Dzik 21 - przedni walek mocy

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
mjt
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:54

Dzik 21 - przedni walek mocy

Post autor: mjt »

Witam wszystkich na poczatek.Do tej pory sledzilem troche forum jako ze jestem w trakcie renowacji mjoego Dziczka.Zanim pozamykam skrzynie chcialem zainstalowac walek odbiru mocy z przodu.Kiedys gdzies slyszalem,ze cos takiego bylo jako przystawka do Dzika.Czy kotos z kolegow ma jakies informacje(rysunki,zdjecia) na ten temat?
Chcialbym w przyszlosci zainstalowac plug wirnikowy do sniegu i napedzac go z przedniego walka.Druga sprawa to czy istnieje glebogryzarka(przystawka )do Dzika.Wybaczcie zbyt dlugi wywod ale to moj pierwszy raz na forum.
chodkii
Posty: 148
Rejestracja: 22 sty 2008, 23:51

RE: Dzik 21 - przedni walek mocy

Post autor: chodkii »

jest na forum temat o dzikach dość długi w nim są zdjęcia wałka
robson372
Posty: 171
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:12

RE: Dzik 21 - przedni walek mocy

Post autor: robson372 »

mjt-Oczywiście że jest glebogryzarka do dzika, potrzebny do niej specjalny zaczep.Poczytaj dział o mikrociągnikach.Tam jest naprawdę mnóstwo rzeczy o dziku
mjt
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:54

RE: Dzik 21 - przedni walek mocy

Post autor: mjt »

Serdecznie fdziekuje za podpowiedzi.*rofl*
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: Dzik 21 - przedni walek mocy

Post autor: Santi2006 »

Witam, posiadam taka przystawkę do przedniego napędu, tak to wygląda
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac3 ... 9afa8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e06 ... db8de.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d9 ... 53f28.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/005 ... 1900b.html
A przystawka do tyłu typu N3 to jest jeszcze co innego.
Są dwa rodzaje przystawek jedna była stosowana np do kosiarki listowej i to jest chyba zaczep N3, a była jeszcze przystawka do glebogryzarki która zmieniała obroty. Ponieważ ja osobiście nie widziałem glebogryzarki do Dzika a do Ursusa posiadam i tam jest po
-pierwsze inny rozstaw kłów mocujących,
-drugie inne sprzęgło kłowe,
-trzecie Dzik A Ursus ma inne obroty tzn jeden w lewo drugi w prawo, chodzi o obroty sprzęgła kłowego (ta informacja nie jest sprawdzona z kierunkiem obrotów) Ale widział u gościa takowy przyrząd przy glebogryzarce z Ursusa i on mi właśnie powiedział że ten przyrząd zmienia obroty i przystosowuje sprzęgło z Ursusa do Dzika.
Arek
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2008, 20:04

RE: Dzik 21 - przedni walek mocy

Post autor: Arek »

Kol Santi masz może tą przystawkę do przedniego wom na sprzedaż lub wiesz gdzie to można nabyć?
To co napisałeś wyżej to wg mnie prawda ,nie jestem tylko pewny czy były glebogryzarki fabryczne do Dzika czy tylko adaptacja z Ursusa 308. Jeszcze tylko można dodać ze Dzik oprócz innego kierunku obrotów wom miał zależny od jazdy, a w ursusie niezależny i dodatkową zaletą mozliwość właczenia dzwignią napędu w/w
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: Dzik 21 - przedni walek mocy

Post autor: Santi2006 »

Z tego co wiem dzik jak i ursus mają włącznik sprzęgła kłowego i działają zarówno na postoju jak i w trakcie jazdy . Do jednego jak i drugiego sprzętu były przystawki pasowe. Jak i obsługiwały sprzęty w trakcie jazdy.Ja glebogryzarki do Dzika nie widziałem bezpośrednio, tylko przez taką przystawke. A taki napęd przedni kupiłem na Allegro z miesiąc temu. Napisz na forum to pewnie ktoś się znajdzie.
mjt
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:54

RE: Dzik 21 - przedni walek mocy

Post autor: mjt »

Jak Arek ja z tym samym pytaniem do Santi2006.Czy ten przedni walek ze zdjec masz na sprzedaz?Interesuje mnie rowniez glebogryzarka do Dzika razem z ta przystawka.Prosze o namiary gdzie mozna to kupic?*rofl*
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: Dzik 21 - przedni walek mocy

Post autor: Santi2006 »

Tak jak pisałem wcześniej przystawke kupiłem na własne potrzeby. Glebogryzarkę nie sprzedaje ponieważ sam mam Dzika i Ursusa a do tego całe 30 arów ogrodu. Z tego co ostatnio co pisali na forum to glebogryzarkę powinien mieć Jacek ze Skansena
ODPOWIEDZ