Strona 1 z 1

Fundacja Ocalić od Zapomnienia

: 27 lis 2016, 22:02
autor: krzmaz7
Nawiązałem kontakt z pod lubelską Fundacją Ocalić od Zapomnienia, która w Niedrzwicy Kościelnej, przy trasie Lublin - Kraśnik, prowadzi skansen maszyn rolniczych z izbą pamięci. Fundacja jest dosyć młoda, ponieważ powstała we wrześniu 2013 roku, ale od tamtej pory w skansenie udało się zgromadzić sporą ilość eksponatów o czym można przekonać się odwiedzając stronę www skansenu (http://skansenniedrzwica.wixsite.com/skansen). Inicjatywa cały czas się rozwija, poszukiwane są kolejne eksponaty, a wśród nich najważniejszy - pierwszy ciągnik w skansenie. Marzeniem jest oczywiście Ursus C-45, ale jak wszyscy wiemy jest to duży wydatek, na który tak młoda, lokalna grupa nie może sobie aktualnie pozwolić, dlatego po wstępnej rozmowie padło hasło - Zetor 25.

Przejdźmy więc do meritum. W imieniu Fundacji Ocalić od Zapomnienia poszukuję ciągnika marki Zetor 25 model A bądź K, zachowanego w możliwie oryginalnym stanie, oczywiście do remontu, w rozsądnej cenie i jak najbliżej siedziby Fundacji. Jeżeli słyszeliście o jakimś sensownym Zetorku na sprzedaż piszcie w tym temacie, kontaktujcie się ze mną mailowo lub telefonicznie (693495048). Ze swojej strony postaram się na bieżąco relacjonować temat Fundacji, poszukiwań ciągnika oraz ewentualnych późniejszych wydarzeń :)

RE: Fundacja Ocalić od Zapomnienia

: 28 lis 2016, 13:46
autor: drandrzej
mam 2 zetorki na sprzedaz ,. PO remoncie mechanicznym , daję komplet blach , lamp , zegary , przystawka pasowa , roczniki , '50 przejściowy i chyba '48 lub '49 , nie pamietam .

silniki, skrzynie, hamulce zrobione . ciagniki robilem dla siebie , ale ze względu na brak miejsca - odsprzedam .

RE: Fundacja Ocalić od Zapomnienia

: 04 gru 2016, 19:05
autor: krzmaz7
Dziękuję za szybką reakcję. PW poszła, czekam na odpowiedź.Odświeżam temat. Zetor 25 nadal poszukiwany, ale ma to być ciągnik do kompletnego remontu za kwotę mieszczącą się w granicach 3 000 zł.

RE: Fundacja Ocalić od Zapomnienia

: 05 gru 2016, 16:15
autor: Ursus
No to OLX.