sianie trawy

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

sianie trawy

Post autor: bossmann »

Witam.chce zagospodarowac 2500 m 2 dzialki i ma to byc trawa, miedzy swietami a sylwestrem zima pozwolila na zaoranie i ztalezowanie dzialki i zebrane zostaly kamienie.Wiosna zbliza sie wielkimi krokami wiec zamierzam zasiac trawe. Chce sie was poradzic kiedy najlepiej to zrobić , ziemia jest slaba gliniasta czy nawozy jakies dać? Czy dzialka wymaga jeszcze po talezowaniu jakiejś obróbki?
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: sianie trawy

Post autor: Santi2006 »

Za domem mam działkę 30arów 6 kl. (żwir). Co posiałem jakieś zborze, jak było mokre lato to jeszcze jeszcze, a jak słoneczne to zawsze wypalało. Posiałem trawę, zrobiłem to na wiosnę. Trawę zakupiłem na Allegro, specjalną na tereny piaszczyste. Poszukaj na allegro jakiś sklep który sprzedaje trawę na pewno ci doradza. poczytaj zresztą na wystawianych ofertach na Allegro, jest full odmian przy każdej jest opisane na jakie grunty. A co do talerzówki, to pytanie co masz zamiar robić później z trawą. Czy chcesz kosić traktorkiem czy masz zamiar dwa razy w roku skosić ciągnikiem rotacyjna. Bo trawa to taki trochę problem jak nie skosisz i przerośnie z roku na rok to później masakra. Jak chcesz pod traktorek to musisz uprawić kultywatorem z wałkiem kilka razy i będzie git (trawa, bronowanie i wałowanie). jak pod rotacyjną to ostatecznie może być. Co do nawożenia to nie przesadzaj bo później nie nadarzysz kosić. Ja mam u siebie pod traktorek (nie nawożę), co roku 10-15 koszeń. Jak się ukorzeni to jest gęsta. nie przerażaj się na początku bo sporo niechcianych rzeczy rośnie. kilka koszeń i trawka jak ta lala, trzeba pozwolić się trawie dobrze ukorzenić, chaszcze zginą. 30 arów posiałem takim sprzętem za 40zł http://allegro.pl/rozsiewacz-siewnik-do ... 78866.html. po trzech latach mam trawę jak na boisku.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: sianie trawy

Post autor: bossmann »

Dziękuję. Mam traktorek i nim czasem skosze, ale glownie to chce rotacyjna raz czy dwa jak tam wyda ...ziemię przemielilem dość dobrze wiec pewnie i uwaluje dzieki .
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: sianie trawy

Post autor: SEBRIGHT »

Jak nie chcesz zbyt często kosić, polecam zwykłą mieszankę łąkową. Trawnikowa jak trochę przerośnie zaraz leży, a łąkowa nie kładzie się tak łatwo. U mnie jest na ok 1-2 sztychy ziemi albo gliny, a później żwir albo piasek i nawet daje radę. Jedynie w lecie nie można zbyt krótko kosić bo wysycha.
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Maciej_76
Posty: 158
Rejestracja: 29 lip 2013, 21:23

RE: sianie trawy

Post autor: Maciej_76 »

Polecam trawę saharę!
ODPOWIEDZ