Pompa hydrauliczna. Problem.

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Awatar użytkownika
rybko309
Posty: 46
Rejestracja: 19 lis 2011, 20:48

Pompa hydrauliczna. Problem.

Post autor: rybko309 »

Witam. Kupiłem do swojego sama nową pompę hydrauliczną z c 330 , nowy rozdzielacz hydrauliczny i nie wiem z jakiego powodu wyciska mi simering w pompie. Na pusto podnosi i opuszcza bez problemu lecz gdy zawieszę powyżej 100 kg simering zostaje wypchany.
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: Pompa hydrauliczna. Problem.

Post autor: rzeznik2555 »

Nie znam tej pompy ale u mnie simering jest zabezpieczony pierścieniem segera
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Pompa hydrauliczna. Problem.

Post autor: Wicher »

Bo powinien być zabezpieczony... Ludzie nie wiedzą ile ciapków jeździ z wypchniętym simmeringiem bo olej kapie do skrzyni z powrotem i nie ma problemu :D Wypychanie simmeringu w tej pompie to nagminny problem, kolega w sklepie ma 2-3 takie przypadki rocznie-właśnie wtedy jak pompa idzie do innych zastosowań
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
rybko309
Posty: 46
Rejestracja: 19 lis 2011, 20:48

RE: Pompa hydrauliczna. Problem.

Post autor: rybko309 »

Tylko dziwi mnie to że wcześniej wszytko działało na starej pompie bez żadnego problemu przez 15 lat. Myślałem że to właśnie ona dokonała żywota i wymieniłem na nową. Lecz problem dalej występował w tedy postawiłem na zużycie rozdzielacza i niestety nic to nie dało. Układ był czyszczony, cylinder rozebrany i wyropowany.
Mf 50
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2013, 21:42

RE: Pompa hydrauliczna. Problem.

Post autor: Mf 50 »

Kolego rybko309 nie wiem który masz typ pompy ale jak ci wywala simering to prawdo podobnie kręci się w odwrotną stronę i trzeba zmienić kierunek obrotów w każdej pompę da się przełożyć kierunek obrotów z prawych na lewe lub odwrotnie .
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: Pompa hydrauliczna. Problem.

Post autor: oman7 »

Rybko309 a w nowej pompie nie było zabudowanego zegera?
Problem wyciskania zimera jest właśnie tak jak pisze kolega Mf 50 w złym kierunku obrotów na pompie.Ale temu można łatwo zapobiedz,odrkeć tylny dekielek na pompie i obróć go o 180 stopni i skręć z powrotem.Musisz wtedy zrwócić uwagę na tabliczki z napisem "wlot" i "wylot" i tak powpinać węże hydrauliczne.
Nie ruszaj pompy hydraulicznej.
Awatar użytkownika
rybko309
Posty: 46
Rejestracja: 19 lis 2011, 20:48

RE: Pompa hydrauliczna. Problem.

Post autor: rybko309 »

Pierścień zegera jest założony, a zimering wypycha na wałku pompy tzn. wewnątrz. Spróbuję tego sposobu z dekielkiem lecz dziwne jest to że mały ciężar ok. 50 kg podniesie bez problemu a przy większym obciążeniu wypycha *dull*. Dziękuje za odpowiedź *tup*.
ODPOWIEDZ