Kabina c 330

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
Awatar użytkownika
URSUS c 328
Posty: 273
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:55

Kabina c 330

Post autor: URSUS c 328 »

W związku z tym, że zaczynam robić kabinę do mojego ciapka chciałbym się dowiedzieć jakiej średnicy i grubości ścianki były rury w kabinie chojnów. Chciałbym zrobić coś podobnego do tej kabiny, z tym że ma być szczelna.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: Kabina c 330

Post autor: Majo »

Może nie na temat, ale zrób fotorelację, jeśli możesz. Zapewne kilku/wielu użytkownikom może to być pomocne. A osobiście sądzę, że może to być ciekawy temat :)
Awatar użytkownika
rycho711
Posty: 83
Rejestracja: 06 paź 2013, 23:38

RE: Kabina c 330

Post autor: rycho711 »

Mam "chojnowską zamontowaną na "Władku" - średnica zewnętrzna rur konstrukcyjnych kabiny to 43 mm , grubość ścianki 4 mm , blachy mocowań kabiny grubość 6 mm , blachy wzmocnień kabiny grubość 6 mm i 8 mm - przypuszczam że te blachy to dawali jakie mieli, drzwi to wytłoki z blachy grubość 2mm . Powodzenia w budowie.
Awatar użytkownika
URSUS c 328
Posty: 273
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:55

RE: Kabina c 330

Post autor: URSUS c 328 »

Dzięki za wymiary. Fotorelacja na pewno będzie, w przyszłym tygodniu będę miał materiały to powoli zacznę spawać.



Po zrobieniu pomiarów i projektu w piątek rozpocząłem budowę kabiny. Będzie ona ulepszoną wersją kabiny Chojnów. Na budowę szkieletu używam rury 43/3 mm, mocowania do błotników blacha 8mm, mocowania do skrzyni biegów blacha 10 mm. Do tej pory mam prawie skończone ramki na błotniki.

Fotorelacja z piątku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jutro ciąg dalszy.






Ciąg dalszy akcji. Tylną ramę na błotnikach mam już popunktowaną. Jutro zabieram się za ramę przedniej szyby i powiązanie jej ze szkieletem na błotnikach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tomzac
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2015, 13:37

RE: Kabina c 330

Post autor: tomzac »

Witam,
będzie kontynuacja fotogalerii? Bardzo mnie ta budowa zainteresowała. Jakie poniosłeś koszty jeśli można wiedzieć? Bo nie wiem czy budować od podstaw czy remontować starą
ODPOWIEDZ