Regulacja gaźnika terra vari mj5

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
Szymon22343
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2013, 21:26

Regulacja gaźnika terra vari mj5

Post autor: Szymon22343 »

Witam nie mogę poradzić sobie z regulacją gaźnika dzik po odpaleniu wchodzi od razu na wysokie obroty nie wiem jak regulować tam powietrze gaźnik ma dwie przepustnice powietrza jedna chodzi kiedy dodam gazu linką a druga ta od filtra nie chodzi w ogóle no chyba że ja osobiście przekręcę ją dźwigienką połączoną z przepustnicą. dodam że dzik mocno kopci .proszę o pomoc .
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Regulacja gaźnika dzik mj5

Post autor: bossmann »

Kopci bo moze symering jest juz niedobry...
Szymon22343
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2013, 21:26

RE: Regulacja gaźnika dzik mj5

Post autor: Szymon22343 »

Simering jutro sprawdzę a poza tym wlałem 1,5l paliwa i wypalił to w niecałe 15 min pracy na biegu jałowym lol *dull* kompresje ma jak diabli więc nie powinien tyle palić;/ gdybym wiedział gdzie tam się dawkę paliwa reguluje to może paliłby mniej..
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Regulacja gaźnika terra vari mj5

Post autor: bossmann »

Masz zapewne srubkę do regulacji pozycji przepustnicy ,wkręcajac podnosi sie przepustnica i zwiekszaja obroty. nastepnie boczna sruba to mieszanka powietrza..... tak na "pałę" wkreć ją i odkręć 2 obroty. jezeli bedzie chodzoł silnik i dasz mu pełen gaZ i nie będzie sie dławił to ok jak bedzie to powoli odkręcaj,lub dokręcaj. sprubuj z odkrecaniem.
Szymon22343
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2013, 21:26

RE: Regulacja gaźnika terra vari mj5

Post autor: Szymon22343 »

Iglica jest wkręcana więc mam ją wykręcać żeby regulować? bo mam ją na maksa wkręconą
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Regulacja gaźnika terra vari mj5

Post autor: bossmann »

Daj zdjecie tego gaznika... bossmann14@wp.pl



Pomyliłem sie w mailu teraz jest dobrzenapisany.



Ok.juz popatrzałem na google, czyli obroty wolne masz i ustawiasz na listwie tam gdzie linkę zaczepiasz.... potem masz śrubke idzie ona w poprzek i ma spreżynkę, to z racji tego ze umniejscowiona jest w tym a nie innym miejscu to odkreć ja na maksa aż wyjdzie i wkeć ja dwa obroty otem pal maszyne i bedziesz slyszal jak reaguje i podejzewam dokręcać będzie trzeba.
Szymon22343
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2013, 21:26

RE: Regulacja gaźnika terra vari mj5

Post autor: Szymon22343 »

Wysłałem



Więc najpierw ustawiam wolne obroty na listwie z ząbkami za pomocą sprężynki a później kręcę tą śrubą od strony wlotu powietrza tak?



I czy to pomoże w spalaniu tzn po tym zabiegu będzie mniej palił? ba jak będzie tak jak teraz to 10l będzie mało na 1h pracy ;/
Awatar użytkownika
z_daro
Posty: 297
Rejestracja: 14 lut 2008, 22:28

RE: Regulacja gaźnika terra vari mj5

Post autor: z_daro »

@bossmann ma rację, to może być walnięty simering, u mnie tak samo sie działo w simsonie, nie dało sie wyregulować gaźnika, wymiana simeringu pomogła:)
Szymon22343
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2013, 21:26

RE: Regulacja gaźnika terra vari mj5

Post autor: Szymon22343 »

Faktycznie to może być simering dziś miałem to sprawdzić ale nie da rady grypa wzięła górę nad moim organizmem :/


W końcu sprawdziłem te simeringi i są dobre. Winą tego podejrzewam że jest cięgno sterujące jest powyginane i kiedy ustawie wolne obroty to silnik nie reaguje na dodanie gazu dźwignią :/
ODPOWIEDZ