dzwignia zmiany biegów c 328

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
tractormar
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2022, 14:42

dzwignia zmiany biegów c 328

Post autor: tractormar »

Witam
Zwracam się z zapytaniem czy taka dźwignia zmiany biegów będzie pasowała do c 328 ?
https://allegro.pl/oferta/dzwignia-zmia ... NjFlMDM%3D

Od jednych sprzedawców mam informacje że tak, od innych że nie, wolę zweryfikować u doświadczonych użytkowników tych sprzętów :)
Nie jestem pewien czy wina jest dźwigni ale to najtańsza rzecz do sprawdzenia .
Mianowicie ciężki mi się zmieniają biegi, co prawda mam pierwszy raz kontakt z traktorem innym niż mały japoński ale myślę że to jednak nie brak mojego doświadczenia a problem ze skrzynią / dzwignią / lub podzespołami
Przykładowo kiedy mam wsteczny problem wrzucić luz lub bieg do przodu, w odwrotnej sytuacji bywa podobnie .
Czasami się zdarza fajnie wyczuwalny luz i łatwe wrzucenie biegu , a czasami luzne mielenie wajchą i nic się nie dzieje .
Sprzęgło wiadomo jak chodzi i w tym sprzecie wiadomo ze bieg musi sie zmieniac szybko bo inaczej kontuzja lewej nogi murowana :D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: dzwignia zmiany biegów c 328

Post autor: Ursus »

Tak, będzie dźwignia pasowała, ale może najpierw rozbierz ją i zobacz co trzeba wymieniać- czy konieczna jest wymiana całej czy tylko np. samej dźwigni bez łożyskowania
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
tractormar
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2022, 14:42

Re: dzwignia zmiany biegów c 328

Post autor: tractormar »

Ursus pisze: 07 kwie 2022, 22:17 Tak, będzie dźwignia pasowała, ale może najpierw rozbierz ją i zobacz co trzeba wymieniać- czy konieczna jest wymiana całej czy tylko np. samej dźwigni bez łożyskowania

Dziękuję bardzo za odpowiedź
Nie jestem specjalistą i nie mam porównania jak ocenić stan ponieważ żadnej innej nie widziałem a ceny poszczególnych elementów łącznie + wysyłki wychodzą znacznie drożej niż całość dlatego stwierdziłem że może lepiej i łatwiej już wymienić całość .
Jeżeli chodzi o wymianę ma znaczenie w jakiej pozycji będzie dźwignia w sensie bieg do przodu wsteczny czy najlepiej lu bez znaczenia czy górny czy dolny ?
Pozdrawiam
tractormar
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2022, 14:42

Re: dzwignia zmiany biegów c 328

Post autor: tractormar »

tractormar pisze: 08 kwie 2022, 8:32
Ursus pisze: 07 kwie 2022, 22:17 Tak, będzie dźwignia pasowała, ale może najpierw rozbierz ją i zobacz co trzeba wymieniać- czy konieczna jest wymiana całej czy tylko np. samej dźwigni bez łożyskowania

Dziękuję bardzo za odpowiedź
Nie jestem specjalistą i nie mam porównania jak ocenić stan ponieważ żadnej innej nie widziałem a ceny poszczególnych elementów łącznie + wysyłki wychodzą znacznie drożej niż całość dlatego stwierdziłem że może lepiej i łatwiej już wymienić całość .
Jeżeli chodzi o wymianę ma znaczenie w jakiej pozycji będzie dźwignia w sensie bieg do przodu wsteczny czy najlepiej lu bez znaczenia czy górny czy dolny ?
Pozdrawiam
Udało się, dźwignia zmieniona i teraz śmiga elegancko :)
Dzięki raz jeszcze za informację :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ