Porządki w dziale SAM

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Porządki w dziale SAM

Post autor: Bolszewik »

Dziś Admin, konkretniej Ursus zaproponował mi żebym zajął się innymi działami poza dotychczas prowadzonym "Radzieckie Ciągniki".
Z racji tego pozwoliłem sobie założyć ten temat jako informacyjny.

Postanowiłem więc zająć się moderowaniem działu "SAM" (mogę uważać że ten dział powstał dzięki mnie gdyż to ja "gnębiłem" Adminów, oraz regulamin też jest moim dziełem) oraz "Silniki Stacjonarne". Nie wynika to absolutnie z chęci "zrobienia kariery", żądzy władzy czy coś w tym stylu. Pisałem o tym do Admina i tu również publicznie chcę powiedzieć że jeśli pojawi się ktoś kto lepiej się do tego nadaję to ustąpię mu pola. Nie jestem ekspertem w w/w dziedzinach. Fakt posiadałem SAMa przez wiele lat, wiele razy pomagałem bądź sam naprawiałem tego typu konstrukcje. Jednocześnie z definicji miałem nieco do czynienia z silnikami stacjonarnymi.
Dlatego moją rolą jest raczej trzymanie porządku niż super fachowe odpowiedzi na pytania.

" Ordnung must sein ! " jak mawiali starożytni Prusacy :smilewinkgrin:

Teraz co się tyczy samych porządków, oto mój program:

1. Skasowanie / zablokowanie tematów które nic nie wnoszą i są jedynie "paplaniną". Proponuję zostawić jeden taki temat który będziemy sobie ciągnąć. Każdy kto będzie chciał coś ot tak sobie niezobowiązująco powiedzieć zapytać będzie mógł to zrobić.
2. Większy reżim ortograficzno - gramatyczno - logiczny. Nie chodzi o to by każdy pisał jak Pan Profesor Miodek, ale każdy może pisać składnie i zrozumiale i względnie poprawnie. Istnieją wszak programy "ortograficzne okulary" np. FireFox (sam mam problemy z ortografią więc Dyzortografja i dyzleksja proszę się nie tłumaczyć). Mówiąc krótko kto nie umie pisać niech się uczy, zamiast siedzieć przy komputerze.
3. Bardzo nie lubię nabijania postów jeśli nie mamy nic do powiedzenia to należy milczeć. Regulamin forum definiuje to dość wyraźnie.
4. Piszmy to co wiemy i jesteśmy pewni, jeśli nie jesteśmy pewni to należy napisać "wydaje mi się że ...", jeśli słyszeliśmy od ciotecznego wujka szwagra kolegi ... to nic nie piszmy albo jeśli już koniecznie chcemy to nie wcześniej niż w trzecim poście odpowiadającym.
5. Otwierajmy nowe tematy ale po pierwsze jeśli sprawa jest tego warta po drugie jeśli nie ma podobnego tematu. Jeśli jest nawet bardzo stary to wystarczy zacząć od wstępu: "Postanowiłem odnowić temat bo ...".

PS. Niektórzy może zwrócą uwagę że powyższy tekst jest niemal taki sam ja wpisany w dziale "Radzieckie Ciągniki". Nie jest to przypadek bo moje poglądy wcale się nie zmieniły. Użyłem ctrl-c, ctrl-v plus niewielka korekta.

**********************************************************
Na początek proponuję skasować kilka tematów:

http://www.retrotraktor.pl/forum/viewth ... ad_id=2455
http://www.retrotraktor.pl/forum/viewt ... ad_id=2418
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
przemekprzemek2
Posty: 218
Rejestracja: 20 lut 2008, 21:14

RE: Porządki w dziale SAM

Post autor: przemekprzemek2 »

Tak popieram Bolszewika można by te posty skasować, zdecydowanie nie pasują tutaj.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Porządki w dziale SAM

Post autor: Jacek ze Skansena »

Rób porządki.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Porządki w dziale SAM

Post autor: Wiesiek »

To co teraz napiszę pewnością nie spodoba się wielu bywalcom naszej strony ale jestem dużym przeciwnikiem tematu "Samy" na tym forum. Denerwujące jest , że znacznie duża ilość tematów właśnie dotyczy porad technicznych, opowiadań na temat rozwiązań konstrukcyjnych, niekiedy banalnych pytań i niestety ale wyrażnej tendencji do nabijania ilości postów. Z całym szacunkiem dla twórczej idei produkowania pojazdów wg własnej myśli konstrukcyjnej, własnych pomysłów i wspaniałych na pewno efektów tej pracy, ale uważam że nie pasuje to głównej linii i charakteru naszej strony, tj stylu old i retro, i wszystkim co jest z tym związane. Dlatego proszę Cie Bolszewik, rób tutaj generalne porządki! Według mnie do tego typu spraw powinien być osobny dział, może strona,może jakaś zakładka?, nie za bardzo się na tym znam.Sam chętnie zajrzałbym tam i poczytał, ale wtedy tylko o samach i pochodnych z tego tematu problemach.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Porządki w dziale SAM

Post autor: krypton »

Sorry Bolszewik że się "wtrancam" ale Jodłowski Taszycki podaje dwa słowa dysleksja i dysortografia. to tak w myśl przysłowia - "przygania motyka gracy, a oba jednacy"
Wiem że podpadłem.
sorry!!!
pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Porządki w dziale SAM

Post autor: Bolszewik »

~piotr87
1. Nie chcę nikogo wyganiać czy oczyszczać, a jedynie przestrzegania reguł które są w regulaminie który był kompromisem i dzięki temu dział ten powstał. I ja uważam że jest potrzebny mniej więcej w takiej właśnie formie. Zresztą przekonałem do tego nie tylko zarząd ale i np. twojego poprzednika w Wieśka (Przepraszam że posłużyłem się naszą prywatną rozmową na PW. ale chyba mi wybaczysz).
2. W całym znanym i nieznanym mi świecie obowiązuje zasada walki i konkurencji począwszy od bytu nędznych jednokomórkowców, aż po narody, konsorcja czy organizacje ponadnarodowe. Ta sama podstawowa reguła obowiązuje w internecie każdy chce przyciągnąć jak największą liczbę użytkowników. Jednocześnie na stronach typu Forum ceni się nie tylko ilość ale i "jakość" użytkowników. Dlatego też należy znaleźć złoty środek pomiędzy tymi dwoma problemami. Czyli mówiąc wprost nie "śmietnik" tematów bo choć użytkowników początkowo dużo to po pewnym czasie znudzą się grzebaniem w nieładzie informacyjnym i odejdą, a względny ład.

~Veteran
3. Nie chcę być policjantem, ale nie ma też możliwości żeby wszyscy dbali o porządek takich utopii w historii próbowano i się nie udały. Podjąłem się więc tego policjantowania puki co nie jest to rzecz specjalnie dająca satysfakcję czy coś w tym stylu. Ale uważam że potrzebna i dlatego za pozwoleniem Adminów robię co uważam za słuszne.
4. Nie jestem prusakiem ;) wręcz przeciwnie jeśli już to mam w sobie krew Ukraińców i Czechów. Po prostu podoba mi się ten zwrot więc go użyłem.
5. Reszta twojej wypowiedzi pokrywa się z moimi poglądami i myślę że będę miał w razie co sojusznika w twojej osobie.

~krypton
6. Dysleksja i dysortografia kolego mam obie te przypadłości orzeczone zresztą przez odpowiednie organy. Na maturze miałem 16 błędów ortograficznych reszty pewnie jeszcze więcej. Tylko dzięki tym kwitom zdałem i mogłem iść na studia. Obecnie pracuję w biurze i te przypadłości bardzo mi doskwierają bo nie zawsze mogę wszystko pisać na komputerze. Zapomniałem jeszcze dodać że mam koszmarne pismo odręczne. Jednak jakoś żyję i funkcjonuję. Wystarczy zainstalować słownik polski w przeglądarce (FireFox) ma go w standardzie i automat sam podkreśla błędy. Nadto przed wysłaniem posta wystarczy go przeczytać i skorygować błędy. Mało tego błąd zawsze można skorygować. Nikt nie jest święty i każdy się myli to normalne, ale każdy może i powinien się starać.

Nie podpadłeś, bo za co ???


PS. Przepraszam że nie odpowiedziałem wczoraj, ale byłem na weselu :p
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Porządki w dziale SAM

Post autor: krypton »

Rozumiem problemy dyslektyków gdyz kilkanaście lat temu jeździłem z synem na rechabilitację. Za moich czasów ,jak zdawałem maturę nikt nie wiedział o tym problemie i trzeba było nauczyc się ortografii zakuwając. Ale cóz strona jest o traktorach to wracajmy do nich.
pozdrawiam!!
ODPOWIEDZ