Holder AG3

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Jachu
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2016, 19:50

Holder AG3

Post autor: Jachu »

Witam. Chyba to będzie pierwszy opis AG3 na forum. Pozwolę sobie wkleić tekst z powitalni:

Witam serdecznie. Przez przypadek wylądowałem na waszym forum ponieważ zostałem posiadaczem holderka ag3biggrin. Zaniedbanego ,ale zarazem nie zatartego dwusówa w trzech garnkach.Trzy podejścia i za copkę gruszek pojechał na moje podwórko od rozgoryczonego niemieckiego niedbalca. Gość po prostu był wiary : że jak olej silnikowy to tak jak przekładniowy happy. Efektem tego maszyna została zanagarzona ,ale nie zatarta. Budowa tego silnika w końcu nie pozwoliła mu wystartować i tak zostało na kilkanaście lat. Przed wiosną ogarnę silnik Jak będzie cieplej detaling. happyZdam pełną relację jeśli coś robię zle ,to proszę kierować na forum.

Traktor w zasadzie kupił mój wujek miał go ogarnąć jego brat mój ojciec. Ale w końcu wyszło ,że odkupiliśmy go za niewielkie pieniądze. No i teraz pasuje trochę bardziej się zaangażować bo maszynka zostanie w domu .

A więc do rzeczy: na samym początku otwarliśmy boki cylindrów poprzez ściągniecie kolektorów. W środku była korozja i nagar. Wałek nie chciał się kręcić (oczywiście przy zdemontowanym rozruszniku). Po dwóch dniach zalewania cylindrów,, wszystkim co się dało,, ruszyło. Zrobiliśmy ostrożnie pełnego suwa. Po tym rozebraliśmy silnik bardziej . Traktor ma przejechane autentycznie 1000 mth. I na tłokach nie widać specjalnie śladów zużycia. Oprócz tego ,że większość pierścieni była zapieczona. Postanowiliśmy nie ryzykować zdejmowania ich z tłoków. Kąpiel w nafcie robi robotę. Tłoki zaczynają wyglądać konkretniej. Po kilku dniach wczoraj już wszystkie pierścienie oprócz jednego zluzowały. Jak koledzy wiedzą niektóre rzeczy należy robić bez... pośpiechu. Dzisiaj jadę do Rzeszowa po odbiór nowych uszczelek pod silnik w sumie 13 sztuk koszt 345 pln. Moim zdaniem przystępna cena koszt samej uszczelki pod głowicę do tego trzycylindrowca to 100 pln. Nie o cenę chodzi ,ale pan sprawił mi wrażenie solidnego podejścia. Dzisiaj się przekonamy. Traktorek ma szereg ciekawych rozwiązań szczególnie układ smarowania. Widać że
został zaprojektowany pod pochyłe tereny. Misa w nim jest półsucha. Część oleju znajdującą się w niej pompa zabiera z powrotem na układ smarowania. Oprócz tego olej jest zabierany indywidualnie z pod każdego cylindra osobno . Zbiornik na niego znajduje się przy zbiorniku paliwa. Kolektor wydechowy jest zarazem komorą na spaliny między silnikiem ,a kominem .Posiada na wprost każdego cylindra otwory rewizyjne do czyszczenia nagaru .Jeśli chodzi o napęd widzę ,że jest wypaśnie biegi przednie, tylne ,reduktor i blokada na pedale. Ale resztę dopiero obczaję po odpaleniu. Układ kierowniczy jest niezwykle lekki. Traktorek jest przegubowy więc skręty wykonuje za pomocą hydrauliki. Posiada wałek i w tyle tradycyjny podnośnik. Wyjścia hydrauliczne przód i tył. Do tego mam dwie oryginalne przystawki coś na styl gryzałki i kultywator. Też dostaną świeże barwy razem z traktorkiem ,ale pózniej :D. Nie mam warunków na malowanie o tej porze . Misja jest taka: start silnika w sobotę. Jutro zaczniemy go składać. Następnie odnowa siedzenia, kierownicy no i nowe opony by się zdały. Na liczniku dwie wskazówki są urwane ,może uda się to naprawić. Ciąg dalszy opisu zrobię już z dużym zapasem fotek . Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Holder AG3

Post autor: Traktorek98 »

Witaj.
Z tego co udało mi się znaleźć i poczytać w internecie to traktorek wygląda super.
Nie mogę się doczekać fotek.
Przybliżysz jakieś parametry techniczne typu moc czy chociaż by szerokość.

Trzymam kciuki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Holder AG3

Post autor: jarekstryszawa »

Oczywiście nie zapomnij o real fotach- trzymam kciuki za powodzenie naprawy!
Jachu
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2016, 19:50

RE: Holder AG3

Post autor: Jachu »

Właśnie jadę po uszczelki ,a sesja jest już porobiona :) Wieczorem coś dokoptuję już ze zdjęciami.
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: Holder AG3

Post autor: grzegorz 1969 »

Nawet mocny 34KM, trochę informacji tutaj

http://www.tractordata.com/farm-tractor ... r-ag3.html
Jachu
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2016, 19:50

RE: Holder AG3

Post autor: Jachu »

Obrazek

Kąpiel w nafcie pomogła zluzować zapieczone pierścienie.Było przy tym sporo roboty. Jednego tłoka rozebrałem na próbę aby skontrolować łożysko ,ale w zasadzie jest to podwójne i rozbieralne łożysko igłowe. Teoretycznie niezniszczalne:D.<br><br><br><br>Obrazek

Ostatecznie wszystkie się zluzowały po tym zdjęciu doczyściliśmy tylko kanaliki.<br><br><br><br>Obrazek

Głowica podczas czyszczenia.<br><br><br><br>Obrazek

Kolektor wylotowy i zarazem komora spalin ze wspomnianymi wcześniej otworami rewizyjnymi



Obrazek

Druga strona.<br><br><br><br>Obrazek

Maszyneria z boku.<br><br><br><br>Obrazek
Od strony dolotu powietrza<br><br><br><br>Obrazek

Dzisiaj odebrałem nowe uszczelki.<br><br><br><br>Obrazek

Pompka wtryskowa.<br><br><br><br>Obrazek

Za każdym razem jak widzę ten uszkodzony kierunkowskaz to drapie się po głowie :D<br><br><br><br>Obrazek

Tak samo mam z licznikiem....ale temat do ogarnięcia.<br><br><br><br>Obrazek

Komin też nie błyszczy. Zostanie zastąpiony wierną kopią ze stali nierdzewnej.<br><br><br><br>Obrazek

Rzut od strony kierowcy.
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: Holder AG3

Post autor: grzegorz 1969 »

A jak gładz cylindrów, bo coś widać rudego.
Jachu
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2016, 19:50

RE: Holder AG3

Post autor: Jachu »

Nie problem to jest świeży nalot ,nie zabezpieczyłem na noc. Ale korozji było bardzo dużo w momencie rozebrania. Na szczęście nie porobiło wżerów. Wszystko dostało się poprzez niezabezpieczony wydech na postoju. Taka konstrukcja.:)
Jutro muszę ogarnąć układ smarowania niektóre węże są częściowo niedrożne . Jeśli to wypali i zdążymy złożyć to w sobotę próba startu.
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Holder AG3

Post autor: jarekstryszawa »

Jeśli faktycznie ma nalotu tyle co na liczniku, to gdy ogarniesz silnik to będziesz miał fajną maszynę!
Jachu
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2016, 19:50

RE: Holder AG3

Post autor: Jachu »

Ponoć ma tysiaka ,ciężko się wypowiadać na temat licznika *eek* hehe
Ale gościu miał tylko 70 arów winnicy i nie rył nim ziemi. Tak ,że traktor ciężko nie chodził,ale właściciel był ponoć ciężki :DWczoraj udało się miło uwieńczyć stary rok . Do południa złożyliśmy silnik ,a po południu maszyna zagrała :). Właściwie dostał tylko nowe uszczelki , po za tym wsio oryginał. Mieliśmy cały dzień główkowania dzień wcześniej z układem smarowania (obawa przed zatarciem). Sprawdziliśmy pompę olejową , odpowietrzyliśmy cały układ ,a to tylko 8 przewodów hehehe. Przed tym wszystkim przy składaniu silnika wyzalewaliśmy już wszystkie kanały olejem. O resztę nie mieliśmy obaw.
Będzie żył. Jutro profilaktycznie pojadę z wtryskami do serwisu.

Obrazek
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Holder AG3

Post autor: jarekstryszawa »

Piękną zasłonę dymną postawił *flower*
Z dwusuwowymi dieslami jest problem z gryzącymi spalinami, pluciem z wydechu niespalonym olejem i stosunkowo wysokimi wolnymi obrotami (przynajmniej tak miałem w singlu Tz4K14- może trójka będzie lepsza pod tym względem).
Ciekawe jak spalanie- chyba są też bardziej żarłoczne niż czterosuwy?
Jachu
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2016, 19:50

RE: Holder AG3

Post autor: Jachu »

Na pewno więcej spali. Białego dyma walił bo wszystko było mokre ,tłuste. Po 5 min został zgaszony bo nie wlaliśmy płynu. Jutro zanim wydrę wtryski uzupełnimy płyn i zapalimy go ponownie ,już na dobre żeby złapał temperaturę. Z tego co widziałem na YT ze spalaniem w miarę czysto u niego wygląda jak na dwusówa . Ciekawe jest jeszcze to co nie napisałem w pierwszych postach ,że olej smarujący wpada grawitacyjnie do pompy ze zbiornika ,pompa go rozdaje na silnik i zarazem wbija już sama na filtr ponad zbiornikiem olejowym i po tym wraca do zbiornika już przefiltrowany .
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Holder AG3

Post autor: SEBRIGHT »

Ciekawy patent z układem smarowania, ale nie wiem czy całkiem zdrowy dla silnika, jeśli parchy które przypadkiem dostały by się do zbiornika oleju muszą przejść przez układ smarowania zanim zostaną odfiltrowane...

Tak z ciekawości - z którego roku Twój Holder:?
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Jachu
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2016, 19:50

RE: Holder AG3

Post autor: Jachu »

Lata produkcji :AG3Holder 05/1966 -07/1972 Dowód niemiecki dostanie mi się dopiero za miesiąc ,a na tabliczkach nie znalazłem roku produkcji.Obrazek


Obrazek


Wtryski są w serwisie. NA poniższej fotce widać zbiornik na olej hydrauliczny wraz z miarką (prawa strona). Lewa strona ,widać filtr przy drodze powrotnej . W układ wchodzi ponad 5 litrów.
W tyle jest filtr powietrzny mokry olejowy. Ciekawe doprowadzenie powietrza z pod samego wydechu żeby było cieplejsze.
McGali
Posty: 101
Rejestracja: 10 sty 2017, 19:57

RE: Holder AG3

Post autor: McGali »

jarekstryszawa napisał/a:
Ciekawe jak spalanie- chyba są też bardziej żarłoczne niż czterosuwy?
W dieslach 2 taktach jest coś magicznego:) a paliwa spalają niewiele więcej niż 4 takty z tamtych czasów.
Holder B12 1957, Ursus C-325 1962
paularet
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2017, 12:26

RE: Holder AG3

Post autor: paularet »

*tup**tup**tup*
oskardeka269
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2017, 19:51

RE: Holder AG3

Post autor: oskardeka269 »

Wrzuć fotki całości!
Jachu
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2016, 19:50

RE: Holder AG3

Post autor: Jachu »

Holderek nowe siedzenie ,(stare było pod przysłowie: z gówna czekoladki nie zrobisz) .Zegar byle jaki ,ale nowy , stary tez pasował do tego przysłowia. Zakupiony w agromie. Musiałem tylko otwór rozwiercić o 4 mm. Nowe gumy do maski pasujące od trzydziechy. Stare niemal ,że identyczne.
Następna kwestia kierownicy i wydechu. Kierownicy będę szukał nowej ,o ile uda się dopasować. Mocowanie śruba i frez . Siedzonko nietypowe do minitraktorków kosztowało mnie 3 stówki. Teraz na zwężonym rozstawie wchodzi max 40 cm szerokości. Traktorek po zewnątrz ma 1 metr szerokości. Wysokość zmierzona na wysokosci maski przy chłodnicy (najwyższy punkt ) 1 m długość 2,5 m. Z punktu technicznego pozostała elektryka do ogarnięcia, wydech , lampy tylne pójdą do wymiany. W miarę wszystkie obwody el. są okej ale wszystkie styki utlenione i zaśniedziałe. Nie jestem pewien czy przerywacz dobrze działa.

Obrazek

Obrazek
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: Holder AG3

Post autor: grzegorz 1969 »

A jak z wtryskami, regenerowałeś, czy nowe i jak teraz z dymieniem, fajny ten twój ciągniczek.
Jachu
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2016, 19:50

RE: Holder AG3

Post autor: Jachu »

grzegorz 1969 napisał/a:
A jak z wtryskami, regenerowałeś, czy nowe i jak teraz z dymieniem, fajny ten twój ciągniczek.
https://forum.retrotraktor.pl/viewthread ... d_id=10391

Zregenerowali mi stare . Nowe lub na nowych częściach znacząco podniosły by koszty remontu. W linku jest opis sytuacji.
Z dymieniem to u nich jest jak jest 2 takt:D euro 6 to niema. Nawet na filmikach widać ,że podnoszą wydechy oryginalne lub nakładają dłuższe rury :). Dymi delikatnie cały czas ,ale przy gwałtownym przy gazowaniu chmurka dobra wylatuje. Niezwykle lekki i szybki jest rozruch . Po zagrzaniu świec łapie praktycznie bez kręcenia. No i fajnie reaguje na gaz. Oprócz dymienia ,pozytywne uroki diesla 2 takta . Zużycie paliwa: w sumie chodził bez obciążenia. Ale po godzinie pracy ledwo zauważyłem różnicę poziomu paliwa na niedużym zbiorniczku.
ODPOWIEDZ