Osłona koła zamachowego w s 320

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Awatar użytkownika
PawOs
Posty: 58
Rejestracja: 20 lut 2011, 18:39

Osłona koła zamachowego w s 320

Post autor: PawOs »

Zastanawiam się nad założeniem osłony na koło zamachowe i tu pytanie.
Czy ktoś z Was ma takową, chodzi o to do czego można się bezpiecznie złapać. Chętnie poczytam na ten temat ewentualnie zobaczę jakieś rozwiązania.
Często jak naleję dużo wody to jak na dołkach się wzburzy to dostaję po oczach i twarzy, więc wyobraziłem sobie co by było jak by tam się dostał jakiś drobny żwirek czy piach. Kolejna sprawa to pracujące na wierzchu paski i małe dzieci w pobliżu, chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

http://imageshack.us/photo/my-images/21/imag0091t.jpg/
pawel81
Posty: 78
Rejestracja: 02 lip 2011, 8:59

RE: Osłona koła zamachowego w s 320

Post autor: pawel81 »

A może czas na wykonanie maski. Pomyśl jak i do czego możesz ja zamocowac aby była uchylna. koło i paski też możesz schować pot blaszana osłone.Ja SAM-a nie mam ale kiedyś widziałem paski osłonięte siatką na stelażu z rurek.*tup*
Czeslaw
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2011, 23:10

RE: Osłona koła zamachowego w s 320

Post autor: Czeslaw »

Osłona musi być.
Osłaniamy to, co stwarza zagrożenie.
Części wirujące, paski klinowe, koła zębate, zazębiacz korby, wałki obracające się.
Tam gdzie nie ma potrzeby częstego zaglądania i obsługi osłonę mocuje się(do części stałej i pewnej) śrubami i w razie potrzeby odkręca.
Przy częstej obsłudze części osłoniętej mocujemy ją na zawiasach z pewnym zamknięciem lub zdejmowaną (są różne rozwiązania)
Osłony muszą być tak wykonane by nie były źródłem wibracji i hałasu.
Musi stanowić rzeczywiste zabezpieczenie przed wypadkiem.
Lepiej jest zabezpieczyć niż zostać kaleką na całe życie.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Osłona koła zamachowego w s 320

Post autor: Bolszewik »

Od C-4011 ładnie pasuje maska trzeba tylko nieco rozgiąć ją na boki.

Dla ambitniejszych arkusz blachy i .... *tup*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Osłona koła zamachowego w s 320

Post autor: jacek0106 »

Witam. Różne osłony do maszyn widziałem w Agrolu, trzeba tylko pomierzyć i uchwyty dorobić. Może wystarczą jedynie cząstkowe tylko na szajby tak jak w kosiarce Osie naprzykład. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ