glebogryzarka

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
mazaq_2005
Posty: 154
Rejestracja: 28 kwie 2007, 8:35

glebogryzarka

Post autor: mazaq_2005 »

Witam

Czy ktoś widział taką glebogryzarkę ??
Do jakiego ciągnika ona jest ??

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: glebogryzarka

Post autor: Marcin125p »

Mi się zdaje że do Ursusa C-308.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
mazaq_2005
Posty: 154
Rejestracja: 28 kwie 2007, 8:35

RE: glebogryzarka

Post autor: mazaq_2005 »

a do dzika2 będzie pasowało ?? bo niby ciągniki są podobne ale są małe róznice ???
Darcio
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2007, 20:28

RE: glebogryzarka

Post autor: Darcio »

Wałki napędowe Dzika 2 i Ursusa C-308 różnią się kierunkiem obrotów i kształtem sprzęgła wyprowadzającego napęd. Wydaje mi się , że z polączeniem można by było sobie poradzić dorabiając jakąś tarczę łączącą (przejściówkę) i odsuwając na bolcach płytę glebogryzarki, nie wiem jak z kierunkiem obrotów i z rozstawem bolców mocujących glebogryzarkę do ciągnika. Na stronie http://muerte28.republika.pl w wykazie osprzętu wymieniona jest glebogryzarka, więc Dzik z pewnością może z takim narzędziem współpracować. Zrób zdjęcie końcówki wału napędzającego, to bedzie mośna rozpoznać, czy jest to sprzęgło do Dzika, czy Ursusa?
MARIO83
Posty: 180
Rejestracja: 10 paź 2008, 21:43

RE: glebogryzarka

Post autor: MARIO83 »

Jest jeszcze jeden problem. Dzik ma dużo wolniejsze obroty na wałku i nie da rady zapewnić dobrej pracy glebogryzarki. Ja mam swoją w połączeniu z Ursusem C - 308 i sprawuje się doskonale.
mazaq_2005
Posty: 154
Rejestracja: 28 kwie 2007, 8:35

RE: glebogryzarka

Post autor: mazaq_2005 »

macie racje łączenie jest inne tzn wydaje mi sie że moze trzeba troche podszlifować 1 z 3 tych " bolców " żeby zatrybiło i podłączy sie do dzika.



glebogryzarka juz rozebrana - wałek i talerz OK

wymienie 2 łożyska i 2 simeringi i będzie hulać :)


Jeśli nie będzie pasował do dzika to będzie do sprzedania bo ursusa c308 nie posiadam w swojej kolekcji :(
ODPOWIEDZ