RJS 1 Mesko zmiana silnika na OHV

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
dking6
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2018, 22:35

RJS 1 Mesko zmiana silnika na OHV

Post autor: dking6 »

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem RJS 1 Mesko z silnikiem 155.1 dwusuwowy, który nadaje się tylko do remontu. Przeglądając Youtube trafiłem na takie wideo https://youtu.be/G_kQU6X9p4s .

Czy ktoś był by mi wstanie pomóc z adapterem na taki sam silnik OHV do moje RJS ?

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: RJS 1 Mesko zmiana silnika na OHV

Post autor: Bolszewik »

To jest "żółta" zrzynka z Hondy GX 160.
Do tego parszywa zagrywka z olejem Briks & Stratton sugeruje związek z wyrobami tej znanej i cenionej firmy.

Proponuję zakup oryginalnego silnika Hondy GX 160 cena ok 1000 - 1300 PLN.
Wówczas jest gwarancja że to będzie pracować bezawaryjnie.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 211
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: RJS 1 Mesko zmiana silnika na OHV

Post autor: zdziaszek »

Bolszewik pisze: 15 sie 2020, 13:01 To jest "żółta" zrzynka z Hondy GX 160.
Do tego parszywa zagrywka z olejem Briks & Stratton sugeruje związek z wyrobami tej znanej i cenionej firmy.

Proponuję zakup oryginalnego silnika Hondy GX 160 cena ok 1000 - 1300 PLN.
Wówczas jest gwarancja że to będzie pracować bezawaryjnie.

Zgadzam się z tym że to podróbka hondy a dodatek w postaci oleju briggs'a ma uśpić kupującego.
Jednak co do jakości to wszystko zależy od szczęścia. Kolega mający firmę brukarska kiedyś sam się dał nabrać i kupił taki silnik z aukcji do zagęszczarki w której kiedyś byl właśnie silnik hondy. Cztery lata pracowało to po parę godzin w tygodniu i jedyną awaria był szarpak który był słaby jakościowo. Poza tym regularna wymiana oleju i filtra na dobry jakościowo i wszystko świetnie hulało. Przy takich zakupach wszystko zależy od szczęścia i od zasobności portfela.
bergman31
Posty: 1252
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: RJS 1 Mesko zmiana silnika na OHV

Post autor: bergman31 »

Też miałem taki silnik w traktorku jednoosiowym samoróbce. Problem z zrywającą się linką od szarpaka, był spowodowany źle wykonanym otworem w osłonie metalowej, trochę pomogło podpiłowanie ostrej krawędzi.
Olej wymieniłem raz do roku a filtr powietrza tylko raz w ciągu paru lat. Do tego dwa razy wymieniłem świece.
Z innych wad, to u mnie odkręcały się śruby mocujące osłonę tłumika. Kolejną wadą był przewód od świecy, wymieniłem go na używany przewód od samochodu.
Ogólnie silnik dość trwały jak za taką cenę.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: RJS 1 Mesko zmiana silnika na OHV

Post autor: Bolszewik »

Jeśli podróba to może Loncin, mają jakąś tam klasę ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
dking6
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2018, 22:35

Re: RJS 1 Mesko zmiana silnika na OHV

Post autor: dking6 »

Obrazek

Wstępny projekt adaptera.
ODPOWIEDZ