Ciągnik sam z silnikiem mercedesa

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
Asus693852
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2020, 17:09

Ciągnik sam z silnikiem mercedesa

Post autor: Asus693852 »

Witam , kieruje do was takie pytanie a mianowicie mi chodzi o ciągnik typu sam . Odziedziczyłem ciągnik typu sam na ramię od żuka , silnik wraz ze 4 biegowa skrzynia biegów od mercedesa w 123 3.0d . Zaraz za skrzynia skrzynia od mercedesa jest zamontowana druga skrzynia od poloneza co ona daje krótkie biegi . Jest ona w zamontowana w tym celu jakbym chciał coś ciężkiego przewieźć typu , z pola pełną przyczepkę ziemniaków lub z lasu pełna drzewa . A pierwsza skrzynia od mercedesa co jest przy silniku jest typu szosowego , czyli nią normalnie mogę jeździć jak zwykłym samochodem .
Chodzi mi o to jak to może być zamontowane ta skrzynia od poloneza . Co tam jest poprzestawiane . Poporostu jednym ruchem wajchy zmieniam skrzynię na tą od poloneza . Czy zaminowany jest jakiś reduktor czy coś . Prosiłbym o poradę i z góry dziękuję
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Ciągnik sam z silnikiem mercedesa

Post autor: marek »

Skrzynie są zamocowane szeregowo. Ta od Poloneza pracuje jako reduktor i prawdopodobnie ma zablokowane załączanie części biegów np. działa tylko jedynka (polowe) i czwórka (drogowe) . Tak to widzę z opisu.Chyba że są zamocowane równolegle to jedna idzie bezpośrednio z silnika a ta od poloneza przez jakąś przekładnię typu reduktor. To musiał byś mieć wtedy trzy wajchy a piszesz o dwóch. Może jakieś zdjęcie.
ODPOWIEDZ