Dzik 21

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
KubaCygan
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2016, 15:24

Dzik 21

Post autor: KubaCygan »

Witam , posiadam 2 dziki , jeden na częsci a jeden do jazdy i mam pewien problem mam straszny luz na tłoku i teraz pytanie czy silnik od dzika "2" będzie pasował ? czy jest różnica w wymiarach jakaś ?
dzik96
Posty: 173
Rejestracja: 08 sie 2012, 11:53

RE: Dzik 21

Post autor: dzik96 »

Wszystko takie same. Tylko jak przekładać to lepiej tłok z cylindrem w którym pracował razem w komplecie, a nie sam tłok do innego cylindra. Lepiej, bo te części docierały się wspólnie i z pewnością będzie lepsza kompresja niż jak się pozamienia same tłoki. Zwróć tylko uwagę czy masz tłoki do dzika czy od syreny, różnica w usytuowaniu zamków pierścieni.
A tak swoją drogą to najlepiej byłoby zafundować dzikowi szlif i dać nowy tłok. Ja w tym tygodniu dawałem cylinder do szlifu i usługa kosztowała 50 zł, tylko trzeba mieć tłok nadwymiarowy.
Wisnia94
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2020, 22:00

Re: Dzik 21

Post autor: Wisnia94 »

A skad brałeś tłok nadwymiarowy?
Awatar użytkownika
adrian
Posty: 76
Rejestracja: 09 sie 2011, 10:46

Re: Dzik 21

Post autor: adrian »

Kolego, sytuacja wygląda następująco. Tłok z pierścieniami i tu chciałbym szczególnie zwrócić uwagę na pierścienie(do nadwymiarowego tłok) znaleźć w komplecie jest bardzo ciężko. Trzeba obserwować portale sprzedażowe czy media społecznościowe. Niekiedy trafi się coś zachowanego z epoki na sprzedaż. Obecnie zamienniki do Dzika nie są dostępne. Warto się też zastanowić czy nie łatwiej, szybciej i taniej nie wyjdzie kupić cały silnik. Można trafić już od 300zł
Dzik 21(72r.), Andoria S320(61r.),S231, Dolpima PS190 i PS280, Dzik-1(59r.)
ODPOWIEDZ