przekładnia kątowa

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

przekładnia kątowa

Post autor: Esiok »

Coś takiego https://allegro.pl/oferta/przekladnia-k ... 9830580022 czy to wytrzyma w rozdrabniaczu łańcuchowym :?:
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: przekładnia kątowa

Post autor: marek »

Obraca to tylko talerzami więc siła niewielka, raczej nie wytrzyma. Ja rozdrabniacz łańcuchowy zrobiłem z przekładni kątowej służącej do napędu z WOM pasa transmisyjnego przy c 360 np młockarni. Przekładnia była zamocowana na ramie podczepionej do podnośnika .Szajba była skierowana do dołu. Nawierciłem w niej cztery otwory do każdego z nich był przymocowany łańcuch od taśmy rozrzutnika.Sąsiad używał tego do ścinania łęty czy zielska przed zbiorem cebuli i ogólnie tępienia zielska w warzywach. Rozrzucał tez słomę po kombajnie.
Tomaszek
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2020, 8:36

Re: przekładnia kątowa

Post autor: Tomaszek »

Ja bym wykorzystał mechanizm różnicowy z samochodu osobowego najlepiej w żeliwnej obudowie
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: przekładnia kątowa

Post autor: Esiok »

ok tylko ktoś to raz pisał że ta przekaldnia od młocki wykorzystana w kosiarce ma za duże obroty,jak się do tego odniesiesz, jakie ma przelożenie to 1:50 czy ile :?:
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: przekładnia kątowa

Post autor: marek »

Tam jest przełożenie 1x1 ale mogę się mylić.Generalnie przekładnia działała bez zarzutu.Łańcuchy prostowały się przy niespecjalnie wysokich obrotach i rwały wszystko do gołej ziemi.Są odpowiednio grube i ciężkie.Sąsiad już nie gospodarzy a ja to robiłem jakieś 20 lat temu więc nie mogę Ci podać szczegółów.
Gdybyś chciał coś takiego robić to pamiętaj o odpowiednio grubej osłonie od strony ciągnika.My nie zrobiliśmy i kamień przeleciał obok głowy sąsiada wybijając tylną i przednią szybę w jego C 360.Zrobił osłonę stawiając wzmocnioną paletę.Miał szczęście.
marecki 25
Posty: 49
Rejestracja: 23 lis 2018, 21:21

Re: przekładnia kątowa

Post autor: marecki 25 »

zrobiłem 2 rozdrabniacze w ostatnim czasie. 1 od ursusa 4011 ma za niskie obroty już nie pamiętam jakie. 2 ulepszona od ursusa 328 super ma przełozenie 1;2.5. W tej od 4011 łancuchy rwało w koncu poszly od rozrzutnika.Od 328 łancuchy delikatne i gwizd tylko słychać :D .Zamiast szajby w tej od 4011 zastosowałem koło atakujace 0d 360 i przyspawaną blachę okragłą ok 50cm średnicy, w tej od 328 przykręcilem blachę do szajby bo nie szlo przyspawać.Blacha robi coś jak kolo zamachowe gdy są jakieś twarde chwasty nie cierpią zęby w przekladni.Kiedyś kolega pozyczył tą od 4011 i mial wałek 1000 to był zadowolony ale jak ktoś nie ma to nie radze robić chyba żeby zwiększyć kolo tej blachy
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: przekładnia kątowa

Post autor: Esiok »

już prawie zrobiłem,przekładnie kupiłem na złomie za 100zł od przyczepy samozbierającej dość duża ze 20kg wazy albo lepiej,tylko nie jestem pewien czy z nią wszystko ok. bo kręcąc ręką wałkem na ukos to jakoś sie obraca ale dłoniom jak chce obrócić to nie da rady,czy to normalne
Tak wygląda zdjęcie przykładowe:https://zapodaj.net/1c13a9ae0327d.jpg.html
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: przekładnia kątowa

Post autor: bergman31 »

Mam identyczną przekładnię i jedną ręką powinno iść lekko obrócić jednym i drugim wałkiem.
Odkręć pokrywę i będziesz widział czy coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: przekładnia kątowa

Post autor: Esiok »

odkręciłem jeden dekiel z tymi 2 wałkami na frez i raczej jest ok,tylko tamten wałek na klin co jest to ma opór,ale jak chwyce w duże kombinerki to jakoś obracam ręcznie także ciągnik nie powinien mieć z tym problemu :?:

P.S mierzyłem i będę potrzebował wałka na 130cm czy na takim długim może pracować :?:
ODPOWIEDZ