Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: Ursus »

Dlatego wisienka na torcie, bo to w sumie ostatni traktor, który nam się marzył. Bardzo duży sentyment mam do tego ciągnika, a mój tato jeszcze większy, gdyż kiedyś m.in. jechał takim Suprem do Warszawy. Od nas to blisko 400 km w jedną stronę :)
Jako ciekawostka - mam do dziś w Boćku, kierownicę z tego Supra, którym tato jechał do Warszawy. Teraz bezsprzecznie trafi ona do Supra :)

Ale wracając do konkretnego egzemplarza. Jak Przemo zamierzał kupować Zetora 4011, to Emi stwierdziła, że tylko czekać kiedy my kupimy Supra. No i tak dla jaj podesłałem Przemowi pierwszy lepszy link do ogłoszenia, żeby zobaczył, że coś jest nie tak daleko itd ;) No i okazało się, że paradoksalnie ciągnik jest rzeczywiście warty zainteresowania.

W efekcie w sobotę pojechaliśmy z zamiarem obejrzenia i próby uruchomienia. Nie udało się, ale po owocnych negocjacjach kupiliśmy go. Aktualnie problem jest z pompą wtryskową i całym układem zasilania, bo kiedyś nalano do niego paliwa, które jest dla nas zagadką... w zbiorniku jest coś czerwonawego o konsystencji miodu. Nie udało się go przez to odpowietrzyć.
Druga sprawa, że rozrusznik nie chciał obrócić wałem. Prawdopodobnie złapał na tłokach.

Poszukuję do niego parę części, szczegóły tutaj:
https://forum.retrotraktor.pl/viewthread ... ad_id=9162

Generalnie pomysłowość ludzka nie zna granic i dlatego tylną piastę muszę wymienić. Plan jest taki, że jak silnik przejdzie przegląd drobny, zmianę oleju, czyszczenie filtrów, pompa do regeneracji, rozrusznik tak samo - i zapali i będzie chodził. To traktor zostaje na razie w takiej formie, jedynie spróbuję go zarejestrować :) Także oby się udało.

No i chłodnicę trzeba kleić bo woda nie była spuszczona do końca i rozsadziło dno.



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: Marcin125p »

Gratuluję Supra :p. Powodzenia w remoncie :)
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
patryk98
Posty: 191
Rejestracja: 14 mar 2010, 20:35

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: patryk98 »

Witam ,jak już pisałem na FB kto pierwszy ten lepszy ,gratuluje ,teraz to na pewno się do was wybiorę,muszę go zobaczyć na własne oczy ,nie było czasu żeby przed zakupem ,no i też przyznam że skupiłem się na ofercie z Oławy,ale zanim spotkałem się ze sprzedającym to zeszło ze dwa tygodnie po czym okazało się ze bez papierów no i tak oferta z Milicza najpierw odsunięta na drugi plan a teraz nie aktualna .Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem ,najważniejsze że superek poszedł w dobre ręce i pewnie nieraz go jeszcze zobaczymy ,z czasem pewnie i w lepszej formie ,powodzenia przy remoncie .Pozdrawiam.*tup*
Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 166
Rejestracja: 07 lut 2013, 22:38

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: Boniek »

Widziałem to ogłoszenie, i codziennie się na nie patrzyłem i myślałem: "a może by tak..." *sarcasm* ale trochę nie w tym momencie. Nie mniej jednak cieszę się że nie poszedł do huty, a jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie na fb, wiedziałem że to ten :D
Gratuluje! Piękna patyna, ja bym go tak zostawił w tym nieokreślonym kolorze :D
Moja filozofia brzmi: tanio kupić a potem się narobić i nakląć
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2565
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: SEBRIGHT »

No... no... gratuluję nowego nabytku :) Aktualny kolor 'niemożliwy do identyfikacji' bardzo do niego pasuje :)

Teraz tylko czekać aż do kolekcji dołączy... Zetor 15 :D
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: Ursus »

To Piotrek interesowałeś się nim? Chciałeś kupić? Ten w Oławie to trochę masakra... widziałem go na fotkach z ogłoszenia, to szczerze mówiąc liczyłem na to, że gość będzie chciał go na części sprzedać, bo parę elementów potrzebuję.
Nie sądziłem, że masz zamiary na kolejny traktorek, nic się nie chwaliłeś ;)

U mnie ten Super zajmuje miejsce za jednego Boćka, który jest obecnie na sprzedaż. 25K po remoncie mechanicznym. Komplet blacharki oryginalnej itd. Szczegóły na PW, a niebawem w wolnej chwili też ogłoszenie wrzucę.

Generalnie w najbliższym czasie jak wszystko się powiedzie z jego uruchomieniem - to i tak zostanie w stanie jaki jest. Przyszłościowo oczywiście remont przejdzie, ale na chwilę obecną na warsztacie są inne egzemplarze. M.in. C-325, Dzik, Normag.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
patryk98
Posty: 191
Rejestracja: 14 mar 2010, 20:35

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: patryk98 »

Nie ukrywam że plan był ,a co do kolejnego to właśnie supr od dłuższego czasu mi po głowie że tak powiem jeździ ,naoglądałem się ich na Wilkowicach ,do nie jednego się przysiadłem no i wiesz jak jest ... i jeszcze ten dźwięk silnika ,po prostu bajka ,ale co tam będzie jeszcze okazja .
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: Ursus »

No ten dźwięk to jest coś co m.in. dla mnie jest bardzo istotnym argumentem przemawiającym za zakupem tego Supra :)

Szukam też jakby ktoś miał na odsprzedanie lub zamianę - oryginalną instrukcję w jęz. polskim do Zetora 50 Super i instrukcję napraw.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: Ursus c-325 »

Gratuluję i trochę zazdroszczę :) Fajna baza do odnowy. Poszukujesz tylnych obciążników, ale patrzę, że na jednym kole on ich ma 4 sztuki. Jak to się stało, że są tylko na jednym kole? Ktoś już po kawałku wywoził na złom?

Co do literatury to trudna sprawa. Znalezienie instrukcji obsługi po polsku graniczy z cudem. Mnie się udało. Od siebie powiem, że wydanie PWRiL jest dużo bogatsze od oryginalnego z Brna :) Brnowskie też posiadam, ale niestety po czesku.
A instrukcję napraw na Allegro widziałem ostatnio chyba w 2007 roku.
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: Mariuszczs »

Ze dwa lata temu w miejscowości Dworszowice Pakoszowe ( albo obok :D ) byłem u chłopa i tam stał Zetor 50 super właśnie . Mówił wtedy że może by sprzedał . . Wiem dodatkowo że współpracuje z priobiotics hodując na ich licencji tą "wode "i wygląda że tutaj jest kontakt właśnie do niego:

http://www.probiotics.pl/regionalne-cen ... izmow.html
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: papiszon »

No to Panowie macie nareszcie porządny traktor.*clap* Nie, żebym mniejszym jego braciszkom ubliżał, ale Super, to Super. Taaak, ten dźwięk z kominka.*music*
Instrukcję obsługi mam tylko w PDF. I po polsku i po czesku.
Gratuluję i będę śledził temat.*tup*
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: jarekstryszawa »

Taki stał jesienią niedaleko ode mnie na złomie: http://jarekstryszawa15.w.interia.pl/zlomek.html

Coś by Ci podeszło z niego? Mogę sprawdzić czy jeszcze coś z niego mają.
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: baro »

jarek a ty nie zetora 25 pokazujesz? przeciez zetro 50 ma 4ry gary :P



sorka nie obejrzałem do konca jest i super :P gdzie ty masz takie skupyy złomu??? ja tam chce mieszkac :P
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: Ursus »

Ursus c-325 napisał/a:
Gratuluję i trochę zazdroszczę :) Fajna baza do odnowy. Poszukujesz tylnych obciążników, ale patrzę, że na jednym kole on ich ma 4 sztuki. Jak to się stało, że są tylko na jednym kole? Ktoś już po kawałku wywoził na złom?

Co do literatury to trudna sprawa. Znalezienie instrukcji obsługi po polsku graniczy z cudem. Mnie się udało. Od siebie powiem, że wydanie PWRiL jest dużo bogatsze od oryginalnego z Brna :) Brnowskie też posiadam, ale niestety po czesku.
A instrukcję napraw na Allegro widziałem ostatnio chyba w 2007 roku.
Dziękuję :) Nikt nie wie co się stało z resztą. Jak to zwykle bywa lepsza opona i obciążnik idzie na lewą stronę, bo prawa i tak idzie w bruździe to nie buksuje ;) Mam 4 talerze, ale nie mam koron środkowych. Nie mam do tego ciśnienia, bo i tak je na razie zrzucę. Jak skompletuję całość to dobrze, a jak nie to trudno ;)

Czy tą instrukcję co masz to jest taka jak krążący po siedzi PDF?

Udało mi się kiedyś z instrukcją do Ursusa C-308, to wierzę, że uda się też z Suprem :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: Ursus c-325 »

Ten PDF to jest tłumaczenie Brnowskiej. Moja jest inna.

Planujesz największy zestaw obciążników założyć? :p Tzn. po 9 na koło?
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: chrapek3011 »

Znam osobiście jednego człowieka,który na swoim ma albo będzie miał po dziewięć.
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: Ursus c-325 »

Jak dobrze liczyłem to Damian ma.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: chrapek3011 »

No to jest ich albo będzie dwóch.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 50 Super - 1964r. - wisienka na torcie ;)

Post autor: Ursus »

Mariuszczs napisał/a:
Ze dwa lata temu w miejscowości Dworszowice Pakoszowe ( albo obok :D ) byłem u chłopa i tam stał Zetor 50 super właśnie . Mówił wtedy że może by sprzedał . .
Jak to ten co jest na OLX to bardzo słabo wygląda, a ceni chyba 6 tys.
papiszon napisał/a:
No to Panowie macie nareszcie porządny traktor.*clap* Nie, żebym mniejszym jego braciszkom ubliżał, ale Super, to Super. Taaak, ten dźwięk z kominka.*music*
Moim zdaniem Zetorek to inna liga, nie gorsza, a po prostu starsza. Zetor 25 to już pełnoprawny zabytkowy traktor, i takie też już ma poważanie wśród ogółu. Super jest ciągle nie doceniany pod tym względem. A że to dużo większy i nowocześniejszy traktor to fakt.
Niestety tylko ksero.
jarekstryszawa napisał/a:
Taki stał jesienią niedaleko ode mnie na złomie: http://jarekstryszawa15.w.interia.pl/zlomek.html

Coś by Ci podeszło z niego? Mogę sprawdzić czy jeszcze coś z niego mają.
Jarek, jakbyś mógł spytać to tak:
- zaczep tylny
- filtr powietrza - mniejszy baniak
- piasta tylna

No bo z deski rozdzielczej to widzę, że już Ty zabrałeś to co dobre? ;)
Ursus c-325 napisał/a:
Ten PDF to jest tłumaczenie Brnowskiej. Moja jest inna.

Planujesz największy zestaw obciążników założyć? :p Tzn. po 9 na koło?
Jeśli zdobędę komplet, to będzie komplet :) Jeśli nie będę miał kompletu, to nie będę zakładał żadnych :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ