor: jacek0106 »

Witam. Jak patrzę na zdjęcia bazy wyjściowej, z której to Sławek wykrzesał ten dopracowany do perfekcji technicznej 3011, to chciałem wyrazić tu oficjalnie swój podziw dla tego projektu. Większość pełnosprawnych mechaników nie chciała by tego zgrzebanego zgliszcza dotknąć. Nawet ciężki wypadek motocyklowy nie przeszkodził Sławkowi, a upór i wiedza w temacie Zetor,Ursus zasługuje na najwyższe uznanie. Kolejne projekty które właśnie rozpoczyna, świadczą tylko o tym że Sławek się dopiero rozkręca.
Jak w kolekcji VW przybędzie coś, na co będzie można załadować traktor to może się jeszcze gdzieś spotkamy, bo widzę że sprzęt już wszędzie bywa, jeżdżąc na LT-ku. Pozdrowienia.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Majorek Sławka.

Post autor: Wicher »

Ja też przyłączam się do słów Jacka, Sławkowi należą się naprawdę wielkie gratulacje, szczególnie że pomimo swych dolegliwości wykonał taki kawał dobrej, profesjonalnej roboty. Niejeden z nas nie doprowadzi maszyny do takiego stanu. A co najważniejsze Sławek na tym nie poprzestanie. Tak trzymaj Sławku!
Mała sugestia dla Kolegów - widziałbym Sławka jako Kolekcjonera Roku 2012, zdecydowanie zasługuje na ten tytuł ;)
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Majorek Sławka.

Post autor: Jacek ze Skansena »

Wicher zapytaj Sławka czy zapisał się do Klubu "Traktor i Maszyna" Może się zmobilizuje. Takich ludzi jak Sławek jest niewielu choć my ich znamy w większej ilości, jednak w skali kraju to rodzynki.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Majorek Sławka.

Post autor: Wicher »

Z tego co poczytałem to kolekcjonera zgłosić może 3 z klubu TiM, ale nie wiedziałem że kolekcjoner ów musi być członkiem klubu. No cóż, Sławek się będzie musiał zapisać xD
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Majorek Sławka.

Post autor: chrapek3011 »

Dawno chyba tu nie byłem...Nie wiem co powiedzieć...Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za słowa uznania.Nie powiem,ale się wzruszyłem a do mięczaków nie należę.Zapisać do Klubu TiM nie ma problemu,ale czy na Wilkowicach wystąpię?Ogranicza mnie tylko problem z transportem.Od piątku Majorek ma już dach nad kominem.Garaż można zobaczyć w temacie Wiaty,Garaże...Za niebawem majorkowej historii ciąg dalszy.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Majorek Sławka.

Post autor: bossmann »

Witam.To znaczy że Majorek jeszcze nie skończony?
ODPOWIEDZ