Zagadka

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

Zagadka

Post autor: lucja »

Niemiecka maszyna
Rozrusznik na krótko ładnie kręci , tulejki ma nowe.
Po zamontowaniu tak kręci jakby aku slaby - ale naładowany nowy 120 ah,
Korbą kręcę wałem bez oporów oprócz powstających przy kompresji.

Czy jest możliwe, że stojan dostał kopa i ma duży pobór prądu.
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: Zagadka

Post autor: Santi2006 »

Witam, przyczyną może być za mały przekrój kabla między akumulatorem a rozrusznikiem. podejrzewam że ten co masz się mocno grzeje. Mały przekrój a co za tym idzie bardzo duże straty. Miałem podobny problem z silnikiem hatza jednocylindrowy diesel, połączyłem na krótko przez kable rozruchowe z Castoramy akumulator z rozrusznikiem. Efekt taki że akumulator 75Ah nie dawał rady a powinien odpalić na 45Ah. Jak otworzyłem odprężnik silnik kręci, jak odprężnik opadł silnik staje kable gorące aż w końcu się przepalają. Radą na to były kable ze spawarki 35mm2. Na takich kablach rozrusznik o mało nie wyskoczył. Zero strat kabel zimny V i amperaż idzie jak powinien. Silnik teraz pali na akumulatorze 45Ah. W ciągniku do rozrusznika idzie potężny przewód. Może to jest przyczyną
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: Zagadka

Post autor: lucja »

Witam, to co Pan pisze to racja kabel był gorący.
I miałem silnik rozkręcony bo wymieniałem pierścienie bo stare były popękane i kręcił bez problemów ale kopcił jak cholera.
Po wymianie zaczęły się kłopoty. Bez wtrysków kręcił, bez świec też ale jak wkręciłem wszystko to kiepsko kręcił.
Liczę na to, że Pańska porada to strzał w 100
waldi
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2008, 14:07

RE: Zagadka

Post autor: waldi »

Moja rada to sprawdzić jeszcze masę. Ja w swoim zetorze miałem tak samo. Usterka znikła jak podłączyłem masę pod śrubę od rozrusznika
lucja
Posty: 298
Rejestracja: 21 maja 2010, 18:15

RE: Zagadka

Post autor: lucja »

Witam, wyczytałem w książce, że kabel zasilający ma być 35mm w jaka to średnica i z izolacją czy bez.
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Zagadka

Post autor: drax »

35mm2 powinien mieć kabel przekroju, a wychodzi z obliczeń około 6,5 mm średnicy(na szybko liczone)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zagadka

Post autor: Ursus »

Tak, oczywiście dodam, że chodzi tutaj o splot miedziany, a nie razem z izolacją.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: Zagadka

Post autor: Santi2006 »

Na Allegro sprzedają przewody 35mm2, w elektrycznym lub w sklepach spawalniczych. Ja kupiłem w sklepie spawalniczym zapłaciłem 20zł za metr. Kup od razu zakuwkę z otworem. Włóż przewód do zakuwki i zalej cyną wtedy będzie dziać na 100%. Najlepsza do tego jest lutownica do rynien grzeje super.
ODPOWIEDZ