RE: Andoria 1CA90 dźwięk silnika

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Andoria 1CA90 dźwięk silnika

Post autor: Bolszewik »

Nie bardzo wiem o co chodzi, domyślam się że o dźwięk silnika ?
Jeśli tak to wydaje mi się że jest poprawny. Oczywiście to zależy od jakości nagrania. Poza tym trzeba być dobrym fachowcem żeby na sam dźwięk coś powiedzieć.

PS. Nie boisz się że urwie Ci stopę :confused:
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Andoria 1CA90 dźwięk silnika

Post autor: Bolszewik »

No obok stóp masz wirujący nie osłonięte koło pasowe nie sądzisz że powinna tam być osłona. Że już nie wspomnę o napędzie paskiem klinowym pompy oleju. Nie chodzi mi o samo rozwiązanie ale o fakt że nie wygląda mi na to że ten pasek jest czymkolwiek zabezpieczony.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Andoria 1CA90 dźwięk silnika

Post autor: Bolszewik »

Słuchaj Glizda w praktyce to wirujący nie osłonięte koło pasowe może Ci ślicznie ofrezować stopę i to wersja optymistyczna.

Nieosłonięty pasek klinowy może Ci urwać stopę i to też wersja optymistyczna.

Szczerze radzę coś z tym zrobić. tym bardziej że traktorek wygląda na fajny i użyteczny sprzęt. Szkoda by było żeby stał się przyczyną kalectwa. Koszt i nakład pracy niewielki a bezpieczeństwo 100 % większe.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Andoria 1CA90 dźwięk silnika

Post autor: Bolszewik »

Z częściami nie będzie problemu. Cena to inna sprawa.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
jjanusz
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2009, 9:51

RE: Andoria 1CA90 dźwięk silnika

Post autor: jjanusz »

Teraz już wiem co i jak za same uszczelki zapłaciłem 150 zł (komplet) i do tego 30 zł za pierścienie. Uszczelniłem silnik wymieniłem pierścienie wyczyściłem głowice i tłok z nagaru.Filtr oleju i olej też wymieniłem. Filtr powietrza został wyczyszczony. Na dzień dzisiejszy zaobserwowałem że kompresja się znacznie zwiększyła co mnie bardzo cieszy.

WITAM
wildze że kolego zrobiłeś mały remoncik
chciałbym zadać ci parę pytań
1.gdzie kupiłeś pierścienie w tej cenie?
2.czy nie masz czasem wymiarów tłoka?
mój silnik też ma słabą kompresje ,(wyrzuca olej przez symering na wale głównym od koła zamachowego) korbą jestem wstanie obracać bez odprężnika
rozebrałem silnik ,wymieniłem uszczelnienia ,dotarłem zawory.
w tej chwili zostało mi złożyć górę silnika ,ale coś mi się nie widzi tłok(nie mam dokumentacji) ma tak jakby za duże luzy w cylindrze
wymiar tłoka jest to 89,4mm do 89.6mm (co mi się wydaje że ten tłok jest za mały ,możliwe że jakieś rzemiosło) wyraźnie widać przedmuchy na tłoku (nie chciał bym kupować nowego bo to ponad 300zł) ale jeśli się okaże że ten tłok jest zły to będę zmuszony na wymianę go
wymiary cylindra to 90,04 do 90.05 (praktycznie nie znać zużycia
za wszelką pomoc w rozszyfrowaniu tego tłoka z góry dzięki
POZDRAWIAM

ps.luzy w zamkach pierścieni po wlożeniu w cylnder to od 0.8 mm do 1.2mm
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Andoria 1CA90 dźwięk silnika

Post autor: marek »

Kolego jjanusz ten silnik z takimi luzami nie powinien polić .Jeżeli ci pali to sukces.Tłok do cylindra powinien wsuwać się pod własnym ciężarem ale nie powinien wpadać.Ty masz prawia mm luzu.Luz zamka to ok 01 02 mm.Tu 1,2.Naprawdę wielki sukces.:yes:
chodkii
Posty: 148
Rejestracja: 22 sty 2008, 23:51

RE: Andoria 1CA90 dźwięk silnika

Post autor: chodkii »

obawiam sie ze bez nowego tłoka sie raczej nie obejdzie z takim luzem to szkoda cylin dra marnowac skoro on ma takie wymiarytonm to tłok 90 mm i ma cykac jak zegarek
jjanusz
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2009, 9:51

RE: Andoria 1CA90 dźwięk silnika

Post autor: jjanusz »

WITAM
ja się na tym bardzo nie znam ,ale wiem że tłok nie jest okrągły ponieważ rozszerza się różnie pod wpływem temperatury(przy sworzniu inaczej bliżej denka inaczej) nurtuje mnie tylko to że na tłoku znać rys po obróbce skrawaniem tak jakby nie był zużyty tylko porostu za mały o tym że tłok powinien przesuwać się pod własnym ciężarem to wiem .ale myślałem że tylko w benzyniakach ,a tu sądziłem
że są większe luzy ,ale na pewno nie takie jak występują u mnie ,jeszcze zerknę do książki od c330 (kolega ma mi pożyczyć)i wtedy podejmę decyzje o tym tłoku
POZDRAWIAM


PS. Wprawdzie dalej proszę o wymiary tego tłoka jak by ktoś miał
ODPOWIEDZ