T25 ruski dym z kabli

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
Meteorrr
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2021, 9:49

T25 ruski dym z kabli

Post autor: Meteorrr »

Witam ostatnio chciałem odpalić ruskiego ale się urwał taki kabel co idzie od klemy minusowej skręciłem go przekręcam masę i po chwili zaczyna iść dym z tego kabla w miejscu gdzie się łączy z innym kablem proszę o pomoc
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: pop »

Na pewno od minusowej ?.
Meteorrr
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2021, 9:49

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: Meteorrr »

Zaraz pójdę upewnię się i zrobię zdjęcie
Meteorrr
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2021, 9:49

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: Meteorrr »

Tak od minusowej tak jak się łączy z tym grubszym kablem
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: marek »

Skoro ten czarny kabel jest minusowy to ten biały zabezpieczony w blasze gumami jest plusowy. Klasyczne zwarcie. Zobacz dokładnie gdzie idzie ten cienki przewód.Poszukaj drugiego urwanego końca . Tak nie mogło być połączone,
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: pop »

Być może były jakieś zmiany w późniejszym okresie produkcji,ale raczej wątpię.W oryginalnej instalacji od klemy minusowej tylko gruby kabel do wył.masy,od plusowej gruby do rozrusznika i cienki do zasilania inst.traktora.Jedyna masa przed wył.jest puszczona na gniazdo pod deską rozdzielczą,ale nie z klemy ,a zacisku na wył. masy.Dymi się zawsze ,czy po włączeniu rozrusznika ?.
Meteorrr
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2021, 9:49

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: Meteorrr »

Dymi się zawsze pali izolacje
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: pop »

Tak przede wszystkim ,to w złym dziale zamieściłeś ten post. A jeśli chodzi o Twój problem,to musisz określić do czego podłączony jest ten cienki kabel,wtedy można będzie coś sensownego podpowiedzieć.
Meteorrr
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2021, 9:49

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: Meteorrr »

Niestety pierwszy raz jestem na tym forum jutro zobaczę wszystko co mi odpowiedzieliscie bo będę miał czas
Meteorrr
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2021, 9:49

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: Meteorrr »

Ten cienki kabel idzie gdzieś do deski rozdzielczej będę musiał rozkręcić i poszukać go
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: marek »

Ktoś robiąc przyłącze masy poza heblem wykorzystywał ten minusowy cienki przewód do zasilania bezpośrednio z akumulatora jakiegos urządzenia jednocześnie odcinając minus od całego ciągnika. Może chodziło o radio. Lub wykonał podłączenie prostownika np przez gniazdo zapalniczki.Bezpiecznie ładował Załączało się to szybko i bezpiecznie .Wystarczyło przerobić wyjście prostownika.Tak mi się nasunęło ,,co autor mógł mieć na myśli". Moim zdaniem pomysł dobry.
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: pop »

A co się dzieje,gdy nie podłączysz tego kabla,wygląda na fabryczny,czy wydumkę.Dodatkowa masa nie jest potrzebna ,żeby wszystko inne działało.Nie mam powodu,żeby Ci nie wierzyć,ale mnie ta zwora totalna pasuje ,że ten kabel jest plusem instalacji ciągnika.Masz podłączony do plusa jakiś inny przewód ,który zasilałby instalację ?.
Meteorrr
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2021, 9:49

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: Meteorrr »

Do plusa nie ma żadnych kabli jak odłącze ten mały kabelek to nie działa nic w kabinie i bez tego wydaje mi się że nie odpali
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: pop »

No to zastanów się ,czy na pewno był podłączony do minusa,bo coś musi zasilać instalację.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: Bolszewik »

1. Ten biały u góry w "białej" izolacji to wiązka oświetleniowa od tablicy rozdzielczej do komory silnika.
2. Od masy idzie do hebla (wyłącznika masy).
3. Ten upalony to jakaś radosna twórczość - domasowanie.
4. Pewnie masz zrypany hebel i prąd sobie popłynął tym czyś, a że było za duże natężenie to się upalił - za duża gęstość prądu: J [A/m^2]
5. Wymień hebel/sprawdź pod żadnym pozorem nie rezygnuj z tego urządzenia.

PS. U kolegi we władku jak zaniemógł hebel prąd popłynął linką od licznika. Przy rozruchu pancerz spuchł oblazł i zaczął się palić. Wszystko to trwało może 2-3 sekundy w czasie rozruchu. Stałem z boku i całość widziałem na własne oczy. :mrgreen:
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: pop »

Też, podejrzewałem ,że to może jakaś dodatkowa masa,dlatego pytałem ,czy się fajczy podczas rozruchu,ale fajczy się od razu jak podłączy więc póki nie wytropi gdzie on biegnie to nic nie wiadomo.Poza tym taka masa przykręcona bezpośrednio sprawiałaby,że nigdy nie wyłączyli byśmy prądu,bo w iwanie( +)jest na sztywno.Ale ta instalacja może mocno odbiega od oryginału i takie doradztwo na odległość może być śmieszniejsze od teleporady lekarskiej.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: Bolszewik »

pop pisze: 15 sty 2021, 20:02 .... może mocno odbiega od oryginału i takie doradztwo na odległość może być śmieszniejsze od teleporady lekarskiej.
Przepraszam za off, ale tekst włączam do mojego arsenału ciętych ripost w różnych dyskusjach. Bardzo cięte, zajadłe nie chamskie, a inteligentne :mrgreen:
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Meteorrr
Posty: 8
Rejestracja: 14 sty 2021, 9:49

Re: T25 ruski dym z kabli

Post autor: Meteorrr »

Wymiana hebla pomogła
ODPOWIEDZ