Traktorek bungartz f6 piszczy i gaśnie.

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
lukskywalker5
Posty: 21
Rejestracja: 23 sie 2021, 10:49

Traktorek bungartz f6 piszczy i gaśnie.

Post autor: lukskywalker5 »

Witam. Po orce ogródka traktorkiem bungartz f6 coś zaczeło piszczeć z okolic tego wentylatorka z przodu i traktorek gaśnie. Silnik to sachs stamo 281. Zastanawiam się czy to może być łożysko wału. Co by to mogło jeszcze być?
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Traktorek bungartz f6 piszczy i gaśnie.

Post autor: marek »

To silnik dwusuwowy? Pewnie uszczelniacz na wale.Może gaźnik się poluzował i ciągnie lewe powietrze. Gdyby to było łożysko tak zatarte że silnik by stawał to nie uciągnął byś szarpaka.
lukskywalker5
Posty: 21
Rejestracja: 23 sie 2021, 10:49

Re: Traktorek bungartz f6 piszczy i gaśnie.

Post autor: lukskywalker5 »

Łożysko na wale od strony szarpaka, ma lekkie luzy. Teraz problemem dla mnie jest zdjęcie magneta, nie mam ściągacza i nie wiem jak by to zdjąć
Martek
Posty: 350
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Traktorek bungartz f6 piszczy i gaśnie.

Post autor: Martek »

nie wiem jak wyglada to magneto, ale jak chcesz sam naprawiac to najlepiej miec narzędzia. Wiec odpowiedź jest prosta: kup sobie ściagacz lub go zrób:

https://www.youtube.com/watch?v=GU-G9ir ... =pablopeen
lukskywalker5
Posty: 21
Rejestracja: 23 sie 2021, 10:49

Re: Traktorek bungartz f6 piszczy i gaśnie.

Post autor: lukskywalker5 »

Jest tam takie magneto
Obrazek

Obrazek
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Traktorek bungartz f6 piszczy i gaśnie.

Post autor: pop »

Magneto ze szpilkami na wierzchu już daje duże możliwości,ja bym nawet przyjrzał się,czy jest możliwość złapania trzyłapkowym za piastę magneta.Gdybyś próbował ściągać to ściągaczem mocowanym do szpilek,to trzeba uważać i opukiwać bo można zdeformować magneto,któro najprawdopodobniej siedzi na stożku.To na zewnątrz piasty magneta to gwint,czy taka gruba obróbka nożem?
lukskywalker5
Posty: 21
Rejestracja: 23 sie 2021, 10:49

Re: Traktorek bungartz f6 piszczy i gaśnie.

Post autor: lukskywalker5 »

Tak po środku na tym wystającym elemencie jest gwint, średnica jakieś 5 cm
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Traktorek bungartz f6 piszczy i gaśnie.

Post autor: pop »

lukskywalker5 pisze: 06 paź 2023, 15:04 Tak po środku na tym wystającym elemencie jest gwint, średnica jakieś 5 cm
Fachowy ściągacz byłby właśnie na ten gwint.
ODPOWIEDZ