Lamborghini 1R - niesprawne hamulce

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
MaciejLip
Posty: 41
Rejestracja: 12 lut 2020, 20:16

Lamborghini 1R - niesprawne hamulce

Post autor: MaciejLip »

Witam. Nabyłem traktor Lamborghini 1R, w świetnym stanie i kompletny. Jedyny mankament to brak hamulców hydraulicznych. Pedał luźny, brak płynu w zbiorniczku. Czy dobrze myślę, że zacząć musimy od odpowietrzenia układu i zalania świeżym płynem? I, że jeśli nie pomoże to wówczas pompa hamulcowa do regeneracji?
Gdzie ewentualnie zregeneruje pompę?
Z góry dzięki za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Lamborghini 1R - niesprawne hamulce

Post autor: Ursus »

Witam, tak, najlepsza opcja to zalać płynu i spróbować odpowietrzyć :) Możliwe, że jest nieszczelność i płyn gdzieś uciekł, więc raczej bez przeglądu i naprawy się nie obejdzie.
Co do pompki czy cylinderków - na oczy nie widziałem tego ciągnika, ale czasem da się coś gotowego dopasować jak się ma to w rękach, albo zregenerować. Sama pompka czy cylinderki nie są jakimś skomplikowanym urządzeniem, z reguły wymiana elementów uszczelniających wystarcza, by dalej z powodzeniem użytkować.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
MaciejLip
Posty: 41
Rejestracja: 12 lut 2020, 20:16

Re: Lamborghini 1R - niesprawne hamulce

Post autor: MaciejLip »

Dzięki. Będziemy próbować. Dam znać jak się potoczyło.
MaciejLip
Posty: 41
Rejestracja: 12 lut 2020, 20:16

Re: Lamborghini 1R - niesprawne hamulce

Post autor: MaciejLip »

Okazuje się, że pompa hamulcowa nie podaje dalej płynu. Tyle sprawdziliśmy samodzielnie.
MaciejLip
Posty: 41
Rejestracja: 12 lut 2020, 20:16

Re: Lamborghini 1R - niesprawne hamulce

Post autor: MaciejLip »

Pompa naprawiona, tłok trzeba było ożywić. Cylinderki: jeden był zapieczony, drugi przepuszczał - gumki trzeba było dobrać i wymienić. I rozdzielacz hamulców - rurka była niedrożna jedna. Wszystko gra obecnie :).
ODPOWIEDZ