Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
anim7991
Posty: 185
Rejestracja: 26 lip 2015, 12:44

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: anim7991 »

Hej,
Niby miało być to samo a nie jest. Wieloklin jest inny. W tulejce jest wycięcie 5mm a w pompie wypust 6mm. Lipa trochę bo niby po przetłumaczeniu z ruskiego to ta pompa a w praktyce inna.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: bergman31 »

Cały błąd wynika z tego, że na załączonym przez Ciebie rysunku jest zwymiarowany wałek a nie tuleja. Pisałem wcześniej o tym, że ten rysunek jest źle wykonany.

Skontaktuj się z sprzedawcą i spytaj się czy On wie jak wygląda na rysunku technicznym poprawnie narysowana i zwymiarowana tuleja.
anim7991
Posty: 185
Rejestracja: 26 lip 2015, 12:44

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: anim7991 »

Rysunek akurat jest wierną kopią rysunku który jest w zawarty w specyfikacji technicznej pompy NSZ 32 dostarczonej przez wytwórnię pomp hydraulicznych. Oznacza to, że nie przedstawia tulei, tylko wałek samej pompy. Wcześniej błędnie przyjąłem różnice w wymiarach jako luz - w rzeczywistości zamiast luzu jest zbyt ciasno. Gdyby wymiary mojej pompy a pompy NSZ32 były takie same, to tulejka pasowałaby z luzem. Producent pomp na rysunku przedstawia wymiar wypustu w wieloklinie jako 5mm +/- kilka setek tymczasem u mnie wymiar wynosi 6mm co oznacza, że wszystkie inne wymiary wieloklinu będą inne. Można na tej podstawie uznać że pompa NSZ32 a ta ruska pisana cyrlicą to dwie pompy. Nawet ciśnienie robocze na tej tabliczce znamionowej jest inne.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: bergman31 »

Sprawdzałem na stronie producenta pomp wymiary wałków z wieloklinem dla dwóch typów pomp NSZ-32. W obu przypadkach szerokość wypustu wynosi 5mm z tolerancją na minus.
Natomiast pompy NSZ-50 są wykonywane z dwoma rodzajami wałków wieloklinowych. W jednym szerokość wypustu wynosi 5mm a w drugim typie 6mm. oba z tolerancją na minus.

Skąd masz tą pompę? Od jakiego ciągnika? Albo ta twoja pompa jest jakaś nietypowa albo ktoś już coś przy niej kombinował.
anim7991
Posty: 185
Rejestracja: 26 lip 2015, 12:44

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: anim7991 »

Zamówiłem właśnie pompę NSZ32-3 firmy HYDROSILA. Nie wiem czy to dobra firma, ale na Ukrainie robią dobre akumulatory, to może i pompy również.
Fajnie, że Ci się chciało poszukać takich informacji. Dostałem ją od znajomego z dorobioną tulejką na wieloklin. Może bym i użył tej tulejki ale ktoś sobie z niej zrobił element do pobijania, nawet tokarnia nie wyprowadziła ją na prostą. Ogólnie pompa duża, ciężka - zobaczymy porównanie jak przyjdzie NSZ32-3. Może faktycznie, ktoś coś w niej zmienił bądź jakiś nietypowy typ. Jeśli masz z czym porównać, to mogę ją rozebrać i pomierzyć w środku.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: bergman31 »

Wymiary pomp brałem ze strony Hydrotor. Kiedyś pracowałem w tej firmie.
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: pop »

Tak z czystej wścibskiej ciekawości spytam,jakie masz plany wobec tego traktorka,że zakładasz tak wielka pompę ?
anim7991
Posty: 185
Rejestracja: 26 lip 2015, 12:44

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: anim7991 »

No nie wiem czy powinienem mówić, ale ostatniego sezonu wykopałem dół pod piwnice jakieś 80m3 w glinie. Teraz mam dwie hałdy ziemi do wywiezienia. Marzy mi się wywrot przyczepy a w przyszłości chciałbym zrobić taką mini łyżkę - żeby praca na działce robiła się sama no bo nie po to w końcu jest dostępność silników spalinowych żebyśmy musieli łopatą machać. Z tymi koparko-ładowarkami też jest średnio. U mnie w regionie 140zł/h i to pod warunkiem konkretniej pracy bo dla kilku godzin się nie opłaca przyjeżdżać (a i tak z tym czasem który sobie liczą różnie bywa). Przy tych pracach które chciałbym wykonać na działce opłacałoby mi się kupić ostrówek. Ale co ja z nim później zrobię? Ten ciągniczek jest dobry - może pracować w małym ogródku, zrobi redlinki, betoniarkę napędzi i chodnik odśnieży. Właściwie to też hobby i sposób na czas w którym nie ma o czym myśleć. ;-)

Niestety, mam bardzo mało rzeczy które do tego mi się nadadzą dlatego większość muszę zakupić.
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: pop »

Fajnie ,że są jeszcze tacy pozytywnie nakręceni ludzie jak Ty,dlatego lubię to forum.Może nie będzie problemu,ale intuicja mi podpowiada,że powinieneś zrobić raczej duże przełożenie napędu,bo przy zasilaniu jedynie małego siłownika ,to nadmiaru będzie sporo.

Trzymam kciuki,bo włożyłeś masę pracy.
anim7991
Posty: 185
Rejestracja: 26 lip 2015, 12:44

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: anim7991 »

Dziękuję serdecznie :-)
Jestem zarejestrowany na dużej ilości for o bardzo szerokiej tematyce ale to miejsce jest klimatyczne :-) tu nikt nie neguje tego co wymyśliłeś, nie krytykuje konstrukcji. Bardzo ciekawe miejsce w internecie :-)

A co do pompy, obroty ustaliłem poniżej 1:1. Jeszcze muszę zmierzyć dokładnie koła. Chciałem, żeby nie schodzić poniżej 500 na jałowo a obroty nominalne pompy były na poziomie znamionowych silnika. Apropo, czy orientuje się ktoś z was jakie obroty ma silnik S231 albo bliźniak 1HC102? Na alternatorze dałem dość małe kółko i na niskich obrotach się nie wzbudza - co by wynikało że na niskich obrotach ma w granicy 500obr/min.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: bergman31 »

Na stronie RETROTRAKTOR wejdź w zakładkę ARTYKUŁY. Tam poszukaj tematu SILNIKI STACJONARNE. Następnie przeczytaj artykuł pt.: Esiaki z Andrychów część III. Tam w tabelce znajdziesz podstawowe dane techniczne tych silników.
anim7991
Posty: 185
Rejestracja: 26 lip 2015, 12:44

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: anim7991 »

No i lipa. Zamówiłem pompę marki HYDROSILA a dotarł jakiś nieznanej firmy. Nawet na opakowaniu nie jest napisane, że to ta marka. Z tego zo patrzyłem po Internecie to większość rolniczych sklepów internetowych handluje podróbkami... Tak czy siak, różnica w starej pompie z tym grubszym wałkiem jest taka:

Obrazek

Obrazek

No i wagowo jest różnica dość konkretna.
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: Pronar 82A »

Niezgodność towaru z umową, odesłać i domagać się zwrotu, również za przesyłkę. Ja kupowałem kiedyś na Allegro do MTZ i dostałem oryginał Hydrosiły. Jak znajdę namiar to Ci podam.
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: pop »

W sklepach wysyłkowych mamy znacznie większe prawo do reklamacji niż w stacjonarnych.Możemy oddać każdy zakupiony towar ,a sprzedawca może nas obciążyć jedynie za uszkodzone opakowanie.Sam odkręcałem znacznie bardziej zawiły problem.
anim7991
Posty: 185
Rejestracja: 26 lip 2015, 12:44

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: anim7991 »

Dzwoniłem dzisiaj do przedstawiciela hydrosila w Polsce i powiedział że to jest ich pompa tylko robiona przez podwykonawcę i oni się do tego przyznają. Sprzedający twierdzi to samo (czasem przychodzą hydrosila a czesem inne) więc kupując pompę hydrosila możemy dostać wszystko. Myślę, że nawet jakbym chciał oddać bez podania przyczyny to nie byłoby problemu - za wysyłkę i tak nie płacę.
To nie zmienia faktu, że ta stara pompa o oznaczeniach podobnych jest znacznie większa i cięższa :-)
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: pop »

Odkąd księgowi zajęli się konstruowaniem,wszystko stało się mniejsze i lżejsze,😱
wojtek12321
Posty: 284
Rejestracja: 01 sie 2014, 22:11

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: wojtek12321 »

pop pisze: 16 gru 2020, 9:41 Odkąd księgowi zajęli się konstruowaniem,wszystko stało się mniejsze i lżejsze,😱
I mocniejsze jednocześnie... :lol: :shock:
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: Pronar 82A »

anim7991 pisze: 16 gru 2020, 9:16 Dzwoniłem dzisiaj do przedstawiciela hydrosila w Polsce i powiedział że to jest ich pompa tylko robiona przez podwykonawcę i oni się do tego przyznają. Sprzedający twierdzi to samo (czasem przychodzą hydrosila a czesem inne) więc kupując pompę hydrosila możemy dostać wszystko. Myślę, że nawet jakbym chciał oddać bez podania przyczyny to nie byłoby problemu - za wysyłkę i tak nie płacę.
To nie zmienia faktu, że ta stara pompa o oznaczeniach podobnych jest znacznie większa i cięższa :-)
Na ich stronie takich pomp jak Twoja jednak nie widzę.https://www.hydrosila.com/en/products/gear-pumps/
anim7991
Posty: 185
Rejestracja: 26 lip 2015, 12:44

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: anim7991 »

Również przestudiowałem ich stronę aczkolwiek przedstawiciel z ich strony powiedział w rozmowie telefonicznej że są to ich pompy (telefon jest na ich stronie). Sprzedawca również powiedział, że takie pompy od nich dostaje. Myślę, że to pewnie firma pośrednik która zbiera różnych podwykonawców na Ukrainie i sygnuje jakąś tam stworzoną marką.

Na razie kupiłem budżetową pompę ale następnym razem będę szukał chyba czegoś polskiego. Aczkolwiek... Zobaczymy jak będzie się sprawowała.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: Prośba o identyfikacje pompy hydrauliki.

Post autor: Esiok »

a czy te pompy na ten przykład hydrosila nsz10,można w nich zamieniać kierunek obrotów poprzez zamiane wałków :?:
ODPOWIEDZ