Zetor 25K kolegi Przemka

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Przemo »

Witam wszystkich dawno nie pisałem co z moim bocianem,ale to już się pomału zmienia,czas na prace remontowe. W poniedziałek z Pawłem przywieżliśmy w dobrym stanie silnik,dół prawie nówka a to najważniejsze:p

Wczoraj właśnie go rozładowaliśmy jeszcze drugie dokładne oględziny co i jak noi pozytywnie przy nalewce czereśniowej zkończyliśmy expertyzę z oceną że warto było;)

Tak myślę że zacznę od silnika a pożniej reszta...

Pozdro Przemo*yes*
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: papiszon »

Nalewka czereśniowa bardzo rozjaśnia umysł i bez niej trudno cokolwiek ogarnąć.:p
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: brutal66 »

A Paweł mi kit wciskał że u Ciebie nie ma zasięgu. Teraz już wiem czemu nie odbierał :) A tak poważnie to zimową porą jak działam w warsztacie to lubie wrzucić na piecyk grzane piwo :)

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

brutal66 napisał/a:
A Paweł mi kit wciskał że u Ciebie nie ma zasięgu. Teraz już wiem czemu nie odbierał :) A tak poważnie to zimową porą jak działam w warsztacie to lubie wrzucić na piecyk grzane piwo :)

Pozdrawiam Tomasz
No ja byłem w roli kierowcy ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Przemo »

Tak tak Paweł kierował,konsumpcją zajęli się starzy weterani*music*
Tomek z zasięgiem bywa różnie sam wiesz raz kwadratowo raz podłużnie:p

Pozdro Przemo*yes*
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: brutal66 »

Dobra już się nie tłumaczcie:) Powodzenia w remoncie!!

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

No teraz to czekamy aż Przemo wreszcie zajedzie na wyznaczone miejsce w warsztacie i nastąpi demontaż. Sam ciekaw jestem co jeszcze z tego silnika w nim będzie. Ale już raczej przesądzone jest, że w Zetorku ten silnik ląduje, a tamten pewnie poczeka na swój czas, a może doczeka się reszty i będą dwa? ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Przemo »

No widzę Paweł ŻE już mnie prawie za rogi ciągniesz:@
Ale myślę że już na dniach ta akcja nastąpi i będę dziąłał.
Tak najprawdopodobniej swap nastąpi i ten silnik zastąpi staruszka,ale najpierw go zrobię na zicher czyli wiadomo głowica do pełnej regeneracji gniazda, zawory, prowadnice,może ją nawet liznę z1-2setki zobaczymy.Tak jak już wszystkim wiadomo głowica to 1/3 silnika i jest bardzo ważna:)
Silnik najważniejsze że dół jest extra, ale tuleje tłoki pierscienie idą nowe:p
Wtryski nowe, pompa do pompiarza może sekcje, zaworki zwrot. zobaczymy
A reszta hamulce, uszczelnienia, łożyska, skrzynia pozniej, noi Paweł lakierowanie także szykuj się do wiosny masz czas*annoy*

Z tamtym silnikiem zobaczymy co tam w środku może się pomało wyszykuje i jakąś dupę zrobimy i będzię następny ZETOR 25 nie będę ukrywał że chodzą mi takie myśli a od myśli do czynu...*helpless*

Pzdr.Przemo*yes*
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: drandrzej »

Przemo napisał/a:
nie będę ukrywał że chodzą mi takie myśli a od myśli do czynu...*helpless*

Pzdr.Przemo*yes*
he he , tak właśnie powolutku każdy z nas wpadał w sidła zbieractwa ;)

miło obserwować ten proces u innych "zarażonych" natręctwem :p

a że nie ma na to lekarstwa , to może i lepiej
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

Żeby nie było, że Przemo nic nie robi to wrzucę dwie fotki, które od niego dostałem ;)

A więc Zetor już na warsztacie, a żeby łatwiej mu było bebechy wyrywać to i specjalnie dla niego powstała suwnica prawie jak w stoczni im. Lenina ;)

Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Przemo »

Tak Właśnie Bocian już na zasłużonym remoncie w warsztacie i już w tym tyg biorę się za niego:)
Przy okazji zrobiłem podciąg z dwuteownika oraz wyspawałem zblocze z hakiem jest na rolkach myślę że ok 3 ton to spokojnie podniesie:p i ma szerokość 3.9m. Nie miałem takiego długiego dwuteownika i musiałem metr dospawać ale oprócz doczołowych spoin dałem taki zastrzał z dwóch stron i konkretnie wyspawałem jak to mówią strzeżonego pan bóg strzeże*clap*

Niebawem następne wieści*comfort*

Pzdr.Przemo*yes*
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: brutal66 »

Przemo, czekamy na wieści i pogratulować warsztatu/ garażu. Też bym taki chciał...

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

Przemo nie próżnuje ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ja robiłem odwrotnie ;P Najpierw kupiłem traktor, a potem szykowałem infrastrukturę - a u Przema najpierw się światełka montuje ;)

Uprzedzam pytania - ta kluczo-podobna rura to klucz nasadowy rozmiar 90 do nakrętki wału korbowego, od koła zamachowego.

Zaraz Ci się Przemo zamówienia na klucz pewnie posypią :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Przemo »

Witam wszystkich tak oświetlenie musi być a tam gdzie stoi bocian go nie ma więc muszę je zamontować po małej konserwacji wymianie starterów i kilku świetlówek udało mi się pozyskać 11 szt. lamp.Sześć pójdzie w kanał a 5 rozmieszcze nad bocianem;)

A klucz to wisienka na torcie:D dokładnie, wykonałem klucz rurowy nasadowy 90mm właśnie do nakrętki koła zamach. w zetorkach 25, mam dość walenia młotem w przecinak i chcę jak człowiek to odkręcać a wiem że innym u nas też się przyda:p

Klucz świetnie zdaje egzamin więc gdyby ktoś chciał mieć takie cudo to mogę wykonać*yes*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

Fotki sprzed malowania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Albercik »

Nie wiedziałem że z Przema taki magik ;) Klucz rzeczywiście może się przydać :D
A oprócz światełek to w Bocianie już coś grzebiesz ?
Gratuluje i pozdrawiam *tup*
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: brutal66 »

Przemek, pozazdrościć infrastruktury i podejścia do tematu*tup* to mi się podoba.
Sam mam ochotę tak zrobić ale przebudowa/ remont domu jest w pierwszej kolejności więc warsztat i garaż niestety muszą jeszcze "trochę" poczekać.
Dlatego gratuluje i życze powodzenia *tup*
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

Przemek postawił na razie na doposażanie warsztatu - a jak już skończy, myślę, że do końca stycznia się wyrobi ;) - to wtedy wpadnie pomoc i szybko rozbebeszy boćka.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: brutal66 »

Domyślam się kto będzie tą "pomocą" :) i znając jej doświadczenie z pewnością praca nie potrwa dlugo- czego Wam życzę.
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Przemo »

Siema wczoraj bawiłem się w elektryka bo muszę podłączyć te lampy przecież:),tak Albert zawsze coś tam grzebnę ale bardziej przy tym silniku który przywiozłem bo on ma zastąpić ten w ciągniku, noi jego będę remontował,na resztę przyjdzie czas.:pna chwile obecną zająłem się głowicą

Tomek pomału... i zrobisz sobie warsztat,i tak jesteś w dobrej syt.bo jakiś garaż i piecyk na grzańca masz*yes* a ja też przez szereg lat robiłem pod wiatką baaa...a nie jednokrotnie pod chmurką:( swoje przy autach i maszynach wyklęczałem bez względu na porę i dlatego teraz tak usprawniam żęby przyjemnie się robiło a miejsca jest sporo i wszystko człowiek musiał się dorobić własnymi rekami i bardzo się cieszę i aby zdrowie było to reszta będzie*annoy*

No a pomocników nie trzeba komentować bo w środowisku są znani*clap*
ODPOWIEDZ