Nowa szpilka głowicy urwana

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
Gospodarz
Posty: 13
Rejestracja: 10 lis 2019, 19:06

Nowa szpilka głowicy urwana

Post autor: Gospodarz »

Witam, urwala mi się jedna ze szpilek głowicy w c 360,wymienione wszystkie na nowe, otwory przeczyszczone gwintownikiem. Dokrecalem na 3 etapy, ostatni na 145 Nm. Klucz to jonnesway z certyfikatem kalibracji. Po tym zdarzeniu odkręciłem wszystkie nakrętki, zdjelem glowice,wykrecilem szpilki, śrubę w imadło i kolejna pękła przy 150 Nm, następna 180 Nm i zerwał się gwint.To już może tak powinno być. Kupuje części z górnej pułki, staram się by były jak najlepszej jakości a tu nie wiem co jest z tymi śrubami, nie wiadomo kto to produkował a chce was zapytać czy komuś też się zdarzyły nowe szpilki tak kiepskie?
Ostatnio zmieniony 11 gru 2019, 13:19 przez Gospodarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12231
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Nowa szpilka głowicy urwana

Post autor: Ursus »

Zerknij sobie do tego tematu - to, że jakość jest dziś kiepska to żadna nowość :)

viewtopic.php?f=32&t=7697
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Gospodarz
Posty: 13
Rejestracja: 10 lis 2019, 19:06

Re: Nowa szpilka głowicy urwana

Post autor: Gospodarz »

Dziś kupiłem nowy komplet szpilek, ale cena 9zł sztuka, w tym samym sklepie nowe uszczelki komplet i wyszło prawie 300 zł, zamontowalem i pomimo że drogo to jakość jest zupełnie inna. Głowice wskoczyły na swoje miejsca prawie nie dotykają scianką szpilek, gdzie poprzednie tak ładnie nie szły. Teraz skrzynia i cały tył.
ODPOWIEDZ