skrzynia gaz

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: skrzynia gaz

Post autor: baro »

w motocyklach takich dużo :P oczywiście japońskich :D niema to jak polska 10 i 13nastka :D
Irus U600
Posty: 55
Rejestracja: 13 kwie 2009, 19:37

RE: skrzynia gaz

Post autor: Irus U600 »

Oj panowie inżynierowie! Żadne ruskie ani z demoludów. Śruby z łbem sześciokątnym, zmniejszonym są od dawna i obejmuje je PN ( PN-85/M-82241 ). Dlaczego je się stosuje? Na takie pytanie powinien odpowiedzieć mechanik po zawodówce ( nie musi inżynier mechanik, konstruktor ).
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: skrzynia gaz

Post autor: krakerss »

Witam serdecznie
Szukam takiej skrzyni tj. GAZ 51 / Lublin 51 i tarczę sprzęgła w rozsądnej cenie. Czekam info jak coś na PW lub gsm. 600 602 971



Witam
Panowie no co z Wami. Poświęciłem kupę czasu i nic a jak u Was. Dzwonił ktoś do mnie z forum podał namiar ale nie kompletny. Może ktoś z Was kojarzy osobę z Blachowni koło Częstochowy handluje częściami do rusków prawdopodobnie jest to kobieta. Nie mogę nic znaleść. Pomocy
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: skrzynia gaz

Post autor: hubert »

Tarcze sprzęgła to od żuka :)
Awatar użytkownika
kipketer1
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2012, 15:29

RE: skrzynia gaz

Post autor: kipketer1 »

Witam mam taka skrzynie w częściach potrzebował bym jakiej informacji o łożyskach i simeringach a zwłaszcza o tym długim igiełkowym, symbol lub od czego i gdzie można dostać .
endriu33
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2013, 20:08

RE: skrzynia gaz

Post autor: endriu33 »

Koledzy ja tez mam taka skrzynie ,ostatnio nawet bardzo dogłębnie się w nią wgryzałem. Jak coś to mogę pomóc, ale poszukuje do tej skrzyni GAZ51 przystawki ma ktoś do sprzedania albo gdzie można dostać taka przystawkę POMOCY!!
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: skrzynia gaz

Post autor: Bolszewik »

Poszukaj na forach zabytkowych pojazdów militarnych.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
endriu33
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2013, 20:08

RE: skrzynia gaz

Post autor: endriu33 »

Bolszewik a mozesz mi podac jakies fora takiego typu
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: skrzynia gaz

Post autor: Bolszewik »

Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
endriu33
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2013, 20:08

RE: skrzynia gaz

Post autor: endriu33 »

Bolszewik dzieki ale raczej tam nie znajde takiej przystawki do skrzyni biegów GAz 51 jak by ktos miał jakies namiary to z góry dziekuje i czekam
Awatar użytkownika
kipketer1
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2012, 15:29

RE: skrzynia gaz

Post autor: kipketer1 »

Tez szukałem zaciekle ale nic nie znalazłem tylko w starych ogłoszeniach się dowiedziałem ze ta przystawka pasuje do skrzyni star 28 i odwrotnie ale 100% nie jestem tego pewny.
endriu33
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2013, 20:08

RE: skrzynia gaz

Post autor: endriu33 »

No własnie tego tez niewiem gdyby jakies fotki mozna było zdobyc tej przystawki od stara 28 było by super<br><br><br><br>a gdzie to wyczytałes?<br><br><br><br>a czy skrzynia gaza 63 rózni sie od gaz 51?



Popraw błędy ....kipketer1 czesc znalazłem skrzynie do gaza 51 na TABLICA.pl zagladnij tam wpisz skrzynia biegów gaz i sobie zobaczysz.
a co z ta kobieta koło czestochowy niemasz namiarów? ja wciaz szukam przystawki do skrzyni gaz 51
Awatar użytkownika
kipketer1
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2012, 15:29

RE: skrzynia gaz

Post autor: kipketer1 »

Skrzynie widziałem ale jest bez przystawki i koleś nie podał ceny. To ze pasuje od stara 28 to na jakimś forum wyczytałem ale na 100% nie jestem pewien czy pasuje. Namiarów nie mam. A przystawki jak Ty nadal szukam nie mam na razie kasy ale chyba zaryzykuje i kupie ta od stara
http://allegro.pl/przystawka-odbioru-mo ... 31619.html i zobaczę co z tego będzie. pozdrawiam
Awatar użytkownika
PawOs
Posty: 58
Rejestracja: 20 lut 2011, 18:39

RE: skrzynia gaz

Post autor: PawOs »

Na allegro jest kilka samochodów ogłoszonych, zadzwoń popytaj o stan,cenę a przy okazji dowiedz się jak wygląda sprawa z przystawką. Jak będziesz grzecznie pytał myślę że ktoś z nich Ci odpowie.

http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... =lublin+51
Awatar użytkownika
Lucyfer
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2013, 1:37

RE: skrzynia gaz

Post autor: Lucyfer »

Katalog części GAZ 51 (1956г.), rysunek PTO. Może się przyda.

http://www.autoopt.ru/auto/catalog/truc ... az-51/120/
jbiz
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2013, 21:47

RE: skrzynia gaz

Post autor: jbiz »

Witam
Czy ktoś z Państwa wie może gdzie kupić element zaznaczony na zdjęciu które znalazłem na forum:
Obrazek

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

PS. jak się nazywa ten element? :)
mazaq_2005
Posty: 154
Rejestracja: 28 kwie 2007, 8:35

RE: skrzynia gaz

Post autor: mazaq_2005 »

Witam
jak ktoś szuka takiej skrzyni to niech wrzuci fotki jak wygląda ( zdjęcia z każdej strony )

jest szansa na 2 sztuki - ale ja sie nie znam wiec musze widzieć jak wygląda. ( uaz, gaz czy lublin)

przydałyby sie również wymiary ( długość, szerokość, wysokość )
wiechuch
Posty: 68
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:10

RE: skrzynia gaz

Post autor: wiechuch »

Na tablicy (http://tablica.pl/oferta/przystawka-skr ... 5233492b22) jest oryginalna przystawka do gaza 51 ( jeśli wierzyć osobie sprzedającej ). Patrząc na zdjęcie przystawki od stara a na tą z oferty to widoczne są różnice. Kol. jbiz ta część o którą się pytasz to końcówka kołnierzowa wałka głównego.
jbiz
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2013, 21:47

RE: skrzynia gaz

Post autor: jbiz »

Witam
Ponownie - niestety nie udało się zregenerować skrzyni jak ze zdjęcia z postu powyżej.
Mam pytanie do Was drodzy koledzy - gdzie kupię taką skrzynię ? Macie jakieś źródła ? Może ktoś z Was posiada taką skrzynię (jak udało mi się ustalić jest to skrzynia z GAZ 51)

Będę wdzięczy za każdą informację.
jbiz
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2013, 21:47

RE: skrzynia gaz

Post autor: jbiz »

Panowie mam już skrzynie z GAZ 51 - stan idealny.
Lecz brakuje mi do niej hamulca ręcznego.
Wcześniej miałem przy skrzyni z gaza 53 hamulec bębnowy na wale.
Znalazłem info

http://yogi.bubu.w.interia.pl/02_02_15.htm

od gaz 51 - tutaj jest tarczowy. Czy ktoś widział bądź ma zdjęcia takiego hamulca?
@protek - może sprzedaż mi cały hamulec z tej skrzyni?
ODPOWIEDZ