moje c45

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

moje c45

Post autor: marek_79 »

Po miesiącach poszukiwań jest u mnie c45. Tydzień do tyłu Tymon koło 23:00 przysłał smsa dzwoń do kolesia... i tak się zaczęło.

Foty z załadunku:
Obrazek

już na pace:
Obrazek

zrzut w domu:
Obrazek

przygotowania do gadania, wymyte kanały olejowe, regenerowana pompka, nowy rozpylacz, pompa oleju wymyta z syfu, paliwo z bańki:
Obrazek

grzanie:
Obrazek

wsparcie techniczne - Marcin :D

Obrazek

i już gadu gadu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzięki dla Marcina, Tymona, Andrzeja

Plany w tym roku koniec z wiadomych przyczyn :( Obecnie jest rzucony podkład tak, żeby czekał na remont.

Z minusów... pęknięty klin od strony koła zamachowego, klin od sprzęgła scalony, sprzęgło nie działa. Silnik w dobrym stanie.

Dzisiejsza stylistyka podkładem tlenkowym, tak żeby wyglądał dobrze przed remontem:
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: moje c45

Post autor: Ursus c-325 »

To ten z Dobrego Miasta widzę :) Fajnie, że wreszcie znalazł nowego właściciela.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: moje c45

Post autor: Wicher »

Kuuurde silnik chodzi co tu narzekać! dobra baza jest :)
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
marek_spectra
Posty: 272
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:05

RE: moje c45

Post autor: marek_spectra »

Gratuluje i zazdraszczam :) i niekoniecznie w tej kolejności :) Na pierwszy rzut oka wydaje sie świetną bazą do renowacji... Mam nadzieję ,że będziemy mogli tutaj śledzić jego dalsze losy.
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: moje c45

Post autor: marek_79 »

Ja sam miałem dylemat cały, czy w częściach. Ale ten konkretny egzemplarz okazał się lepszym rozwiązaniem. Cieszę się, że silnik działa. Teraz mogę rozpocząć drugi etap wydawania pieniędzy:D Wiadomo chłodnice, odblokowanie sprzegła, koła...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: moje c45

Post autor: drandrzej »

fajnie spełniać marzenia !


teraz oddech finansowy i do roboty .

mnie z tym sprzęglem by korciło ,bo jak gada to jakby już chciał jechać .
może do zlotu zdążysz choćby w trybie jakiegokolwiek poruszania się o własnych siłach ?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: moje c45

Post autor: Ursus »

Wciągarka! :D Marzenie :D Piękny egzemplarz :) Gratuluję!
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: moje c45

Post autor: Mars »

Piękna rzecz ! Powodzenia z remontem trzymam kciuki. Rób dokładną relację z każdej pracy :)
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: moje c45

Post autor: marek_79 »

Ursus napisał/a:
Wciągarka! :D Marzenie :D Piękny egzemplarz :) Gratuluję!
Może być Twoja, wystawiona jest na olx... jak się nie sprzeda to zostaje.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: moje c45

Post autor: Ursus »

W tej chwili interesuje mnie tylko i wyłącznie wciągarka do Zetora Supra :) Ale dzięki za ofertę :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: moje c45

Post autor: vauxhall »

Czy Zetor Super mial wciagarke montowana na podnosniku (TUZ-ie)?
Lub tez taka wciagarka zostala przerobiona do zawieszania w ten sposob..
Moj znajomy ma cos takiego, jesli dobrze pamietam posiada ona dwie dzwignie do przelaczania kierunku obrotow i byc moze hamulca (sa one podobne w ksztalcie i dzialaniu do dzwigni hamulca recznego C-45)
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: moje c45

Post autor: Albercik »

Świetna baza! a wciągarkę zostaw sobie o ile $ pozwala. pociągnąć kogoś na zlocie, drzewo w lesie czy jakieś stare fanty z krzaków wycharatać :)
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: moje c45

Post autor: marek_79 »

Albercik napisał/a:
Świetna baza! a wciągarkę zostaw sobie o ile $ pozwala. pociągnąć kogoś na zlocie, drzewo w lesie czy jakieś stare fanty z krzaków wycharatać :)
No właśnie kwestia kasy :D Jak nie pójdzie to wtedy wróci na moje c45.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: moje c45

Post autor: Jacek ze Skansena »

Marek zapomniał się pochwalić wcześniej. Fajny sprzęt, który wciąga i kosztuje. Fakt, że silnik jest sprawny daje szanse na szybkie poskładanie tego w całość. Do tego sprzęgła trzeba zajrzeć koniecznie. Możliwe, że jest przyrdzewiałe i się skleiło jak długo nikt go nie uruchamiał.



Marek gratuluję zakupu a jeszcze bardziej dążenia do spełnienia marzeń.
Zakochany znalazł swoją "wybrankę".
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: moje c45

Post autor: marek_79 »

Jacek to jest choroba... szukałem szukałem i się trafił. Dziś nie żałuję. Mars sorry ale nie teraz, dno w studni mi się ledwo trzyma:D
Awatar użytkownika
TYMON
Posty: 228
Rejestracja: 05 lip 2007, 17:46

RE: moje c45

Post autor: TYMON »

wiedziałem że tak będzie nic mnie nie dziwi *comfort* jest taki jaki miał być marzenia się spełniają wiadomo ,
i dalej jestem tego zdania że *flower*" kto ma jaja ma bombaja "*flower*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: moje c45

Post autor: Ursus »

vauxhall napisał/a:
Czy Zetor Super mial wciagarke montowana na podnosniku (TUZ-ie)?
Lub tez taka wciagarka zostala przerobiona do zawieszania w ten sposob..
Moj znajomy ma cos takiego, jesli dobrze pamietam posiada ona dwie dzwignie do przelaczania kierunku obrotow i byc moze hamulca (sa one podobne w ksztalcie i dzialaniu do dzwigni hamulca recznego C-45)
Najlepiej podeślij mi fotki - nie będziemy zaśmiecać tematu tutaj :)
Ale Super miał wciągarkę montowaną na stałe, nie na podnośnik.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: moje c45

Post autor: marek_79 »

Dziś ostatni traktor wyjechał po zlocie... została jeszcze przyczepka do małego odkurzacza. Dziś i wczoraj miało miejsce trochę aktywnego wypoczynku nad morzem. Podziękowania za pomoc.

Ze strat połamany docisk, przekładka tarcz sprzęgłowych oraz kołpak na 4 śruby. Koło sprzęgła cudowne nie jest, ale dostanie tuleje stalową...

Tak to wyglądało:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ