Czyszczenie

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
Awatar użytkownika
URSUS c 328
Posty: 273
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:55

Czyszczenie

Post autor: URSUS c 328 »

Witam.Czym najlepiej wyczyścić starą farbę z maski i błotników ciągnika?
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Czyszczenie

Post autor: chrapek3011 »

Albo piaskowanie,albo szczotki te zwijane z twardego drutu na szlifierkę kątową...
Awatar użytkownika
URSUS c 328
Posty: 273
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:55

RE: Czyszczenie

Post autor: URSUS c 328 »

A po tych szczotkach nie porobią się rysy?
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Czyszczenie

Post autor: chrapek3011 »

Właśnie nie porobią. Powierzchnia wychodzi gładka.Po tym zabiegu czystą blachę pod podkład trzeba zmatować.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Czyszczenie

Post autor: bossmann »

Ja z racji kozow ktorych nie znosze wpadlem na pomysl zeby szmate moczyc w rozpuszczalniku i klas na element i folio owinoc po paru godzonach farba stary lakier masszczy sie i szpachelko schodxi do golej blachy, potem jak chrapek pisze zmatowac odtluscic i lakier.
RobFra
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2011, 19:27

RE: Czyszczenie

Post autor: RobFra »

Albo na gorąco - opalarka i drapać szpachelka,
albo chemicznie - żel do usuwania powłok lakierniczych (nanieść pędzlem, odczekać i zdrapać szpachelką).
kris7530
Posty: 34
Rejestracja: 05 lut 2012, 11:53

RE: Czyszczenie

Post autor: kris7530 »

Chrapek dobrze radzi,szczotka druciana pleciona,dobra szlifierka kątowa,okularki na oczy,sporo cierpliwości a efekt zaj...sty,dziś tak traktowałem ostrówek więc jestem z tym tematem na gorąco.pozdrawiam i wytrwałości*yes*
RobFra
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2011, 19:27

RE: Czyszczenie

Post autor: RobFra »

A ta szczotka to obwodowa czy czołowa?
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Czyszczenie

Post autor: cobraxx »

kris7530 napisał/a:
Chrapek dobrze radzi,szczotka druciana pleciona,dobra szlifierka kątowa,okularki na oczy,sporo cierpliwości a efekt zaj...sty,dziś tak traktowałem ostrówek więc jestem z tym tematem na gorąco.pozdrawiam i wytrwałości*yes*
Po czyszczeniu elementów szczotką obowiązkowo trzeba zarysować powierzchnię np. grubym papierem ściernym by lakier miał się czego trzymać. Szczotka wygładza powierzchnię i potem farba odchodzi.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Czyszczenie

Post autor: chrapek3011 »

Pisałem o tym matowaniu po szczotce już wcześniej.A szczotki i obwodowe i czołowe...wszystkie możliwe,żeby wszędzie dojść i na wiertarkę jeszcze takie pędzelkowe są-to już w zakamarkach żeby doczyścić.
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: Czyszczenie

Post autor: krakerss »

Tylko piaskowanie, koszta te same, efekt niewspółmierny czas również
RobFra
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2011, 19:27

RE: Czyszczenie

Post autor: RobFra »

Teraz doczytałem, ze szczotki na szlifierkę kątową. Nie za szybkie urządzenie? I nie wiem czym łatwiej - szlifierkączy wiertarką.

Hmm, piaskowanie. Jest super tylko w moich stronach znalazłem 1 zakład co za felgę bierze 30zł. Niestety nie malują.
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: Czyszczenie

Post autor: KECZO »

Używam takiej na szlifierkę i nie ma się o co bać. Trzeba tylko pauzować co jakiś czas żeby nie usmażyć szlifierki ;) Remontuję Poloneza i zauważyłem aby wyszlifować lakier to nawet taką szczotką na kątówce czasami ciężko jest usunąć lakier i podkłąd - tak pracy szczotką na wiertarce nie wyobrażam sobie teraz.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Czyszczenie

Post autor: chrapek3011 »

No tak.Jak się nie ma dostępu do piaskowania,to trzeba się trochę pomęczyć.Ja całego Majorka w ten sposób do żywego metalu czyściłem i dało radę...a nie malować na dziesięć starych,odpadających warstw farby...jedno co dałem do piaskowania to felgi i to nie z tego względu,że nie dało rady,tylko,żeby trochę czasu zaoszczędzić.Maskę i błotniki jeszcze zostało mi zrobić.I będę to robił tą metodą.
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Czyszczenie

Post autor: jacek0106 »

Witam. Ja też się męczyłem szczotą na gumówce z regulowanymi obrotami. Ale ostatnio jak mi warkoczówka wlazła w rękę to powiedziałem dość i kupiłem małą Polską piaskarkę ciśnieniową, podłączyłem 2 sprężarki i życie stało się lepsze. Rdzy szczotka nigdy nie wyczyści dogłębnie, jednak w przypadku silikonów, gum i różnych konserwacji szczotka sprawdza się lepiej. Natomiast jeśli chodzi o stare twarde farby to przy piaskarce w momencie mam wszystko jak nowe gotowe do podkładu. I tu chciałem podziękować kolegom z RT którzy piaskują i dzięki ich postom nauczyłem się też czyszczenia strumieniowociernego, bo w temacie zielony byłem. Scierniwo wielokrotnie używam przesiewając przez sito żeby dyszy nie zatkać, a kolega który widział jak pracuje zamówił od razu taką samą piaskarkę, tak że są juz 2 we wsi, a następni się pytają. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Czyszczenie

Post autor: drandrzej »

Jacek , jaką zamówiłeś i jak wydajnościowo ?
ja ciągle płace za piaskowanie , ale może czas na swoje ?
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: Czyszczenie

Post autor: KECZO »

A jaką dokładnie piaskarkę kupiłeś? I jakie koszta? Bo też ostatnio muszę się zająć miejscami w które za nic w świecie żadna szlifierka itp. nie podejdzie i korci mnie sprawić sobie piaskarkę.
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Czyszczenie

Post autor: baro »

Ja pożyczyłem od kolegi taką piaskarkę ck tolls zbiornik chyba 60l remontujemy z sąsiadem i kolegom motopompe strażacką jako ze przy piaskowaniu mnie nie było ani jeszcze się z żadnym nie widziałem to kolega który mi piaskarki użyczył a grzebie w zabytkach mówi ze robi robotę!!!
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Czyszczenie

Post autor: jacek0106 »

Piaskarka 95 litrów od Herubina, dysza z węglika 4 mm bo na większą mam za mało powietrza, dlatego scierniwo drobnej frakcji 0.2 0.8, ale za to wżerów nie robi, nawet alusy ładnie do białości wyczyściło. Na allegro wystawia jako części, bo te z dozorem technicznym to bardzo drogie są i dla własnych potrzeb bez sensu. Cała kompletna 2 tysiaki zamówiona telefonicznie. Same części też można u niego kupić i zrobić samemu, wtedy 500 taniej. Ogólnie ładnie wykonana i sprawna, można zobaczyć na www.herubin.pl
RobFra
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2011, 19:27

RE: Czyszczenie

Post autor: RobFra »

A nie można zakupić mały kompresor ok. 220-250l/min i pistolet do piaskowania? Koszt około 400zł.
Nie dam za piaskarkę 2 tysiaki.

Hmm, a czym sięrózni piaskarka od takiego kompresora z pistoletem do piaskowania?
Czy piaskarka to baniak do piaskowania? Oświećcie mnie.
ODPOWIEDZ