Silnik ifa 4vd 8/8-2svl opinie wady zalety co sadzicie.

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Awatar użytkownika
kipketer1
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2012, 15:29

Silnik ifa 4vd 8/8-2svl opinie wady zalety co sadzicie.

Post autor: kipketer1 »

Witam was padła mi slavia i mam jej dość postanowiłem zmienic i mogę mieć za 650 zł taki silnik jak w tytule w dobrym stanie kompletny, nic o nim nie wiem po za tym ze części drogie. Może wy się podzielcie opinia o tym silniku. macie może jakieś dane opisy na jego temat tez mile widziane pozdrawiam
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: Silnik ifa 4vd 8/8-2svl opinie wady zalety co sadzicie.

Post autor: krakerss »

Witam
Niektóre modele maja problemy z uszczelnieniem. Paliwo odstaje się do oleju. Wiadoma sprawa że prowadzi to do zatarcia maszyny. Poszukaj z jakich lat lub ewentualnie popraw mankament.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Silnik ifa 4vd 8/8-2svl opinie wady zalety co sadzicie.

Post autor: Wicher »

Wiem że taki silnik chodził w agregatach prądotwórczych w wojsku.
Kolega miał taki agregat podpięty pod zasilanie linii technologicznej do sortowania piasku na frakcje, "w dupę" dostawał i dawał radę, a potrafił jedną zmianę chodzić na pełnych obrotach i nic się nie działo szczególnego.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12232
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Silnik ifa 4vd 8/8-2svl opinie wady zalety co sadzicie.

Post autor: Ursus »

A co za Slavię masz w traktorku?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
kipketer1
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2012, 15:29

RE: Silnik ifa 4vd 8/8-2svl opinie wady zalety co sadzicie.

Post autor: kipketer1 »

no jak jak narazie jeden pozytyw , kwestia ewentualnego uszczelnienia do ogarnięcia, ale ceny części są dosyć zaporowe zestaw naprawczy jeden cylinder kosztuje 560zł.
Slavia jaką jeszcze mam to model 1 st 120 z tym ze tłok się skończył i przydał by się nowy wał z panewkami którego nie mogę dostać a dostać przyzwoitej cenie to już graniczy z cudem. A rok temu zrobiłem pompę wtryskowa koszt 500zł mam może z 10 mth przepracowane*no* to już bym miał ife.



Witam ponownie postanowiłem zaryzykować i pojechać go obejrzeć a możne nawet kupić i tak stałem się posiadaczem tego silnik pierwsze wrażenie średnie bo dosyć mocno klekoce ale doszliśmy do wniosku ze to normalne zachowanie tej daty diesli . O jedenastej w domu zrzutka z auta dzisiaj go odpaliłem na 50Amp akumulatorze po małych przygodach bo kabel plusowy był luźny przy rozruszniku i nie chciał obrócić silnikiem, podłamałem się wczoraj podczas kupna palił dzisiaj nie chce .narazie tyle jak dojda nowe doświadczenia to opowiem.



Witam, znowu ja po półtora roku użytkowania i walki z układem wtryskowym, mogę stwierdzić ze silniczek jest naprawdę wdzięczny wiec do samów jak najbardziej polecam. pozdrawiam
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Silnik ifa 4vd 8/8-2svl opinie wady zalety co sadzicie.

Post autor: GMalec »

masz ta fałke jeszcze?
Awatar użytkownika
kipketer1
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2012, 15:29

RE: Silnik ifa 4vd 8/8-2svl opinie wady zalety co sadzicie.

Post autor: kipketer1 »

Można powiedziećm ze tak ale to długa historia to nie jest ta sama co na początku ale v-ka dalej siedzi w moim Łursusie . Pierwsza pognałem ale stałem się posiadaczem drugiej z podobnym problemem który postanowiłem rozwązać z pozytywnym skutkiem. W skrócie ekspresowym...
alvaro1981
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2020, 6:40

Re: Silnik ifa 4vd 8/8-2svl opinie wady zalety co sadzicie.

Post autor: alvaro1981 »

Mam pytanie o wymiane oleju w tym silniku IFY. Mam zamiar wlac olej Mobil Delvac tylko nie moge zlokalizowac filtra oleju
ODPOWIEDZ