Problem z uruchomieniem 2ca90

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
norbert_
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:11

Problem z uruchomieniem 2ca90

Post autor: norbert_ »

Witam,
Mam problem z uruchomieniem silnika 2ca90, a dokładniej wymieniłem oring który znajduje się w pokrywie od rozrzadu, wyjolem pompe, odkrecilem pokrywę, włożyłem nowy oring, przy okazj wymieniłem także olej, złożyłem wszystko, i nie mogę go teraz uruchomić, pompa nie podaje paliwa, przed tą całą operacją silnik odpalił bez większego problemu, pompa jest sprawdzona i zdaniem fachowca jest dobra, paliwo do niej dochodzi ( jest tak z 1/4 baku, ktoś mi wygłosił teorię ze jest mało paliwa i moze przy pierwszym odpaleniu powinno być pod sam korek, co mi się wydaje troche bez sensu). Może coś jest zle złożone? Jest jakiś sposób na sprawdzenie tego? Czy pompa po załadowaniu i bez paliwa, jeśli jest dobrze wszystko powinna, przy rozruchu "wyzucac powietrze" z siebie żeby to było wyczuwalne po przytknieciu jednego z jej wyjść? Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
MARIO83
Posty: 180
Rejestracja: 10 paź 2008, 21:43

RE: Problem z uruchomieniem 2ca90

Post autor: MARIO83 »

A odpowietrzyłeś pompę i przewód przy wtryskach?
norbert_
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:11

RE: Problem z uruchomieniem 2ca90

Post autor: norbert_ »

Właśnie o to chodzi że pompa nie podaje paliwa, gdy krece rozrusznikiem i na zmianę krece korba żeby odciążyć rozrusznik, przewody przy pompie są odkrecone, paliwo do pompy dochodzi ale już z niej nie wychodzi, tak jakby pompa była w ogole nie napędzana, ostatnim razem próbowałem ja odpowietrzyc prawie przez pół godziny na zmianę kręcąc rozrusznikiem i korba, wydaje mi się ze to wystarczająco na to żeby ja odpowietrzyc.
cegielski
Posty: 18
Rejestracja: 25 maja 2017, 18:44

RE: Problem z uruchomieniem 2ca90

Post autor: cegielski »

A nie da się wypróbować samej pompy po zdemontowaniu? Po co męczyć silnik.
norbert_
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:11

RE: Problem z uruchomieniem 2ca90

Post autor: norbert_ »

tak jak napisałem pompa byla sprawdzona przez fachowca i jego zdaniem jest w pelni sprawna
cegielski
Posty: 18
Rejestracja: 25 maja 2017, 18:44

RE: Problem z uruchomieniem 2ca90

Post autor: cegielski »

Sprawdź droźność przewodów paliwowych a po drugie upewnij się czy jest ona napędzana
norbert_
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:11

RE: Problem z uruchomieniem 2ca90

Post autor: norbert_ »

paliwo do pompy dochodzi i wlasnie nie jestem pewien czy jest ona napedzana, w jaki sposob moge to sprawdzic?
cegielski
Posty: 18
Rejestracja: 25 maja 2017, 18:44

RE: Problem z uruchomieniem 2ca90

Post autor: cegielski »

https://m.youtube.com/watch?v=Q6t2Wp0Uofg

Zobacz czy masz taki napęd. Jak odkręcisz pompę to zostaw ją na miejscu i korbą pojręć silnik i zobacz czy pompa zostanie wypchnięta na zewnątrz z pół centymetra. Jeśli nie to znaczy źe to kółko nie dotyka do krzywki.
norbert_
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:11

RE: Problem z uruchomieniem 2ca90

Post autor: norbert_ »

Dzięki z pomoc, zrobiłem tak jak napisałeś i napęd pompy pracownika poprawnie. Silnik odpalił po zalamiu paliwa pod sam korek, bardzo to dziwne ale wygląda to tak ze poprostu pompa nie mogła zassac paliwa bo było go po prostu za mało, widocznie przy pierwszym odpaleniu musi być walne troche więcej, dziwne to trochę ale po tym wszystkim jedynie takie wnioski mi przychodzą do głowy, jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ