Pierścienie T25 Nowy typ. Jaka kolejność??

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
RobertK
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2016, 17:59

Pierścienie T25 Nowy typ. Jaka kolejność??

Post autor: RobertK »

Witam. temat był już przerabiany kilka razy ale wydaje mi sie że mam nowosc w tej sprawie. Otoż zakupiłem zestaw naprawczy do t 25 nowego typu(cyl, głowice tłoki i pierścienie). wszystko byłoby ok gdyby pierscienie były takie o jakich piszecie na forum. moje z kolei wygladaja tak:
Obrazek[/URL]

Obrazek[/URL]

Obrazek[/URL]

Wszystkie mają znaczki i na niektórych jest napis "wierch" ale tutaj sa dwa chromowanie a nie jeden. W jakiej kolejnosci je założyc????
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Pierścienie T25 Nowy typ. Jaka kolejność??

Post autor: Bolszewik »

Wydaje mi się że tak jak trzymasz na zdjęciach.

Jeśli nie ma napisu "wierch" lub "top" to może być kropka (czasami tak oznaczano).
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
RobertK
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2016, 17:59

RE: Pierścienie T25 Nowy typ. Jaka kolejność??

Post autor: RobertK »

No właśnie też tak myślałem. Na pewno ten olejowy ze sprężynką na samym dole. później ten bez sprężynki. Jeśli chodzi o ten cienki czarny to ostatnio czytałem na stronie jakiegoś producenta pierścieni że pieścień w takim kształcie jets uszczelniająco-zgarniający, więc może on będzie trzeci od dołu?



Na cienkich jest napis "wierch" a na wszystkich jakiś znaczek
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Pierścienie T25 Nowy typ. Jaka kolejność??

Post autor: papiszon »

Te dwa jaśniejsze mogą być chromowane. Te idą na samą górę. Później tak, jak piszesz.
RobertK
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2016, 17:59

RE: Pierścienie T25 Nowy typ. Jaka kolejność??

Post autor: RobertK »

Okok podziękował:)
A jeszcze jedno. przymierzyłem na próbe sworzeń do tłoka(wszystko nowe, było w zestawie) okazuje się, że sworzeń jest bardzo ciasny wręcz scina troszke tego alu z tłoka. czy podczas montażu nagrzać tłok opalarką???
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Pierścienie T25 Nowy typ. Jaka kolejność??

Post autor: Bolszewik »

Tłok nagrzać (ja stawiałem na kuchnię), można też wlać trochę benzyny i podpalić.
Sworzeń do zamrażarki ale kilka godzin wcześniej żeby dobrze "zamarzł".
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
RobertK
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2016, 17:59

RE: Pierścienie T25 Nowy typ. Jaka kolejność??

Post autor: RobertK »

Dzięki. Jak wszystko poskładam to dam znać jak się taki zestaw sprawuje. Mam jeszcze kilka ciekawych pytań ale to już nowe tematy.
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Pierścienie T25 Nowy typ. Jaka kolejność??

Post autor: papiszon »

Aluminium ma dużą rozszerzalność cieplną i po podgrzaniu rozszerzy się na tyle, że sworzeń powinien wejść, bez mrożenia. Ale nie zaszkodzi, jak to zrobisz, bylebyś uwinął się z wciskaniem sworznia, zanim wyrówna się temperatura obu części. Przy prawidłowym pasowaniu, sworzeń ma być ciasno (nawet bardzo ciasno) osadzony w tłoku, a luźno w główce korbowodu.
ODPOWIEDZ