Czyszczenie zbiornika

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

Czyszczenie zbiornika

Post autor: bossmann »

Czyszczenie zbiornika paliwa w ursusie c 360 vel Pelikan. Jak zajrzałem w filtry a potem do zbiornika to oniemialem. Ok traktor chodził w PGR to potrafię zrozumieć..... potem w gminie i tego nie jestem w stanie zrozumieć, zbiornik syf, żur ,rdza i inne dziadostwo które zatyka już sam przewód paliwowy a co mówić o reszcie . Szukam dobrego sposobu na wyczyszczenie zbiornika.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: chrapek3011 »

Żeby ten gnój ze środka wywalić to tylko płukanie,myjka do środka i heja...na rdzę stary sposób sprawdzony na zbiornikach motocyklowych kilka nakrętek M10,M12 trochę ropy i zakładam to w jakiś sposób na betoniarkę i się kręci,zmieniam od czasu do czasu kąt pochylenia gruchy...płukanie i tak do skutku.Co niektórzy nawet nie słyszeli o takim sposobie ale robiąc przy motocyklach tyle lat trzeba było się jakoś ratować...
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: bossmann »

Ten sposób mi znany, ja mam silniczek od wycieraczek i rurę taki grill. Na gumach montuje zbiornik i kręci się długo. Używam śruby do regipsow bo są ostre i potem można je użyć. Tak w przypadku motocyklowych zbiorników. Ten będzie nie do zamontowania na mojej produkcji grilu.zbi9rnik junaka krecilem 6 dni tylko w nocy wyłączyłem, bo dość głośno to grucha,ale w środku nie lustro ale czysciutko.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: bossmann »

Jest jeszcze jednen, zasypać trochę ryżu u powietrzem sprężonym traktować w środku i taniec ten ryz aż on obczysci ścianki zbiornika, w zbiorniczku motorynki będzie ok,a w takim dużym niewiem.
Awatar użytkownika
Pawell
Posty: 64
Rejestracja: 11 sie 2014, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: Pawell »

Bardzo dobrze sprawdza się tłuczone hartowane szkło. Na taki zbiornik kilka kilogramów, potem to już standardowo betoniarka. Do szkła można dolać rozpuszczalnika żeby wypłukał wszystko ładnie. Potem tylko wywalić szkło i sprężonym powietrzem wydmuchać resztki. Świetnie działa w zbiornikach motocyklowych. Tam niestety z powodu składu nowych paliw trzeba lakierować, przy ropie nie ma potrzeby.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: bossmann »

W c 360 Jest ten zbiornik dzielony czy pusty bez przegród?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: Ursus »

W Suprze też miałem taki syf, ale stosowałem najpierw rozcieńczalnik do usunięcia tej glutowatej masy - ktoś tam lał jakiś olej techniczny jako paliwo...
Potem też nitro lałem, z nakrętkami nie musiałem kombinować, bo rdzy w sumie takiej nie było.
A co myślicie o Cortaninie na rdzę? Ktoś to stosował w zbiorniku?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: bossmann »

Niewiem co to jest.....
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: Ursus »

To taki środek do stosowania bezpośrednio na rdzę. Ale nie wiem jak to by się zachowało w przypadku paliw.
https://www.youtube.com/watch?v=J4FtdAUnpRo
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: Rafallll360V1 »

Cortanin F lepiej sobie odpuścić bo on nic nie pomaga nie reaguje z korozją nie usuwa jej tylko ją przysłania....W szkole na dziale konserwacja podwozi tym syfem się malowało wyczyszczoną rdzę później nakładało się Corizon i bitex,po 2 tygodniach znów rdza wyszła i odłaziło wszystko.Czasami komuchowy nauczyciel przyoszczędzał by dla siebie coś zabrać to z wodą rozrabiał 1:3.....Do czyszczenia zbiornika to lepiej zrobić kociołek panoramixa litr Fosola,benzyny ekstrakcyjnej zmywacza do hamulców oraz środka do mycia silników można się pokusić by dodać kreta.W 55/60-tkach jest zbiornik z przegrodami.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: bossmann »

Dzięki. Pomysł mam taki że wyplukam zbiornik ,nasypi wkrętów i wsadze tam lance Karcher i będę ganiał po całym zbiorniku.
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: Rafallll360V1 »

Jakiego posiadasz karcher ? Dobry był z funkcją podgrzewania wody przy dużym ciśnieniu.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: bossmann »

Chce małym karczerem to zrobić żeby wkręty nienarobily zbyt dużej szkody.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2019, 15:02 przez bossmann, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: Ursus »

Rafallll360V1 pisze: 31 mar 2019, 9:20 Cortanin F lepiej sobie odpuścić bo on nic nie pomaga nie reaguje z korozją nie usuwa jej tylko ją przysłania....W szkole na dziale konserwacja podwozi tym syfem się malowało wyczyszczoną rdzę później nakładało się Corizon i bitex,po 2 tygodniach znów rdza wyszła i odłaziło wszystko.Czasami komuchowy nauczyciel przyoszczędzał by dla siebie coś zabrać to z wodą rozrabiał 1:3.....Do czyszczenia zbiornika to lepiej zrobić kociołek panoramixa litr Fosola,benzyny ekstrakcyjnej zmywacza do hamulców oraz środka do mycia silników można się pokusić by dodać kreta.W 55/60-tkach jest zbiornik z przegrodami.
Pytam bo ja też jakoś mega nie jestem z Cortanina zadowolony - chociaż używałem nie raz bez rozcieńczania i zgodnie z przeznaczeniem.

Do zbiorników jest specjalna seria produktów, Fertan, ale koszt jest spory :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

Re: Czyszczenie zbiornika

Post autor: Pronar 82A »

Witam,Cortanin stosuję przy starych autach,on wiąże rdzę,ale jej nie usuwa-do zbiornika się nie nadaje.Do baku można użyć zwykły odrdzewiacz,np. Fosol,najpierw wypłukać jakimś rozpuszczalnikiem,później wlać odrdzewiacz i płukać aż do zaniku rdzy.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ