Same Solaris 45 nie rozłącza wiskozy

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Cruzen
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2022, 19:37

Same Solaris 45 nie rozłącza wiskozy

Post autor: Cruzen »

Witam
Pisze z takim problemem mianowicie w ciągniku wentylator załącza się normalnie i zbija temperaturę, ale nie wyłącza się i pracuje cały czas aż do momentu gdy zgasze ciągnik lub szybko wyłączę i włączę zapłon. Wczoraj jeszcze do tego gdy pracował to zapalał się czerwony trójkąt ale dziś poprawiłem wsowke od termika wentylatora już nie zapala się. Gdzie szukać przyczyny bo już nie wiem sam? Dodam że to już trzeci włącznik termiczny założony w ciągu 3 lat bo padają mi co sezon czy to problem gdzieś w instalacji czy obstawiać wiskoze?
Awatar użytkownika
pop
Posty: 782
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Same Solaris 45 nie rozłącza wiskozy

Post autor: pop »

Jesteś pewien ,że to wiskoza sterowana elektrycznie?. Sprawdzałeś ,czy zasilanie sprzęgła zanika po spadku temperatury?. Wiskoza może być uszkodzona mechanicznie lub szwankuje sterowanie,coś trzeba wyeliminować.Większość elektryków samochodowych zdiagnozuje z grubsza tę usterkę.
Cruzen
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2022, 19:37

Re: Same Solaris 45 nie rozłącza wiskozy

Post autor: Cruzen »

Właśnie obstawiam sterowanie bo po zmianach termowlacznika problem ustawał tylko pytanie czemu padają co sezon? Jutro jeszcze założę stary bądź sprawdzę oba bo z tego co pamiętam załączać się mają w 100 stopniach i ma miej coś około 30 ohm, a czy napięcie zanika tego nie sprawdzalem bo musiałbym chłodnice wyciągać i wentylator by dobrać się do przewodow
ODPOWIEDZ