Wspomaganie do zetora 25

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
Grigs
Posty: 647
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Wspomaganie do zetora 25

Post autor: Grigs »

jeśli byś doczytał informacje gościa od którego wrzuciłeś filmy dowiedziałbyś się, że mimo odcięcia prądu po stacyjce do sterownika, nie odcina to całkowicie zasilania wspomagania i dalej pobiera ono jakiś prąd
Sorki lecz mylisz się, gdyż montowałem sobie takie coś w aucie jakiś czas temu i wiem jak to ma być na fabryke, że po stacyjce ma nie odcinać całkowicie prądu, dzięki temu sterownik zapamiętuje ustawienia przez drugi + kabel, można sobie skalibrować wspomaganie przez podłączenie do fejsa diagnostycznego(adaptacja), z resztą to całe gówno prądu ciągnie w stanie spoczynku, tak samo jako przez stacyjkę przechodzi mały prąd(nie miałem wcześniej na myśli puszczenia stałego zasilania po stacyjce*no*, jak można bezpośrednio z klemy czy z rozrusznika).
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Wspomaganie do zetora 25

Post autor: drax »

W takim razie mam pytanie, czy faktycznie takie wspomaganie po podpięciu go w taki sposób działa w trybie awaryjnym a nie zwykłym, czy wówczas jakiekolwiek adaptacje mają sens ? Nie zamierzam do ciągnika montować dodatkowe sterownika z CAN-em który będzie obsługiwał go oraz dodatkowo montować czujki skrętu, wydaje mi się, że dopiero mając pełny zestaw czujników do wspomagania wtedy adaptacje jego mają sens.
Czy wiesz czy da się wpiąć fejsem do wspomagania poprzez(zakładając, że mamy schemat) poprowadzenie przewodów od wtyczki do wtyku OBD interfejsu, czy musi się to odbywać przy udziale sterownika samochodu ?
Z ciekawości co do ograniczania prądu - zakupiłem przekaźnik wysoko prądowy(chyba 90A), bezpiecznik na kablu jest 50A, zobaczymy czy będzie jakaś zauważalna różnica.
Grigs
Posty: 647
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Wspomaganie do zetora 25

Post autor: Grigs »

Nie zamierzam do ciągnika montować dodatkowe sterownika z CAN-em który będzie obsługiwał go oraz dodatkowo montować czujki skrętu
Czujniki skrętu powinny być w kolumnie podłączone do sterownika, bo jak by tego nie było nawet by się nie dało skręcać, bo nie był by podawany prąd do silniczka ile obrotów ma wykonać na wychył, a co do can-a to niekoniecznie zależy od jakiego samochodu mamy?.
Czy wiesz czy da się wpiąć fejsem do wspomagania poprzez(zakładając, że mamy schemat) poprowadzenie przewodów od wtyczki do wtyku OBD interfejsu, czy musi się to odbywać przy udziale sterownika samochodu?
Da się wpiąć ze schematem i z dobrym oprogramowaniem do obd obsługującym dany model, trzeba wiedzieć z jakiego auta i rocznika mamy, przeważnie ustrojstwo złączone jest ze sterownikiem silnika(myślę że dało by się to obejść tylko trzeba by było zabawić się w elektronika.
Z ciekawości co do ograniczania prądu - zakupiłem przekaźnik wysoko prądowy(chyba 90A), bezpiecznik na kablu jest 50A, zobaczymy czy będzie jakaś zauważalna różnica.
Różnica powinna być jak będzie podłączone na fabrykę wg. schematu i jak pisałem wyżej, w założeniu jest ta, że immo blokuje sterownik silnika a sterownik silnika-sterownik wspomy, przed kręceniem kierownicą, dobra blokada w ciągnikach*yes*, wracając w trybie awaryjnym pracuje wg. stałych zapisanych danych i tu znowu role odgrywa rodzaj sterownika wspomy.

Wybaczcie ale troche zboczyłem z tematyki forum:p
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Wspomaganie do zetora 25

Post autor: drax »

Wspomaganie jest z Renault Scenica ii.
Wydaje mi się, zbędne mimo wszystko podpinanie tego do normalnego trybu, możliwości diagnostyki etc. jest to ciągnik, gdzie ma być to zamontowane jak najmniejszą linią oporu, nie chce robić z ciągnika nowego John Deer'a w którym można wszystko ustawić i zdiagnozować interfejsem.
Dla mnie istotny jest fakt, że jest możliwość kręcenia kierownicą jedną ręką będąc odwróconym do tyłu, mam na podnośnik łyżkę którą często używam, spych do śniegu, bez wspomagania czynności te najwygodniejsze nie były.
Grigs
Posty: 647
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Wspomaganie do zetora 25

Post autor: Grigs »

Zrobiłeś jak chciałeś, tylko przytaczałem, grunt by działało.
ODPOWIEDZ