Jak sprawdzić zawory

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

Jak sprawdzić zawory

Post autor: lucja »

Witam w poprzednim poście pisałem o silniku stanęło na tym, że wymieniam panewki i szlifuje wał. Mam wyciągnięte zawory jak sprawdzić czy się nadają jeszcze i czy jest możliwe, że nie ma uszczelniaczy bo nic takiego nie mogłem znaleźć po wyciągnięciu. Cyba, że wszystkie poszły w komi.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Jak sprawdzić zawory

Post autor: drandrzej »

może nie być uszczelniaczy trzonków zaworowych , w zetroku 25 sa prowadnice żeliwne i uszczelniaczy tez nie ma
żeby było całkiem porządnie to nalezy zbadać i głowicę na szczelność i prowadnice zaworów , i zawory - zawieź głowice do szlifierni niech ocenią
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Jak sprawdzić zawory

Post autor: marek »

Jeżeli nie rozpiołeś jeszcze sprężyn i zawory są na swoich miejscach ,to przewróć głowicę tak byś mógł na grzybki zeworowe nalać ,najlepiej nafty ale może też być ,,ropa".Jeżeli po kilku godzinach lub prędzej ,,ropa" zniknie z grzybka to zawór nieszczelny.Czasami wystarczy taki nieszczelny zawór przeszlifować pastą do zaworów .Lecz gdy zawór ma luz w prowadnicy, co czuć bo się ,,chlebocze" to zawór i prowadnica do wymiany.
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: Jak sprawdzić zawory

Post autor: lucja »

Witam, a jak sprawdzić luz bo jak włożę cały zawór to nie klepią a jak do połowy to czuję luz i klepie tak jak Pan mówi sa prowadnice i nie ma uszczelniaczy. Dzisiaj czyściłem zawór to ładnie wygląda a jaki ma być luz prowadnicy i zaworu można to zmierzyć.
HARY
Posty: 149
Rejestracja: 13 sie 2010, 14:40

RE: Jak sprawdzić zawory

Post autor: HARY »

Luz można zmierzyć, lecz w pierwszej kolejności sprawdziłbym czy trzonki zaworów nie są wypracowane, dobre trzonki muszą być na całej swojej długości okrągłe nie mogą być jajowate, prowadnica również musi być okrągła w przeciwnym razie do wymiany.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Jak sprawdzić zawory

Post autor: drandrzej »

w skrócie jak lata - dotoczyć nowe prowadnice i wymienić zawory , tam gdzie szlifują wały i naprawiają głowice dopasują coś i dorobią

gniazda zaworowe mogą być zacięte dopiero po wstawieniu nowych prowadnic ze względu na fakt ze prowadzenie noża/frezu jest w otworze prowadnicy zaworu
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: Jak sprawdzić zawory

Post autor: lucja »

Pytanie z innej beczki chcę założy wskaźnik ciśnienia oleju czy może to być od polskiego ciągnika czy też są jakieś wymogi.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Jak sprawdzić zawory

Post autor: drandrzej »

manometr dowolny , wyskalowany dokładnie do 4 , dalej może być zgrubnie
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: Jak sprawdzić zawory

Post autor: lucja »

Dziękuję, że Pan odpowiada na moje pytania a jakby chciał założyć obrotomierz posiadam alternator od golf II diesel jest to możliwe.

I może ma pan jakieś namiary na kogoś kto dorabia uszczelki pod głowicę ktoś wcześniej pisał, że za 30 zł na cztery cylindry to chyba cena z kosmosu. Wszyscy chcą ponad 1oo zł.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Jak sprawdzić zawory

Post autor: drandrzej »

obrotomierzem się nie zajmę , uszczelka 30zł za 1 tuleję x4=120 zł , tyle powinna kosztować
ODPOWIEDZ