Spawanie siłownika

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Spawanie siłownika

Post autor: Tomek_J »

W trakcie wiosennego pozbywania się obornika pękło podczas pracy tłoczysko siłownika jednej z podpór mojego cyklopa. Pęknięcie na szczęście jest w poprzek i tuż przy końcu, przy samym "uchu" do mocowania (vide: obrazek):
Obrazek
Mogę kupić nowy siłownik, ale najpierw chciałbym spróbować to pospawać - a nuż się uda ? W związku z tym mam takie pytania:
1) Czy warto ? Tzn. czy jeśli położę tam gruby spaw, to całość będzie odpowiednio wytrzymała ?
2) Czy nagrzewając tłoczysko nie uszkodzę jego powierzchni w stopniu powodującym później nieszczelność ?
3) Czy nagrzewając nie "zagotuję" oleju hydraulicznego ? Jeśli tak, jakie mogą być tego konsekwencje ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Spawanie siłownika

Post autor: Przemo »

Możesz spawać tylko wysuń tłok max do góry, jak bedzies spawał zrób fazę na siłowniku i główce potem zczep z 4stron zostawiajac jakieś 2-3mm przerwy między tymi elementami .Pierwsza warste zrób taka przetopową żebys dobrze sie wtopił w materiały no a drugą warstwę też duzym prądem wylej lico dookoła i możesz zakładać.:p
gdyby tłoczysko sie nagrzaprzy cylindrze pow.100'C. TO WEZ MOKRĄ SZMATĄ OBŁÓŻ I SPOKO NIC MU NIE BĘDZIE.ALE PAMIETAJ SPAWAJ NA WYSUNIĘTYM TŁOKU*pissed*.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Spawanie siłownika

Post autor: krzmaz7 »

Proponowałbym zdemontować ten siłownik i dopiero się z nim bawić, najlepiej byłoby wyjąć tłoczysko, ale to już więcej zabawy. Tak czy inaczej próbuj, może trochę pochodzi, jak znów pęknie to wymienisz na nowy.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

RE: Spawanie siłownika

Post autor: Tomek_J »

krzmaz7 napisał/a:Tak czy inaczej próbuj, może trochę pochodzi, jak znów pęknie to wymienisz na nowy.
Dokładnie tak do tematu podchodzę.
Panowie, dzięki za informacje. :)

---

Dodane: pospawałem, działa już jakiś czas, nie psuje się.
ODPOWIEDZ