skrzynia gaz

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

skrzynia gaz

Post autor: piter7011 »

Sie ma nastepna sprawa której niewiem jest taka ,mam w samie skrzynie od gaza ale wychodzi z niej taka dzwignia jestem ciekaw czemu ona słuzyła [zdjęcie] i jeszcze przy dzwigni zmiany biegów jest taki pręt podobno to jakies pół biegi czy to prawda a jesli tak to jak się właczało .URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 5c681a87ad]Obrazek[
adam12
Posty: 100
Rejestracja: 08 paź 2008, 12:42

RE: skrzynia gaz

Post autor: adam12 »

Może dzwignia reduktora???????
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: skrzynia gaz

Post autor: olowaty »

Druga sprawa od jakiego gaza to jest skrzynia. Ja mam skrzynkę og gaza 51 i nie ma takiej dźwigni.
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: skrzynia gaz

Post autor: baro »

a czy twoja skrzynia neima z tylu przed wyjesciem na wał bebna i szczęk i nie jest to fajcha od hamulca?
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: skrzynia gaz

Post autor: piter7011 »

Witam od jakiego gaza ta skrzynia to nie wiem ale z tyłu jest beben na hamulec ale brak reszty Obrazek Obrazek
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: skrzynia gaz

Post autor: piter7011 »

No tak ale co się bedzie działo z samem jak bedzie jechał wolniej szybciej bo niewiem jak to działa bo nigdy nie jezdziłem z pół biegami
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: skrzynia gaz

Post autor: kombi »

jeśli masz możliwości podejrzec jakiegoś UAZ-A to przyjrzyj się uważnie tabliczką które są w środku kabiny przy zegarach
i bedziesz wiedział co i jak
ew. podpytaj właściciela uaza i jesli to by był jezdzący uaz poproś o pokazanie w czasie jazdy jak te reduktory się włącza

i będzie po bólu
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: skrzynia gaz

Post autor: olowaty »

Obrazek
Taką masz skrzynię?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: skrzynia gaz

Post autor: Bolszewik »

Półbiegi i skrzynia redukcyjna w Uazie to dwa różne tematy.

Półbiegi ( zwykle są w ciężarówkach o półbiegach w terenówkach nie słyszałem, chyba że ktoś sam zmotał ) zależnie od rozwiązania technicznego włącza się i wyłącza bez sprzęgła, na pół sprzęgle albo jeszcze jakoś inaczej. Zwykle realizuje to przełącznik pneumatyczny choć nie koniecznie.

Chodzi o to by w krytycznym momencie np. u szczytu górki szybko zredukować bieg. Pic polega na tym że nie o np. z 4 na 3 tylko z 4 na "3,5".

Półbiegi wyjaśni Ci najlepiej ktoś kto używa tego na co dzień.




W Uazie jest skrzynia redukcyjna (środkowa wajcha) 2 jest w przybliżeniu równa 4 terenowej. Jak przełączysz na reduktor to jedziesz na reduktorze. Co najwyżej z 1 możesz zmienić na 1 redukcyjną i odwrotnie. Spróbuj zmienić z 2 na 2 redukcyjna to rozwalisz skrzynię, może nie od razu ale na pewno za którymś razem.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: skrzynia gaz

Post autor: piter7011 »

Witam mam prawdopodobnie taką skrzynie jak kolega Olowaty pokazał na zdjęciu ale nie mam nikogo kto ma uaza.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: skrzynia gaz

Post autor: olowaty »

To kolego jest skrzynia od Gaz 51/Lublin 51. Jakby co to mam skserowaną część o skrzyni z książki o Lublinie/Gazie 51. Miałem taką w samie. Teraz skrzynia dogorywa w piwnicy.



Przełożenia skrzyni:
I - 6,40
II - 3,09
III - 1,69
IV - 1,00
R - 7,82
O szczegóły w sprawie remontu czy co od czego pasuje do niej pisz do Huberta.
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: skrzynia gaz

Post autor: piter7011 »

Witam kolego Olowaty a czy czasami nie chcesz się rozstac z tą skrzynią ps. masz pełną szkrzynke mail.
jelonek
Posty: 26
Rejestracja: 31 sty 2011, 19:00

RE: skrzynia gaz

Post autor: jelonek »

amorze ktoś szuka skrzyni od uaza bo taką posiadam i mogę od stompić jest z reduktorem
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: skrzynia gaz

Post autor: olowaty »

Co do rozstania to ciężko. Obiecałem już ją Hubertowi. A co potrzebujesz do tej skrzyni? Jeżeli chcesz 2-gą na zapas to powiem tak: Nie ma sensu. Jest to pancerna skrzynia jak pancernik Potiomkin. Przy esie na pewno jej nie zamordujesz. Szybciej es wybuchnie. :D
Jak jesteś zainteresowany serwisówką do skrzyni to mam.
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: skrzynia gaz

Post autor: piter7011 »

Powitac Chodzi o to ze mam czasem problem z włączeniem 3 a nie raz wstecznego lub jedynki pewnie to są tzw. wodziki lecz ja się na tym nie znam więc sobie pomyslałem ze moze miec lepiej drugą na zapas bo całą to chyba dam rade przełozyc ale skoro ona jest nie do zajechania to popytam mechaników ile za ew. remont .
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: skrzynia gaz

Post autor: olowaty »

Ta skrzynia nie jest synchronizowana. Włączanie biegów wymaga wprawy.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: skrzynia gaz

Post autor: olowaty »

Jeśli chodzi o dekiel z boku, to jest to miejsce montowania przystawki odbioru mocy. Tam są zwykłe śruby M8 (bynajmniej u mnie). Jak dobrze pamiętam jest ich 6 albo 8 szt. :D
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: skrzynia gaz

Post autor: hubert »

6 sztuk :D Ktoś w niej grzebał i wymieniał jak szło i kombinował - typowe przy większości "wiejskich mechaników". Ja miałem wszystko git, tylko śruba była m10 a łepek na klucz 14. I u mnie w tym dekielku jest śruba m10.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: skrzynia gaz

Post autor: Bolszewik »

To ruski wymysł śruby m10 z łebkiem na klucz 14 mm.

W T-25 jest takich sporo.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: skrzynia gaz

Post autor: olowaty »

Bolszewik. To nie ruski wymyślił. :D W krajach byłego demoludu było to dość popularne.Pamiętam mojego latającego Havla (Skodę 105) z takimi śrubami. Jeszcze u japońców to zostało, choć z komuchami niewiele mają do czynienia. Śruba M8 klucz 12 oraz M10 z łbem 14.
ODPOWIEDZ