Pompa wtryskowa jak sprawdzić

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

Pompa wtryskowa jak sprawdzić

Post autor: lucja »

Witam , mam pytanie jak można sprawdzić działanie pompy wtryskowej czy w ogóle można zanim oddam do remontu. Z każdego wtryskiwacza sika ropa. Wtryski po sprawdzeniu i dobrze rozpylają. Szukam przyczyny dlaczego maszyna nie ma mocy.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1539
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Pompa wtryskowa jak sprawdzić

Post autor: marek »

Podłącz do przewodów wysokiego ciśnienia wtryskiwacze bez wkręcania do cylindrów i zakręć rozrusznikiem .Powinny dobrze i w równych odstępach czasu ,bez przerw rozpylać mgłę z paliwa .Jeżeli tak nie jest to pompa do regeneracji.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Pompa wtryskowa jak sprawdzić

Post autor: krypton »

A przepraszam! A dawkę to jak zmierzyć? Czy równiez istnieją jakieś domowe metody? A czy rozrzut wtrysku też da się sokolim okiem sprawdzić? Przepraszam że pytam, ale jestem ciekaw jak to sprawdzić.

pozdrawiam
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: Pompa wtryskowa jak sprawdzić

Post autor: lucja »

Witam, zrobiłem tak jednak mgły nie ma takiej mocnej, a jak przyłożę kartkę papieru to widać takie uderzenia ropy sprężonej. Zastanawia mnie czy to może być przyczyną braku mocy.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Pompa wtryskowa jak sprawdzić

Post autor: krypton »

Z tego co piszesz mozna tylko stwierdzić że wtryski nie leją. "Uderzeniami" ropy się nie przejmuj gdyż właściwie wyregulowany wtryskiwacz na przyrządzie "gra". Jeżeli z każdego wtryskiwacza efekt jest taki sam to znaczy to tylko że pompa wytwarza wystarczające ciśnienie dla otwarcia zaworu iglicowego we wtryskiwaczu. Jaka natomiast jest dawka nie wiesz, bo na oko tego nie zmierzysz. A czy masz dobrze ustawiony kąt wyprzedzenia wtrysku? A może pompka zasilająca ma kłopoty w dostarczeniu odpowiedniej ilosci paliwa (przytkany zbiornik filtr itd....) Z reguły psują się rzeczy najprostsze a szukamy tych trudnych i skomplikowanych.

pozdrawiam
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: Pompa wtryskowa jak sprawdzić

Post autor: lucja »

Tak prawdopodobnie kat wyprzedzenie wtrysku strasznie ciężko jest ustawić wymieniałem koło i nie mam znaków. GMP mam tylko teraz problem z wtryskiem w, którym momencie. Może Pan zna jakieś sposoby takie domowe. I czy ustawić DMP i podać wtrysk a następnie troszkę cofnąć pompę.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Pompa wtryskowa jak sprawdzić

Post autor: krypton »

Przybliz jakie koło wymieniałeś, czy zamachowe a może rozrzadu i napisz o jaki silnik chodzi w jakim ciągniku.
pozdrawiam
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: Pompa wtryskowa jak sprawdzić

Post autor: lucja »

Witam, wymieniłem koło pośrednie na rozrządzie pomiędzy kołem od pompy a kołem od wały. Ciągnik niemiecki i w tym problem MC cormick d 439 international. Mam książkę i rysunki są pokazane znaki ale nie rozumiem może wyśle Panu i Pan to rozgryzie.



Jak to wszystko zgrać.
Chciałem wrzucić rysunek ale nie można.
Na kole pasowym mam trzy oznaczenia D C oraz IB. Kiedy ustawie koło pasowe na punkt D to wszystkie kola rozrządu powinny się zgrać. Wcześniej ustawiałem na oko i porady. Teraz mam książkę i wszystko jest pokazane. Właśnie e punkty oraz na kole od pompy też są trzy punkty. Piszę, żeby się dowiedzieć i dopiero ruszę do garażu.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1539
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Pompa wtryskowa jak sprawdzić

Post autor: marek »

Zobacz jakie masz znaki na starym kole.Przenieś je licząc zęby na nowe koło i wtedy może coś da się odszyrować .Może na przykład chodzić o to by te same litery np.AiA zchodziły się ze sobą . Bywa tak że na jednym kole są dwa znaki a na drugim jeden i ten jeden musi się znależć między tymi dwoma.Możliwości ustawiania mogą być różne.
ODPOWIEDZ