Strona 1 z 1

Pomiar ciśnienia sprężania

: 20 gru 2019, 0:03
autor: Rafallok
Witam wszystkich serdecznie! Mam problem z moim nowo zakupionym Ostrówkiem K 162 na ciągniku c360, wiec postanowiłem napisać na forum w celu uzyskania wiarygodnych informacji. Mianowicie mam problem z odpalaniem ciągnika w obecnych temperaturach poniżej 10 stopni.Odpali na dotyk jak dostanie ciepła z opalarki a jak nie to kręci kilkadziesiąt sekund leci biały dym i dopiero odpala. Wykonałem pomiar ciśnienia sprężania ,natomiast nie wiem czy poprawnie tzn. mierzyłem ciśnienie na każdym z cylindrów na całkowicie zimnym silniku.Informacje w internecie są rozbieżne jedni mówią żeby mierzyć na zimnym inni na rozgrzanym ?Proszę o poradę jak prawidłowo zmierzyć ciśnienie żeby zdiagnozować problemy z uruchomieniem silnika?, i czy przy niżej podanych wynikach (pomiar na zimnym silniku około 5 stopni C) szykować się do remontu silnika ? ,czy szukać problemu w układzie paliwowym pompie itd.?
Uzyskane wyniki :
1-21bar, 2-24bar, 3-24bar, 4-21bar
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Re: Pomiar ciśnienia sprężania

: 20 gru 2019, 21:44
autor: widelec77
Ksiazkowo powinno byc 26-30 bar

Mierzylem cisnienie w swoim stosunkowo niedawno przed remontem kapitalnym i mial bodajze 23 24 24 23.Palil dobrze,ale to bylo w pazdzierniku :)
stopniowo bral coraz wiecej oleju i w koncu wyrzucil tlumnikiem i ufajdal pol ciagnika :)
viewtopic.php?f=32&t=7736
W tym samym czasie mierzylem cisnienie w 2 innych ciagnikach ze sprawnymi zdrowymi silnikami do porownania i wskazowka szla do 28-30.
Robilem to na zimnym silniku.Mialem wtedy czas i robilem to z czystej ciekawosci.

Nie jestem jakims znawca ,ale moim zdaniem wynik 21 bar jest juz niepokojacy.
Jak nie bierze oleju to sprawdzilbym caly uklad paliwowy przed podjeciem decyzji o kapitalce.

Re: Pomiar ciśnienia sprężania

: 21 gru 2019, 17:37
autor: Rafallll360V1
Te 21 bar to już trochę za mało tak jak wspomniał kolega.Zrób próbę olejową jeżeli nie chcesz w ciemno rozbierać ,jeśli ciśnienie nie zmieni się po nalaniu oleju na tłoki to wina tkwi w przylgniach zaworowych i zaworach jeśli ciśnienie wzrośnie to problem tkwi w nieszczelności pierścieni-tłoka-cylindra. Pod czas pomiaru pasuje by akumulatory były podłączone pod prostownik z rozruchem by dla każdego pomiaru akumulator był w takim samym stopni naładowany.

Re: Pomiar ciśnienia sprężania

: 22 gru 2019, 2:00
autor: Rafallok
Witam i dzięki za odpowiedzi.Pomiar robiłem na podłączonym na kable i odpalonym samochodzie więc rozrusznik kręcił cały czas ładnie. Wykonałem w miedzyczasie próbę olejowa (po 10ml na każdy cylinder) i ciśnienia wzroły do około 28-30bar.Zrobiłem jeszcze pomiar na ciepłym silniku i wyniki były takie same jak na zimnym.Nie zauważyłem też brania oleju i kopcenia na niebiesko,ale maszyna nie pracuje zbyt ciężko (kupiona w celu odrestaurowania remontu i drobnych prac wokół domu) więc ciężko stwierdzić jak by się zachowała w cięższej robocie.W każdym razie i tak w planach jest remont kapitalny całości więc zaczniemy od silnika ma wiosnę.
Pozdrawiam